Doc. Antonie Doležalová získala Cenu Arnošta z Pardubic pro rok 2019

18.11.2019

Při letošním vyhlášení Ceny Arnošta z Pardubic, prestižního ocenění určeném akademickým pracovníkům za jejich vynikající pedagogickou činnost, získala cenu naše kolegyně Antonie Doležalová.

Doc. Antonie Doležalová si odnesla cenu v kategorii za vynikající počin, a to konkrétně za kurz „Cambridge Lectures in Economic History“. Tento předmět je unikátním společným kurzem University of Cambridge (konkrétně Robinson College) a Univerzity Karlovy (konkrétně Institutu ekonomických studií FSV UK). Nabízí studentům Univerzity Karlovy jedinečnou možnost studovat nejnovější témata a metodologické inovace v hospodářských dějinách v podání vyučujících ze špičkového světového pracoviště.

Díky této ceně jsem poznala, že není většího ocenění práce, než když její hodnotu uznají kolegové. Děkuji proto vše členům komise, že se rozhodli ocenit právě kurs Cambridge Lectures, který je výsledkem mého úsilí propojit Univerzitu Karlovu s jednou ze tří nejlepších univerzit na světě. Děkuji Martinu Gregorovi a Julii Chytilové, že mě do soutěže navrhli za IES a paní děkance Němcové-Tejkalové, že můj kurs nominovala za celou fakultu. Ze všeho nejvíc děkuji studentům, že si kurs našli a Amy Erickson, Deborah Thom, Solomosovi Solomou, Duncanu Needhamovi a Sheilagh Ogilvie z University of Cambridge, že nikdy neváhali přijmout mé pozvání učit studenty Univerzity Karlovy,“ uvedla k ocenění docentka Doležalová.

Cena Arnošta z Pardubic je prestižní cenou Univerzity Karlovy určenou akademickým pracovníkům za jejich vynikající pedagogickou činnost a skupinám pedagogických či podpůrných pracovníků za jejich přínos ke zvyšování kvality vzdělávací činnosti. Cena se uděluje zpravidla každoročně ve dvou kategoriích: cena pro vynikajícího vyučujícího a cena za vynikající počin – ocenění vynikající inovace ve vzdělávací činnosti, kterou je možno udělovat nejen akademickým pracovníkům, ale jakémukoliv kolektivu univerzity.

Tisková zpráva je k dispozici zde.

Autor - Mgr. Ema C. Stašová

Prosinec 2019