Jak nás vidí naši studenti? (Průzkum Universum 2019)

29.08.2019

Společnost Universum, největší kariérní nástroj svého druhu na světě, zveřejnil aktuální výsledky svého průzkumu provedeného mezi více než 3000 českými studenty. Naši studenti v průzkumu hodnotili IES na základě mnoha kritérií, např. nabídku kurzů, reputaci, zaměstnanost absolventů či studentský život.

Z výsledků průzkumu vyplývá, že naší silnou stránkou je především vysoké uplatnění absolventů, vynikající reputace školy v ČR i zahraničí či široká nabídka a kvalita kurzů. Kladně studenti rovněž vnímají přátelskou atmosféru a osobní přístup.

Na sobě pak studenti pozitivně hodnotí zejména své schopnosti řešit problémy a pracovní morálku.

Stále více také naši studenti využívají a kladně hodnotí kariérní podporu na IES. V rámci kariérních aktivit IES oceňují obzvláště prezentace potencionálních zaměstnavatelů, aktualizované nabídky stáží a možnost konzultací s kariérní poradkyní IES.

Prohlédněte si atributy, které jsou nejčastěji asociovány s naší školou, v přiložené prezentaci.

Hlavním cílem šetření Universum je získat relevantní informace pro zlepšení celkového pracovního prostředí a pomoci vysokým školám přiblížit se očekávání budoucích zaměstnavatelů jejich studentů. Výsledkem průzkumu je pak žebříček nejatraktivnějších zaměstnavatelů podle názorů studentů vysokých škol. Více informací naleznete zde.

Všem zúčastněným děkujeme za poskytnutí objektivní zpětné vazby a za náměty ke zlepšení.

Autor - Mgr. Ema C. Stašová