Novinky (archiv)

Sháníme vyučující statistiky na ISS

24.09.2014   |   PhDr. Ing. Petr Soukup

Pro výuku cvičení ze statistiky na ISS (po základy regresní analýzy) sháníme cvičící. Podmínkou je ukončené bc. vzdělání a chuť učit. Samozřejmostí je finanční odměna. Zájemci nechť píší paní Vojanové emailem (vojanovaj(at)fsv.cuni.cz). Díky, Petr Soukup

Velká obhajoba disertační práce Petra Gapka

23.09.2014   |   Mgr. Michal Paulus

Ve středu 1. října 2014 se od 17:30 hodin v místnosti 314 uskuteční velká obhajoba disertační práce Petra Gapka "Three Essays on Credit Risk Quantification". Všichni jsou srdečně zváni.

Grantová agentura UK

23.09.2014   |   Ing. Šárka Bokočová

Grantová agentura UK vyhlásila soutěž na podávání projektů s počátkem řešení v roce 2015. Projekty na 1-3 roky si mohou podávat studenti magisterského a doktorského studia.

Pravidla soutěže, vstup do aplikace a podrobné informace pro žadatele.  

Aplikace pro podávání projektů bude otevřena od 6. října 2014.

Termín elektronického podání na odd. vědy: 11. listopadu 2014

Náhradní termín pikniku - 28. 9. 2014

22.09.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

V neděli 28. 9. 2014 od 15:00 se bude konat již druhý piknik IES v letošním roce. Sejdeme se stejném místě jako minule a i tentokrát se nebojte vzít s sebou celou rodinu. Podrobnosti naleznete zde. Budeme se na Vás těšit!

Open Day at the Institute of Economic Studies

22.09.2014   |   Ing. Šárka Bokočová

We would like to cordially invite you to the IES Open Day of the English degree Bachelor programme of Economics and Finance (BEF) held on September 22, 2014. You will have an opportunity to meet the faculty members and current students and ask questions about studies at the IES.

We are looking forward to your visit of our Institute in Opletalova street 26, Prague 1.

Detailed program of the IES Open Day is available here.

You can also find useful information about studies at the IES at Admissions web page.

Soutěž pro studenty - IES FSV UK – ČSOB Cena “Bankovnictví, důvěra a finance”

22.09.2014   |   doc. Roman Horváth Ph.D., ČSOB Corporate Chair

IES FSV UK a ČSOB pořádají soutěž o nejlepší bakalářskou, nebo diplomovou práci se zaměřením na téma „Bankovnictví, důvěra a finance“. Uzávěrka pro zasílání prací do soutěže je 1. října 2014. Více informací je v prokliku, případně na stránkách věnovaných spolupráci IES a ČSOB.

PORADA IES K ZAHÁJENÍ ZIMNÍHO SEMESTRU 2014/15

18.09.2014   |   Ing. Dagmar Schnellerová

se koná dne 29.9.2013, 15:30 - 17:00 h v místnosti 314.
Program:
1/ úvodní slovo ředitele IES - PhDr. Martin Gregor, PhD. s aktuálními informacemi
2/ informace o bakalářských programech - Doc. Ing. Tomáš Cahlík, CSc.
3/ informace o magisterských programech - Prof. Ing. Oldřich Dědek, CSc.
4/ informace o doktorském studiu - Prof. RNDr. Jan Ámos Víšek CSc.
5/ různé
Zveme všechny vyučující a zástupce IES Studentské komory AS FSV UK.

Výsledky hodnocení kurzů za LS 2013/14

16.09.2014   |   Ing. Dagmar Schnellerová

 jsou zveřejněny na webu FSV zde.

Rok poté

10.09.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

V rubrice Rok poté naleznete kariérní profily několika absolventů, kteří skončili své studium na IES loni v září. Adelina Hajzeraj je zpátky ve své rodné zemi a pracuje v KPMG, Ladislav Sobotka se věnuje obchodování s elektřinou na evropských energetických burzách a Josef Boček buduje svou kariéru v České spořitelně na oddělení Vztahů s investory. Celé jejich kariérní dráhy naleznete zde.

ZÁPISY do jednotlivých jazykových kurzů

10.09.2014   |   Ing. Dagmar Schnellerová

budou probíhat prostřednictvím SISu od 15.9. od 10:00 hod. do 10.10. do 14:00 hod. Podrobnosti naleznete zde.
Katedra jazyků

Tomáš Havránek, doc. Roman Horváth a Petra Valíčková publikovali článek v časopise Journal of Economic Surveys

09.09.2014   |   Ing. Petra Dědková

Blahopřejeme našim kolegům z IES, Tomášovi Havránkovi, doc. Romanu Horváthovi a Petře Valíčkové,  k publikaci článku Financial Development and Economic Growth: A Meta-Analysis v časopise Journal of Economic Surveys.

 

Časopis patří mezi 70 nejlepších ekonomických časopisů na světě (dle Article Influence Score z databáze Web of Science).

Petr Janský na ČT24

05.09.2014   |   Ing. Petra Dědková

Na téma životní úrovně v ČR diskutoval Petr Janský v pořadu Ekonomika ČT24. Jak vůbec životní úroveň změřit a jaký je výhled na příští rok? A proč je u nás poměrně vysoká kvalita života v porovnání s EU?

V odkazu titulku najdete celý rozhovor  (od 3. minuty).

Akademická angličtina pro posluchače FSV UK

03.09.2014   |   Ing. Šárka Bokočová

Studenti, kteří absolvovali kurz odborné angličtiny a chtějí si dále rozšiřovat svou znalost anglického jazyka s ohledem na akademické prostředí, mají možnost si zapsat kurz akademické angličtiny na úrovni C1. Jednosemestrální kurz si lze zapsat v zimním i letním semestru. Na kurz Akademická angličtina I vyučovaný v zimním semestru navazuje v letním semestru kurz Akademická angličtina II.
Více informací viz zde.

Charles University International Club hledá dobrovolníky na pomoc zahraničním studentům

03.09.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

Studenti, kteří se chtějí zapojit do organizace aktivit pro zahraniční studenty v rámci IC CUNI, se mohou hlásit na buddy@ic-cuni.cz. Více o IC CUNI se dozvíte na Facebooku nebo webových stránkách IC CUNI.

Program 3rd IES Economic Meeting, INFER Workshop; Banking in Europe: Current Challenges

02.09.2014   |   Mgr. Ondřej Daniel Ph.D.

Program konference 3rd IES Economic Meeting, INFER Workshop; Banking in Europe: Current Challenges, která se bude konat 26. září 2014 v prostorách IES FSV UK najdete v tomto souboru. Zveme studenty i vyučující k účasti na workshopu.

Nabídka stipendií pro vědecké pracovníky v Austrálii

02.09.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

Podrobnosti naleznete zde.

Letní škola mezinárodních obchodních transakcí konaná pod záštitou MPO a IES

29.08.2014   |   Ing. Petra Dědková

V červenci proběhl již 2. ročník Letní školy mezinárodních obchodních transakcí, kterého se zúčastnili studenti elitních čínských právnických fakult ve spolupráci s českými advokátními kancelářemi. Součástí programu byla také diskuse o bankovnictví.

Ředitelem Letní školy je Tomáš Hülle, náš externí spolupracovník v oblasti práva se zaměřením na řešení sporů mezi podnikateli, informační technologie a duševní vlastnictví. 

The Czech Economic Review, Vol. 8, No. 1

29.08.2014   |   PhDr. Lenka Šťastná Ph.D.

A new issue of the Czech Economic Review is just coming out. See table of contents:

The journal is published by Faculty of Social Sciences, Charles University and is currently edited by Martin Gregor (Managing editor, Charles University), Randal Filler (City University of New York), František Turnovec (Charles University) and Milan Vlach (Charles University; KCGI, Kyoto).

Jakub Seidler hostem Českého rozhlasu

25.08.2014   |   Ing. Petra Dědková

O možnostech využívání záporných úrokových sazeb centrálními bankami hovoří externí spolupracovník IES a absolvent našeho doktorského programu Jakub Seidler v interview pořadu Trendy Českého rozhlasu.

Rozhovor byl zaměřen na nedávné rozhodnutí ECB, že v rámci uvolňování měnových podmínek posouvá svou depozitní sazbu do záporných hodnot. Celý rozhovor je dostupný v odkazu titulku.

Evzen Kocenda becomes the new co-editor of the Czech Journal of Economics and Finance

22.08.2014   |   doc. Roman Horváth Ph.D., ČSOB Corporate Chair

 We welcome professor Evzen Kocenda as the new co-editor of the Czech Journal of Economics and Finance. Evzen has published more than 60 articles in refereed journals including the highly selective journals such as Journal of Economic Literature, Econometric Reviews, Journal of Banking and Finance, Journal of Comparative Economics or Journal of Financial Stability. His research is widely cited with more than 550 citations in Scopus and H-index of 14. The RePEc rankings currently ranks Evzen as the no. 1 (out of 333 economists registered) academic economist living in the Czech Republic. Evzen is affiliated with CERGE-EI and will join our team of co-editors as of September, 1.  

TERMÍNY STÁTNÍCH ZKOUŠEK V ZÁŘÍ 2014 A ČASOVÝ HARMONOGRAM

21.08.2014   |   Ing. Dagmar Schnellerová

BC SZK se budou konat od 9.-10.9.2014 v místnostI 314, časový harmonogram zde a MGR SZK se budou konat 23. a 24.9.2014 v místnosti 109, časový harmonogram zde. Změny pořadí studentů jsou vyloučeny.

Stáže pro studenty od třetího ročníku bakalářského studia

15.08.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

Byla aktualizována nabídka stáží. Informaci naleznete zde. Pro detaily kontaktujte prosím Elišku Šerhantovou. 

International Chamber of Commerce Česká republika vypisuje nová Teritoriální setkávání

11.08.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

Podrobnosti týkající se setkání naleznete zde. Zájemci z řad studentů, kteří by se chtěli setkání účastnit, si mohou účast odpracovat. Jedná se o 8 hodin výpomoci při různých akcích ICC za jedno setkání. V případě zájmu kontaktujte, prosím, paní Lucii Brunclíkovou -  brunclikova(a)icc-cr.cz.

Ocenění článku Petra Teplého na ICCSH konferenci v Tbilisi v srpnu 2014

11.08.2014   |   Ing. Petra Dědková

Článek Petra Teplého s názvem “The Navigator of Responsible Lending - An Alternative Model in Consumer Finance” byl oceněn jako nejlepší článek konference The 1st International Conference on Social Science and Humanity (ICSSH) konané v Tbilisi (Gruzie) v srpnu 2014. Tento článek shrnul výsledky tříletého výzkumného projektu "Navigátor bezpečného úvěru" probíhajícího pod záštitou prof. Michala Mejstříka. Petr Teplý působil dále jako hlavní řečník této konference. Gratulujeme!

Nabídka stáží v EIB

06.08.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

Byla aktualizována nabídka stáží. Podrobnosti naleznete zde.

Tomáš Sedláček Vás zve na debatu " Economics as Religion "

28.07.2014   |   Ing. Dagmar Schnellerová

s popředním ekonomem Robertem Nelsnem (USA) a dalšími hosty z oblasti teologie, filosofie a ekonomie na téma Ekonomie jako náboženství. Debata se bude konat 30.07.2014 v 19.00 v prostorách Era svět, Jungmanovo náměstí 767, Praha. Více informací najdete zde. Účast prosím potvrdte zde.

Alumnus of the Month za měsíc červenec - Pavel Mužíček

19.07.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

Červencovým Alumnus of the Month je tentokrát sportovec Pavel Mužíček. Nadšený triatlonista v minirozhovoru popisuje, jak se mu daří skloubit kariéra analytika v bance a sportovní tréninky a proč si vlastně vybral ekonomii. Jeho medailon spolu s rozhovorem si můžete přečíst zde.

 

5 dílčích stipendií pro studium na UMEF University v Ženevě

18.07.2014   |   Ing. Šárka Bokočová

 Universita UMEF (University of Management, Economics and Finance) v Ženevě nabízí pro uchazeče z České republiky celkem 5 stipendií. Těchto stipendií lze využít k tříletému bakalářskému, dvouletému magisterskému nebo tříletému doktorandskému studiu, které musí být zahájeno v akademickém roce 2014/2015. 

Jedná se o dílčí stipendia, neboť stipendisté musí počítat s hrazením dalších nutných výdajů (např. nákup učebních pomůcek, pořízení studentské karty aj.) v celkové výši 3800 švýcarských franků (CHF) ročně.

Přihlášky se podávají přímo na školu, uzávěrka přijímání přihlášek je 31. července 2014. Formulář žádosti je třeba stáhnout z webové stránky školy, k vyplněnému formuláři je nutné přiložit životopis a doklady o dosavadním vzdělání (podle toho, o kterou úroveň studia se jedná), případně i další doklady, pokud by je švýcarská škola požadovala. Informace o náplni studia musí zájemci vyhledat na webové stránce školy.

Případné upřesňující dotazy je nutno směrovat přímo na školu.

Kontakt a bližší informace:

Internet: http://www.umef-university.ch    

Barbara Pertold-Gebická prezentovala na prestižní konferenci European Society for Population Economists

03.07.2014   |   Ing. Petra Dědková

Konference se uskutečnila ve dnech 18. - 21. 6. 2014 na Univerzitě Minho ve městě Braga, Portugalsko. Mezi hlavní témata patřila ekonomie domácností, ekonomie trhu práce, ekonomie veřejného sektoru, demografie a ekonomie zdraví.

Barbara Pertold-Gebická zde představila svůj článek „Does occupational (re)allocation explain the motherhood penalty?“.

Petr Janský hostem Radiožurnálu

03.07.2014   |   Ing. Petra Dědková

Aktuální vládní daňové změny zaměřené na pomoc rodinám s dětmi a také důchodcům komentoval v pořadu „Stalo se dnes“ Petr Janský.  Celý rozhovor si můžete poslechnout prostřednictvím prokliku v nadpise.

Výběrové řízení na stáž v Českých centrech

03.07.2014   |   Ing. Dagmar Schnellerová

Česká centra, příspěvková organizace Ministerstva zahraničních věcí ČR, vyhlašují výběrové řízení na tříměsíční stáž v ústředí Českých center. Nabídka je určena pro studenty bakalářského nebo magisterského studia.
Termín stáže: září – listopad 2014

Přihlášky do výběrového řízení zasílejte emailem na adresu staze@czech.cz do pátku 31. července 2014. Více informací zde.

Nabídka pro studenty – účast na Teritoriálních setkání ICC a stáž při přípravách výroční konference EWBF 2014

02.07.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

ICC – International Chamber of Commerce nabízí možnost účastnit se připravovaných Teritoriálních setkání ICC. Účast na setkání je podmíněna jedním dnem (8 hodinami) dobrovolné práce při přípravách výroční konference EWBF 2014. O připravovaných setkáních budeme včas informovat. V rámci příprav konference pro podporu mezinárodního obchodu a investic se mohou studenti účastnit i delší placené stáže, či jednodenní brigády přímo v době konání konference. Pro detaily nabídek, prosím, kontaktujte Elišku Šerhantovou.

Centrum excelence "Center for Advanced Economic Studies" získalo nejvyšší možné hodnocení

01.07.2014   |   PhDr. Martin Gregor Ph.D.

Univerzitní centrum excelence Center for Advanced Economic Studies (společný projekt CERGE UK a IES FSV UK) získalo nejvyšší možné hodnocení A. V rámci Univerzity Karlovy získalo nejvyšší hodnocení pouze 5 z celkově 27 financovaných center excelence. Na činnosti centra v letech 2012-2013 byly oceněny zejména mimořádně kvalitní výsledky a vynikající výzkumný potenciál juniorních výzkumníků.

Stáže na září

30.06.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

Byla aktualizována nabídka stáží. Detaily naleznete zde.

Ladislav Krištoufek a prof. Miloslav Vošvrda publikovali článek v časopise Energy Economics

30.06.2014   |   Ing. Petra Dědková

Blahopřejeme kolegům z IES, Ladislavu Krištoufkovi a prof. Miloslavu Vošvrdovi, k publikaci článku „Commodity futures and market efficiency“ v časopise Energy Economics.

Časopis patří mezi 80 nejlepších ekonomických časopisů na světě dle Article Influence Score z databáze Web of Science.  

Profesor Oldřich Dědek obdržel Cenu Milana Sojky

23.06.2014   |   Ing. Petra Dědková

Cena Milana Sojky je určena pro autora nejlepší obhájené a vydané studie Národo- hospodářského ústavu Josefa Hlávky a je udělována každoročně Národohospodářským ústavem Josefa Hlávky ve spolupráci s Vysokou školou ekonomie a managementu po splnění stanovených podmínek.

Laureátem této ceny za rok 2013 se stal prof. Ing. Oldřich Dědek, CSc. za studii: "Historie evropské měnové integrace. Doba eura." Blahopřejeme!

Nabídka částečného pracovního úvazku v ČSOB

23.06.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

ČSOB nabízí part-time pracovní pozici Analytik úvěrového portfolia pro oddělení řízení úvěrových rizik. Požadována je perfektní znalost angličtiny, velmi dobrá znalost MS Excel a  zkušenosti s programy SAS, Matlab/R, Access a/nebo SQL výhodou. Pro další detaily pozice, kontaktujte prosím Elišku Šerhantovou.

Zahraniční stáže v rámci programu Erasmus+

22.06.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

V rámci programu Erasmus+ může každý student od 2. ročníku bakalářského studia absolvovat praktickou stáž v zahraničí. Informace o podmínkách stáží, stejně tak jako aktuální nabídku na stránkách zprostředkující organizace ERA, naleznete zde. Výběrové řízení bude probíhat v říjnu 2014, přičemž na stáže bude možné nastoupit od prosince 2014. O podrobnostech Vás budeme včas informovat.

Nabídka stáží - aktualizováno

22.06.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

Zájemci o placenou brigádu - praxi v bankovnictví, prosím, hlaste se Elišce Šerhantové. 

"Alumni of the Month" za měsíc červen - Pavel Dvořák

18.06.2014   |   Mgr. Eliška Šerhantová

I v červnu pokračujeme s představováním šikovných a zajímavých absolventů IES. Druhým Alumnus of the Month se stává Pavel Dvořák, absolvent bakalářského cyklu na IES. Pavel nyní dokončuje magisterské studium v Amsterdamu, kde také letos na jaře výrazně zabodoval v celosvětové soutěži Econometric Game. Minirozhovor s ním a jeho profil naleznete zde.

 

|<  <<  <  1-40  41-80  81-120  121-160  161-200  201-240  241-280  281-320  321-360  >  >>  >|