Naši kolegové, Julie Chytilová a Michal Bauer, získali prestižní ocenění Exeter Prize 2017

06.09.2017

Článek našich kolegů, Michala Bauera a Julie Chytilové, který vznikl ve spolupráci s Vojtěchem Bartošem (LMU) a Filipem Matějkou (CERGE-EI), vyhrál letošní ročník prestižní ceny Exeter Prize za nejlepší článek v impaktovaném časopise v rámci oborů experimentální ekonomie, behaviorální ekonomie a teorie rozhodnutí.

Vítězný článek "Attention Discrimination: Theory and Field Experiments with Monitoring Information Acquisition", který byl publikován v American Economic Review, byl vybrán komisí složenou z předních odborníků v oboru (Glenn Harrison  z Georgia State University, Michael Mandler z Royal Holloway, University of London aMichel Regenwetter z University of Illinois).

Autoři vítězného článku navštíví University of Exeter, kde převezmou cenu a budou mít možnost prezentovat svůj článek na veřejné přednášce.

Mezi dalšími nominovanými články byly následující práce:

- Arthur E. Attema, Han Bleichrodt, Yu Gao, Zhenxing Huang and Peter P. Wakker. "Measuring discounting without measuring utility." published in American Economic Review.

- Stefano Ballieti, Robert L. Goldstone and Dirk Helbing. "Peer review and competition in the Art Exhibition Game." published in Proceedings of the National Academy of Sciences.

- Daniel L. Chen, Tobias J. Moskowitz and Kelly Shue. "Decision making under the gambler’s fallacy: evidence from asylum judges, loan officers, and baseball umpires." published in the Quarterly Journal of Economics.

- Cary Frydman and Colin F. Camerer. "Neural evidence of regret and its implications for investment behavior." published in the Review of Financial Studies.

Minulá ocenění si můžete prohlédnout zde.

K ocenění blohopřejeme!

Autor - Mgr. Lucie Křížová M.A.