Journal of Financial Stability vydal články z konference ČNB-IES

05.06.2018

Právě vyšlo zvláštní vydání prestižního časopisu Journal of Financial Stability, které editovali náš kolega prof. Roman Horváth a Kamil Galuščák z ČNB. Součástí tohoto čísla je sekce, která se zaměřuje na současné výzvy spojené s finanční stabilitou v Evropě. Sekce obsahuje články od předních výzkumníků, jako jsou např. Charles Goodhart (LSE), George Tavlas (Bank of Greece) či Dimitrios Tsomocos (University of Oxford). Z řad výzkumníků IES do tohoto vydání přispěl kromě prof. Horvátha svým článkem také prof. Evžen Kočenda a dále naši absolventi Soňa Benecká, Jakub Matějů a PhD student IES Tomáš Adam. Články ve zvláštním vydání vycházejí z konference, kterou společně pořádaly Česká národní banka a IES FSV UK od 6. do 7. října 2016.

Autor - Mgr. Lucie Křížová M.A.