ACCA Exemption Accreditation

Asociace profesních účetních ACCA udělila IES FSV UK akreditaci na vybrané studijní programy. Viz Exemption Accreditation Certificate.

Nově jsou akreditované obory v českých i anglických programech:

• Bakalářský program Ekonomie a finance
  • BA Economics and Finance (BEF)
  • Magisterský program Ekonomie a finance
  • MA Economics and Finance (MEF)

Absolventi těchto programů získávají právo na uznání složení tří zkoušek prvního stupně ACCA kvalifikace (F1-F3).

Akreditace je platná pro absolventy od 1. ledna 2017 (původní akreditace pouze pro české programy je platná od 1. ledna 2012) a jedná se o celkově třetí ACCA akreditovanou univerzitu v České republice. Již v minulosti proběhly akreditace Vysoké školy ekonomické a University of New York Prague.

Cílem akreditací je ulehčit studentům vybraných institucí přístup k mezinárodně uznávané kvalifikaci profesních účetních ACCA. Asociace přitom pečlivě zkoumá sylabus předmětů a studijních programů. Jeho sladění se sylabem ACCA je často nelehký a časově náročný projekt.
Pro další informace kontaktujte českou pobočku ACCA

Program ACCA Accelerate

Program ACCA Accelerate umožňuje studentům v prvním a druhém ročníku navazujícího magisterského studia možnost využít speciální nabídku registrace do ACCA prostřednictvím zvýhodněného programu Accelerate.

Nabídka Accelerate:

• Registrujte se do ACCA během studia na vysoké škole.
  • Získejte výjimky z ACCA zkoušek F1-F3.
  • Odstartujte svou kariéru ve financích a ukažte zaměstnavatelům Váš náskok před ostatními.
  • Ušetřete až 13 000 CZK na studijních poplatcích ACCA.

Podmínky nabídky:

• Být studentem magisterského studia oboru Ekonomie a finance.
  • Zaregistrovat se do ACCA a zaplatit registrační poplatek (79 liber).
  • První zkoušku ACCA je třeba složit nejpozději do 12 měsíců po dokončení studia na IES FSV UK.

Jak se zaregistrovat:

• Vyplnit Accelerate Eligibility Letter s unikátním přístupovým kódem (na vyžádání u lucie.krizova@fsv.cuni.cz)
  • Načíst Accelerate Eligibility Letter (potvrzený podpisem a razítkem ze studijního odd.) do systému ACCA
  • Podrobné informace k registraci zde.
  • V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte Davida Kopeckého na david.kopecky@accaglobal.com

Kontakt:

David Kopecký, david.kopecky@accaglobal.com

www.accaglobal.comwww.kariera-finance.cz

ACCA je účetní kvalifikace, jejíž sylabus byl uznán Organizací spojených národů jako základ pro globální kvalifikaci účetních. Profesní kvalifikace ACCA je založena na Mezinárodních standardech účetního výkaznictví a na Mezinárodních auditorských standardech.