Detail zprávy

Mini konference: Asset Pricing, Machine Learning, and Finance

03.04.2019

Institut ekonomických studií FSV UK si vás dovoluje co nejsrdečněji pozvat na mini konferenci s názvem Asset Pricing, Machine Learning, and Finance.

Konference se bude konat ve středu 10. 4.2019 od 14:00 v místnosti 601.  

Hlavním bodem konference bude vystoupení hlavního řečníka Dr. Numana Ülküho, který přednese přednášku na téma „Investor trading behavior and stock returns“. Jedním z hlavních cílů konference je předání aktuálního špičkového výzkumného know-how a transfer schopností a dovedností v oblasti mezinárodní grantové a výzkumné politiky.  

Dr. Numan Ülkü působí na IES FSV UK v tomto roce jako Visiting Professor in Finance. Přichází z pozice Senior Lecturer in Finance (český ekvivalent je docent) na University of South Australia. Předtím působil mj. na University of Otago a na Central European University. Zároveň má praktické zkušenosti z investičních bank v Turecku. Jeho výzkum v oblasti finančních trhů byl publikován mj. v Review of Finance (patří mezi top 5 časopisy v oboru financí) a i v předních oborově-specifických časopisech (Journal of Financial Markets, Journal of Banking and Finance). Za svůj výzkum obdržel několik ocenění (od Centrální banky Turecka a od Burzy v Istanbulu).  

Detailní program naleznete zde.  

Těšíme se na setkání!

Autor - Mgr. Ema C. Stašová

Partneři

Deloitte
McKinsey & Company
Moneta Money Bank

Sponzoři

CRIF
ČSOB