Ekonomie na UK v první stovce na světě

11.07.2017

V červnu 2017 bylo zveřejněno nejnovější vydání prestižního žebříčku Global Ranking of Academic Subjects, podle kterého se ekonomie na UK umístila v první stovce univerzit na světě. Za skvělým umístěním stojí především výzkumná činnost obou ekonomických pracovišť na UK, totiž CERGE-EI a IES FSV UK. Jak vypadá synergie mezi CERGE-EI a IES FSV UK si mohou vyzkoušet i studenti IES, a to díky unikátní možnosti kombinovaného studia na magisterské úrovni, nazvané Visiting Master's Scheme.

Kvalita jednotlivých oborů je posuzována především počtem článků v odborných časopisech, citovaností ve srovnání se světovým oborovým průměrem, podílem mezinárodní publikační spolupráce a počtem publikací v nejvýznamnějších oborových časopisech.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.

Žebříček zde.

Autor - Mgr. Lucie Křížová M.A.

EY