ČSOB Chair

Spolupráce ČSOB a IES je postavená na dlouhodobých základech.V roce 2003 byl na Fakultě sociálních věd UK zahájen program ČSOB Chair in Banking, který je zaměřen na poskytování zpětné vazby mezi bankovním sektorem a mladými ekonomy. V letech 2004-2010 zastával pozici chair holder Prof. RNDr. Jiří Hlaváček., CSc. Od roku 2011 zastává pozici ČSOB Corporate chair doc. Roman Horváth, Ph.D.

Nová spolupráce ČSOB a IES je tématicky zaměrena na výzkum dlouhodobých trendů v bankovnictví a investicích.

Soutěž ČSOB-IES na téma "Bankovnictví a finance: Nové výzvy"

Výsledky soutěže v roce 2016

Dne 21. 12. 2016 proběhlo v prostorách ČSOB Inspirace vyhlášení výsledků nejlepší bakalářské a diplomové práce soutěže ČSOB-IES na téma "Bankovnictví a finance: Nové výzvy". Ocenění studenti Markéta Pokorná (1.místo), Dana Klímová (2.místo) a Martin Brousil (3.místo) při této příležitosti představili výsledky svých závěrečných prací. Vítězům gratulujeme!

Výsledky soutěže v roce 2015

Dne 11. 1. 2016 proběhlo v prostorách Era Svět vyhlášení výsledků nejlepší bakalářské a diplomové práce soutěže ČSOB-IES na téma "Bankovnictví, finance, důvěra a data". Ocenění studenti Jakub Rybák (1.místo), Radek Halamka (2.místo) a Martin Pátek (3.místo) při této příležitosti představili výsledky svých závěrečných prací. Vítězům gratulujeme!

Výsledky soutěže v roce 2014

Dne 18. 12. 2014 proběhlo v prostorách Era Svět vyhlášení výsledků nejlepší bakalářské a diplomové práce soutěže IES-ČSOB na téma "Bankovnictví, finance a důvěra". Ocenění studenti Aneta Mohylová (1.místo), Matěj Kuc (2.místo) a Jan Mareš (3.místo) při této příležitosti představili výsledky svých závěrečných prací. Vítězům gratulujeme!

Výsledky soutěže v roce 2013

Vyhlášení výsledků nejlepší bakalářské a diplomové práce soutěže IES-ČSOB na téma "Bankovnictví, finance a důvěra" proběhlo dne 30.4.2014 v prostorách Era Svět. Oceněnými studenty byli Tomáš Havlíček (1.místo), Adam Klečka (2.místo) a Tomáš Jelínek (3.místo). Při této příležitosti studenti představili výsledky svých závěrečných prací. Gratulujeme!

Výsledky soutěže v roce 2012

Dne 5.11.2012 proběhlo v prostorách Era Svět vyhlášení výsledků nejlepší bakalářské a diplomové práce soutěže IES-ČSOB na téma "Bankovnictví, finance a důvěra". Ocenění studenti Barbora Šútorová (1.místo), Lenka Herrmannová (2.místo) a Jan Šiml (3.místo) při této příležitosti představili výsledky svých závěrečných prací. Vítězům gratulujeme!

Profil společnosti

Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB), působí na dvou národních trzích, českém a slovenském. Je největší bankou se sídlem v České republice a ve střední Evropě měřeno hodnotou aktiv. Jako univerzální banka nabízí plný rozsah bankovních služeb pro fyzické osoby a firmy.

V retailovém bankovnictví ČSOB působí pod dvěma obchodními značkami - ČSOB a Poštovní spořitelna, která využívá pro svou činnost rozsáhlé sítě České pošty. Obchodní profil ČSOB dnes zahrnuje segmenty retailová klientela (fyzické osoby), malé a středně velké podniky, korporátní klientela a nebankovní finanční instituce, finanční trhy a privátní bankovnictví. V souladu se strategií Skupiny KBC rozvíjí ČSOB služby zejména drobné klientele a malým a středně velkým podnikům a koncept bankopojištění.

Více informací o ČSOB nalezntete zde

Studie v rámci partnerství s ČSOB

Indikátory důvěry a budoucí ekonomická dynamika (finální verze publikována ve Finance a úvěr - Czech Journal of Economics and Finance)

Důvěra a dlouhodobý hospodářský růst  (finální verze publikována v Journal of Comparative Economics)