Naše doktorandka Klára Kantová získala Cenu prezidenta ČSE pro autory do 25 let

29.11.2021

Ve čtvrtek 25.11. se na našem Institutu konalo Valné shromáždění České společnosti ekonomické. V rámci tohoto setkání se konaly volby nového představenstva, proběhla panelová diskuse na téma Green Deal, a také byly předány tradiční ceny České společnosti ekonomické: Ceny mladý ekonom, Cena Karla Engliše zabývající se hospodářskou politikou ČR a Cena prezidenta ČSE pro autory do 25 let věku (loňské vítěze si můžete připomenout zde).

Cenu prezidenta ČSE pro autory do 25 let získala Klára Kantová, která u nás v současné době studuje v doktorském programu Ekonomie a finance. Práce, za kterou ocenění získala, nese název “Parental Involvement and Education Outcomes of Their Children” a zkoumá vztah mezi zapojením rodičů do výuky a výsledky, kterých děti dosahují. Ukazuje pozitivní vliv na výsledky vzdělávání dítěte s vyšším zapojením rodičů. Výsledky jsou podpořeny randomizovaným experimentem, s vazbou na kauzální efekty. Při této kontrole jsou sice nižší, ale stále významné.

Spoluatuorkou práce “Inattentive Price Discovery in ETFs”, která byla oceněna třetím místem v letošním ročníku soutěže Mladý ekonom, je absolventka IES Mariia Kosar, která nyní působí na CERGE-EI, společném pracovišti CERGE a Národohospodářského ústavu AV ČR.
V této práci se svým kolegou Sergeiem Mikhalishchevem ukazují, že ETF (burzovně obchodované fondy) mohou přispět k určování tržní hodnoty podkladových akcií.

Srdečně blahopřejeme!

Přehled všech oceněných autorů a prací najdete zde
Reportážní fotografie z Valného shromáždění najdete zde.

Foto: Tomáš Česálek

Autor - Barbora Holková