ACCA akreditace

Asociace profesních účetních ACCA udělila IES FSV UK akreditaci na vybrané studijní programy. Viz Exemption Accreditation Certificate.

Nově jsou akreditované obory v českých i anglických programech:

• Bakalářský program Ekonomie a Finance
  • BA Economics and Finance (BEF)
  • Magisterský program Ekonomie a Finance
  • MA Economics and Finance (MEF)

Absolventi těchto programů získávají právo na uznání složení tří zkoušek prvního stupně ACCA kvalifikace (F1-F3).

Akreditace je platná pro absolventy od 1. ledna 2017 (původní akreditace pouze pro české programy je platná od 1. ledna 2012) a jedná se o celkově třetí ACCA akreditovanou univerzitu v České republice. Již v minulosti proběhly akreditace Vysoké školy ekonomické a University of New York Prague.

Cílem akreditací je ulehčit studentům vybraných institucí přístup k mezinárodně uznávané kvalifikaci profesních účetních ACCA. Asociace přitom pečlivě zkoumá sylabus předmětů a studijních programů. Jeho sladění se sylabem ACCA je často nelehký a časově náročný projekt.
Pro další informace kontaktujte českou pobočku ACCA.

Program ACCA Accelerate

Program ACCA Accelerate umožňuje studentům v prvním a druhém ročníku navazujícího magisterského studia možnost využít speciální nabídku registrace do ACCA prostřednictvím zvýhodněného programu Accelerate.

Nabídka Accelerate:

• Registrujte se do ACCA během studia na vysoké škole.
  • Získejte výjimky z ACCA zkoušek F1-F3.
  • Odstartujte svou kariéru ve financích a ukažte zaměstnavatelům Váš náskok před ostatními.
  • Ušetřete až 13 000 CZK na studijních poplatcích ACCA.

Podmínky nabídky:

• Být studentem magisterského studia oboru Ekonomie a finance.
  • Zaregistrovat se do ACCA a zaplatit registrační poplatek (79 liber).
  • První zkoušku ACCA je třeba složit nejpozději do 12 měsíců po dokončení studia na IES FSV UK.

Pokud Vás nabídka zaujala nebo máte doplňující dotazy, kontaktujte prosím Davida Kopeckého na david.kopecky@accaglobal.com nebo 720 991 094.

ACCA je účetní kvalifikace, jejíž sylabus byl uznán Organizací spojených národů jako základ pro globální kvalifikaci účetních. Profesní kvalifikace ACCA je založena na Mezinárodních standardech účetního výkaznictví a na Mezinárodních auditorských standardech.

EY