Ekonomie na UK na 109. místě na světě

13.11.2017

Podle aktuálně vydaného žebříčku Best Global Universities společnosti U.S. News and World Report se ekonomie na UK umístila na 109. místě z více než 1250 hodnocených univerzit na světě.

Za skvělým umístěním stojí především výzkumná činnost obou ekonomických pracovišť na UK, CERGE UK a IES FSV UK. Nejen samostatná činnost obou pracovišť, ale také spolupráce obou institucí dosahuje špičkové kvality, což dokázal výborně hodnocený projekt „Center for Advanced Economic Studies“ v rámci UNCE (Univerzitní výzkumná centra UK) a dále výsledky společného univerzitního programu Progres.

Naši magisterští studenti si mohou vyzkoušet studium na obou školách díky unikátní možnosti kombinovaného studia na magisterské úrovni, nazvané Visiting Master's Scheme.

Celý žebříček si můžete prohlédnout zde.

Autor - Mgr. Lucie Křížová M.A.