Inovační laboratoř

12.01.2020

Tématem letního semestru Inovační laboratoře bude nakopnout Prahu! Týmům studentů Univerzity Karlovy pomůžeme k cestě za vítězstvím v soutěži www.nakopniprahu.cz.

NAKOPNI PRAHU je soutěž pro kohokoli, kdo se svým týmem dokáže za pět měsíců představit prototyp řešení jedné z výzev nebo její podkategorie. Budeš mít za úkol vymyslet a v detailu rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život Pražanů. Nejlepší projekty budou realizovány.

Inovační laboratoř je praktický projektový seminář za 6 kreditů určený pro všechny studenty Univerzity Karlovy. Vypisuje jej Filozofická fakulta v Kampusu Hybernská. Dostupný je jako volitelný předmět pod kódem AINO2051.
Detaily k průběhu semestru najdete zde.

Abychom vám usnadnili cestu a zvýšili množství „našich“ týmů, tak v Kampusu Hybernská zorganizujeme poznávací akci pro studenty z různých fakult Univerzity Karlovy. Mezioborovost je totiž podstatné kritérium úspěchů v inovacích.

Sejdeme se 20. 1. 2020 (pondělí) 14.00-16.30 v Kampusu Hybernská v učebně 3D.

Agenda:
- Představení soutěže Nakopni Prahu (Petr Vaňásek/Tomáš Studeník)
- Představení Inovační Laboratoře (Jan Veselý, Kryštof Ekl)
- Seznamování se a tvoření týmů
- Vyplňování přihlášek do soutěže

Témata jsou následující:
- Jak využít městská data?
- Jak zbavit Prahu vizuálního smogu?
- Jak rozšířit zeleň a zlepšit využití vody?
- Jak se mohou sousedé lépe poznat a pomáhat si?
- Jak lépe pečovat o nemocné a ohrožené?
- Jak progresivně vzdělávat v bezpečném prostředí?
Detailnější popisy výzev najdete na webu Nakopni Prahu – přečtěte si je, ať víte, k jakému tématu se chcete přidat.

Autor - Mgr. Eliška Šerhantová

McKinsey