QS World University Rankings 2022: UK je v ekonomii 139. nejlepší na světě

08.04.2022

Podle QS World University Rankings, jednoho z nejprestižnějších mezinárodních žebříčků, se v roce 2022  Univerzita Karlova v oblasti Economics and Econometrics umístila na 139. místě na světě. Polepšila si tak o 11 příček oproti loňskému roku. Žebříčky zohledňují výsledky aktivit dvou ekonomických pracovišť na UK, CERGE-EI a IES FSV UK, jako společné výsledky a úspěchy Univerzity Karlovy.

Mezinárodní žebříček vysokých škol QS World University Rankings jako jediný mezinárodní žebříček získal oficiální uznání od mezinárodní asociace IREG - Observatory on Academic Rankings and Excellence. Univerzita Karlova se v něm nyní nachází na celkovém 266. místě z více něž 1000 hodnocených univerzit.

Více o umístění UK v prestižních světových žebříčcích a detaily o jejich hodnotících metodách najdete zde.

Autor - Barbora Holková

McKinsey