Mimořádná přednáška „Global Economic Outlook: Brexit and Trade Wars“

10.09.2018

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce na mimořádnou přednášku bývalého generálního ředitele WTO, generálního tajemníka UNCTAD a thajského premiéra a ministra financí, Dr. Supachaie Panitchpakdiho, na téma „Global Economic Outlook: Brexit and Trade Wars“.

Přednáška se uskuteční ve středu 12. září od 10:00 do 12:00 v budově Institutu ekonomických studií FSV UK: Opletalova 26, Praha 1. Organizátory přednášky jsou Velvyslanectví Thajského království v Praze a Institut ekonomických studií FSV UK. Partnerem přednášky je Ministerstvo zahraničních věcí ČR.

Úvodní slovo přednese Ing. Martin Tlapa, MBA, náměstek MZV pro řízení sekce mimoevropských zemí, ekonomické a rozvojové spolupráce. Za Univerzitu Karlovu promluví PhDr. Zuzana Kasáková, Ph.D., proděkanka pro zahraniční styky.

Přednáška i navazující otevřená diskuse proběhnou v anglickém jazyce.

Pro účast se prosím registrujte na thaisecretariat@seznam.cz.

Plakát ke stažení zde.

Biography

Dr. Supachai Panitchpakdi served as Director General of the World Trade Organisation (2002-2005) as the first representative of the developing countries in that position. He also completed two terms as Secretary General of the United Nations Conference on Trade and Development (2005-2013). His career has spanned wide-ranging areas, starting off as an officer of the Bank of Thailand, he became Deputy Finance Minister, Commerce Minister, and twice Deputy Prime Minister. In between he assumed for some years the presidency role of a commercial bank, and chairman of several private corporations including an international insurance company. At present, he is a board member of the Institute for Cultural Diplomacy in Berlin and a founding member of the Asia-New Zealand Foundation.

Autor - Mgr. Lucie Křížová M.A.