Naši studenti opět zabodovali při udílení cen ČSE

03.12.2017

Ve čtvrtek 30. listopadu byly slavnostně předány ceny České společnosti ekonomické, kde také uspěli dva doktorští studenti IES FSV UK a jeden absolvent magisterského programu.

Cenu Karla Engliše zabývající se českou hospodářskou politikou obdržela Dominika Kolcunová (IES FSV UK a ČNB). V článku nazvaném „Estimating the Effective Lower Bound for the Czech National Bank’s Policy Rate“ se autorka zabývá odhadem efektivní dolní hranice pro úrokové sazby České národní banky.

Cenu prezidenta ČSE pro autory do 25 let získal Petr Pleticha (IES FSV UK a IDEA při CERGE-EI) za příspěvek „Entrepreneurship in the Information Age: An Empirical Analysis of the European Regions“.

Druhé místo v soutěži Mladý ekonom získal náš absolvent Nikoloz Kudashvili (CERGE-EI) za práci „Sources of Statistical Discrimination: Experimental Evidence from Georgia“.

Všem oceněným gratulujeme!

Autor - Mgr. Lucie Křížová M.A.