Detail zprávy

Projekt IES získal podporu programu PRIMUS

02.01.2018

Projekt naší kolegyně Zuzany Havránkové „Ekonomie energetiky a politiky životního prostředí“  obdržel podporu grantu PRIMUS pro roky 2018 a 2019. Společný projekt IES a COŽP si klade za cíl založit novou výzkumnou skupinu v oblasti „Energetické ekonomie a ekonomie klimatu“ (REGEC) s cílem lépe porozumět faktorům chování a prohloubit znalosti týkající se dopadů klimatických a energetických politik prostředí.

Projekt má interdisciplinární charakter, v rámci kterého budou ekonomické modely obohacené dalšími vědními přístupy. Nově založená výzkumná skupina REGEC je zamýšlená jako zastřešující centrum, které bude poskytovat platformu pro vědecké pracovníky ze dvou doposud nezávislých pracovišť, vyučující a školící studenty na několika pracovištích UK, s cílem podpořit spolupráci a zvýšit kvalitu vědeckých výstupů. REGEC představuje „start-up“ nástroj s cílem prohloubit znalosti a vědomosti prostřednictvím spolupráce jak v rámci UK, tak mezinárodně. Výzkum se bude týkat spotřebitelské poptávky a analýzy preferencí, se zaměřením na energeticky úsporné chování a tzv. „energy efficiency paradox“. Výzkum REGEC je také zaměřen na rozvoj nových a zlepšování stávajících nástrojů pro modelování ekonomických, distribučních a environmentálních dopadů politik, zahrnujíc model dílčí rovnováhy, analýzu substituce faktorů nebo náklady snižování emisí.

Primus je novou soutěží Univerzity Karlovy, jejímž cílem je přilákat a podpořit mladé vědecké pracovníky se zahraničními zkušenostmi při zakládání nových vědeckých skupin a laboratoří. Vybraní mladí vědci budou moci po dobu 3 – 5 let pracovat na vlastním nezávislém projektu. Zajímavou příležitost pro tvůrčí a vědeckou práci dostanou i studenti doktorských a magisterských studijních programů, které bude možné do řešitelských týmů zapojit. Jedním z dlouhodobých cílů soutěže je zvýšit úspěšnost univerzity při získávání mezinárodních grantů (např. grantů Evropské výzkumné rady – ERC).

 

 

 

 

 

Autor - Mgr. Lucie Křížová M.A.

Prosinec 2018
poútstčtsone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Partneři

Deloitte
McKinsey & Company
Moneta Money Bank

Sponzoři

CRIF
ČSOB