Projekty česko-ukrajinské spolupráce

12.03.2018

MŠMT informuje o společných dvouletých projektech česko-ukrajinské spolupráce. Financují se projekty z oblasti humanitních a sociálních věd. Podporuje se mobilita výzkumných pracovníků (cestovní a pobytové náklady). V rámci této výzvy není podporována účast výzkumných pracovníků na seminářích, konferencích, kongresech a dalších setkáních konaných v partnerských státech.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytne na řešení jednoho společného výzkumného projektu podporu o maximální výši 125 000 Kč/rok, tj. 250 000 Kč na celou dobu řešení. Návrh společného výzkumného projektu musí být předložen současně českou částí týmu jeho řešitelů v České republice a ukrajinskou částí týmu jeho řešitelů na Ukrajině. Návrhy projektů lze podávat pouze jako datovou zprávu prostřednictvím datové schránky poskytovatele.

Podrobné informace zde.

Termín fakultního oddělení vědy pro odevzdání písemných podkladů: 23. dubna 2018.

Autor - Mgr. Eliška Šerhantová