Detail zprávy

Prof. Roman Horváth hostem podcastu DeFacto

06.06.2022

Dnes si můžete ve fakultním podcastu DeFacto poslechnout našeho kolegu, profesora Romana Horvátha, odborníka na měnovou politiku, politickou ekonomii a finanční instituce, držitele mnoha ocenění "Zlatý kurz".

V čem je podle profesora Horvátha Institut ekonomických studií výjimečný, co vás naučí a na co se zde můžete specializovat? Jak se ke studiu ekonomie na Univerzitě Karlově dostal on sám? Co ho na tomto oboru s přesahem do dalších věd nejvíc baví a zajímá? Jak může v dnešní době ekonom stanovovat prognózy? A na čem všem je závislý vývoj české měny?   

„Je vysoké geopolitické napětí, s tím jsou spojené nákladové šoky. To znamená vyšší ceny energií, které se přelévají do poptávkových šoků, na které už centrální banka chce reagovat. Záleží to na centrální bance, záleží to na vládě. Zdůraznil bych, že důležitá je ta mezinárodní dimenze. My jsme Česká národní banka a česká ekonomika, ale my jsme malá a otevřená ekonomika. A je velmi složité udržovat měnovou politiku nastavenou výrazně odlišně od zbytku Evropy nebo od světa,“ říká o aktuálním vývoji české měny Roman Horváth.

Celý rozhovor si můžete poslechnout na Spotify, Apple PodcastsGoogle Podcasts  nebo na webu FSV UK

De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi poutavě mluví o svém každodenním životě, práci a zkušenostech. 

Autor - Barbora Holková

Srpen 2022
poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
Česká Spořitelna
EY