Detail zprávy

Absolventka CERGE a IES získala cenu Mladý ekonom roku 2018

06.12.2018

Laureátkou ceny České společnosti ekonomické Mladý ekonom roku 2018 se stala Ludmila Matysková. Cenu získala za práci „Bayesian Persuasion with Costly Information Acquisition.“

Česká společnost ekonomická uděluje cenu Mladý ekonom ekonomům do 30 let věku, kteří se do soutěže přihlásí zasláním své původní odborné práce. ČSE dále uděluje Cenu Karla Engliše za nejlepší práci zabývající se českou hospodářskou politikou. 

Vítězná práce Ludmily Matyskové, která absolvovala mgr. na IES a doktorát na CERGE-EI v Praze a nyní působí na Univerzitě v Bonnu, je z oboru ekonomie informací. Autorka studuje komunikaci informací v rámci tzv. modelu Bayesovského přesvědčování, kdy komunikátor může ovlivnit příjemcovy reakce díky volbě struktury komunikace. Příkladem takového jednání je předkládání důkazů žalobce směrem k soudci, kdy žalobce se snaží soudce přesvědčit o vině obžalovaného. Vítězná práce zkoumá zejména případy, kdy se příjemce informací (zde soudce) rozhoduje na vlastní náklady vyhledat dodatečné informace.  

Ceny byly slavnostně předány na X. bienální konferenci ČSE, která se konala 1. prosince 2018 na Vysoké škole ekonomické v Praze. Ceny předal prezident ČSE Kamil Galuščák.  

Foto: ČSE

Autor - Mgr. Ema C. Stašová

Partneři

Deloitte
McKinsey & Company
Moneta Money Bank

Sponzoři

CRIF
ČSOB