Zemřel Ivo Koubek

21.07.2017

Smutná novina: S velikým zármutkem oznamujeme, že nás ve středu 19. července 2017 navždy opustil náš milý kolega, pedagog Ivo Koubek. Jeho odborným zaměřením byla především mikroekonomie, kterou vyučoval na bakalářském stupni. Na jeho přednášky budou jistě s láskou vzpomínat všichni studenti. Ivo Koubek byl mimořádně empatický pedagog, oblíbený nejen studenty, ale i všemi kolegy. Svým lidským přístupem dokázal studenty motivovat a mnohé inspiroval k hlubšímu studiu mikroekonomie. Skripta k předmětu mikroekonomie včetně originálních a humorných příkladů jsou rozhodně biblí každého bakalářského absolventa IES. Kromě IES působil i na Národohospodářské fakultě VŠE a na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské, ČVUT v Praze. Sám vystudoval Vysokou školu ekonomickou, Obchodní fakultu a Graduační školu při EÚ ČSAV, kde působil až do sametové revoluce. Od roku 1990 byl členem katedry mikroekonomie a kromě své pedagogické činnosti mnoho svého času a úsilí věnoval činnosti v akademickém senátu FSV UK. V Ivo Koubkovi odešel laskavý člověk, kterého budeme velice postrádat. Čest jeho památce.

Poslední rozloučení s Ivo Koubkem se uskuteční ve středu 26. července od 14 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích

Autor - Mgr. Eliška Šerhantová

EY