Ing. Monika Hollmannová - Novinky

17.09.2013 - Aktualizovanou verzi rozvrhu na ZS 2013/14

najdete vzdy zde a take v SISu. Předmět JEB028 Matematika III pro 2. ročník bakalářského studia bude vyučován v budově MFF UK Ke Karlovu 3, Praha 2, učebny M1 a M2.

09.09.2013 - Na expedici tragicky zemřel ing. Zdeněk Hrubý

V Pakistánu tragicky zemřel náš kolega z IES FSV UK ing. Zdeněk Hrubý.

Na IES FSV UK se Zdeněk Hrubý dlouhodobě soustředil na ekonomii a regulaci síťových odvětví. Předtím působil jako náměstek ministra financí s odpovědností za mezinárodní vztahy, privatizaci a revitalizaci, dále jako vládní zmocněnec pro Výroční zasedání Světové banky a Mezinárodního měnového fondu.

Osobnost Zdeňka Hrubého jako všeobecně uznávané sportovní osobnosti a držitele české a evropské Ceny Fair Play přibližuje mj. série dokumentů České televize „České himalájské dobrodružství“.

Čest jeho památce.

Poslední rozloučení s Ing. Zdeňkem Hrubým se koná v sobotu 14. 9. v 10:00 na Hrubé Skále na symbolickém hřbitově (cintorín).

24.07.2013 - Ondřej Schneider píše pro týdeník Respekt

Ondřej Schneider, který působí na Institute of International Finance ve Washingtonu D.C., na IES FSV UK vyučuje fiskální politiku a přispívá do řady světového i domácího odborného tisku, se v rubrice „Okem ekonoma“ zabývá vlivem politiků na hospodářský cyklus. Článek s názvem "Na co v učebnicích zapomněli" vyšel právě teď! Více v 30. čísle Respektu nebo zde.

09.04.2013 - DebatIES jsou zpět!

E-klub ve spolupráci s Debatním klubem UK a FSV UK již potřetí přináší workshop DebatIES.

Jedná se o intenzivní víkendovou akci, která má za cíl zlepšit u studentů následující dovednosti: kritické myšlení, argumentace, prezentace a improvizace. Hlavním prostředkem je akademická debata spolu s aktivitami rozvíjejícími dílčí dovednosti. Celý workshop vedou dva špičkoví česko-slovenští debatéři – Michal Pečeňa a Tamara Augustinyová.

Kdy: 19.4 – 21.4. Kde: areál Lávka Chocerady Cena: 800 Kč (doprava, ubytování, plná penze)

Chceš se zúčastnit? Do 10. 4. napiš na debaties@seznam.cz, co od projektu očekáváš (max. 100 slov).

12.02.2013 - Po nemoci zemřel prof. Ing. Luděk Urban, CSc.

Prof. Luděk Urban pracoval od 60. let v Ekonomickém ústavu ČSAV a v éře normalizace se uchýlil do Ústředí vědeckých, technických a ekonomických informací. V 90. letech se věnoval akademické dráze na VŠE a UK, kde se stal profesorem evropské integrace a v roce 1997 získal od Evropské komise titul Jean Monnet Professor. Intenzivně se věnoval evropské integraci a jeho poutavými přednáškami prošlo mnoho studentů různých oborů. Byl také členem katedry západoevropských studií IMS FSV (vzpomínka prof. L.Rovné).

Poslední rozloučení se bude konat ve středu dne 13. února 2013 ve 14.00 hodin v malé obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích. Čest jeho památce.

06.02.2013 - WOOD & Company

WOOD & Co is a leading independent investment bank in Central Europe. Headquartered in Prague for 21 years and having focused on high quality equity broking and investment banking services in Central and Eastern Europe.
WOOD & Co is seeking new member of M&A team in Prague with university degree in economics (or university degree expected in less than one year) and interest in Company Valuation and Financial Accounting.  More information here.

26.11.2012 - Volby do Akademického senátu UK

Volby do Akademického sanátu UK se uskuteční ve dnech: středa 28. 11. 2012 (10:00–17:00), čtvrtek 29. 11. 2012 (10:00–17:00), pátek 30. 11. 2012 (10:00–14:00). Volební místnost na IES bude ve vestibulu před učebnou 109. Volební místnosti budou otevřeny také v Hollaru a v Jinonicích. Na IES mohou volit jen studenti a pedagogové patřící k IES.

Ve volbách budou zvoleni zástupci FSV UK do Akademického senátu UK na období 2013–2016. FSV obsazuje v AS UK celkem čtyři mandáty (dva ve studentské a dva v pedagogické komoře). Za IES kandidují do pedagogické komory Doc. Ing. Tomáš Cahlík, CSc. a RNDr. Michal Červinka, Ph.D. Do studentské komory kandidují  PhDr. Jakub Jeřábek a Bc. Josef Málek

Seznam všech kanditátů naleznete zde.

Prezentace kanditátů najdete zde.

Více informací o organizaci voleb najdete ve Volebním a jednacím řádu AS UK a také u předsedy dílčí volební komise Mgr. Radima Woláka (wolak@fsv.cuni.cz, 737 132 180).

25.11.2012 - František Turnovec získal prestižní cenu České ekonomické společnosti

Profesor František Turnovec získal cenu České ekonomické společnosti (ČSE) za dlouhodobý přínos k rozvoji českého ekonomického učení. Cena byla udělena v rámci výroční konference ČSE. Profesor Turnovec následně vystoupil s přednáškou o aplikacích kooperativní teorie her.

Gratulujeme!

Info v časopise Bankovnictví.

25.11.2012 - Studenti IES získali několik prestižních cen České ekonomické společnosti

Tomáš Havránek a Marek Rusnák získali cenu České ekonomické společnosti - 1. místo v rámci soutěže Mladý ekonom. Tuto cenu získali za svůj článek Transmission Lags of Monetary Policy: A Meta-analysis. Článek je v současnosti ve fázi zapracovávání připomínek ve vysoce výběrovém časopise International Journal of Central Banking.

Jana Votápková a Pavlína Žílová získaly Englišovu cenu České ekonomické společnosti. Cenu uděluje prezident České ekonomické společnosti za nejkvalitnější článek o české hospodářské politice. Tuto cenu získali za svůj článek The Effect of the Abolition of User Charges on the Demand for Ambulatory Doctor Visits. Článek pojednává o dopadech zavedení poplatku 30Kč za návštěvu doktora na chování pacientů.

Barbora Šútorová získala zvláštní uznání České ekonomické společnosti za nejlepší práci autora do 25 let. Tuto cenu získala za svoji práci The Impact of Basel III on European Banks.

Všem oceněným studentům gratulujeme!

Info v časopise Bankovnictví.

12.11.2012 - Právě vyšel Newsletter IES FSV UK pro AR 2012/13

Newsletter IES FSV UK 2012/13 mapuje náš top výzkum (A+, A), časopisy a working papers, které vydáváme, konference a akce, na kterých se podílíme. Studenti se dozvědí o novinkách ve výuce a o úspěších, kterých dosáhli v soutěžích, které organizujeme ve spolupráci s našimi korporátními partnery. Zájemce o studium na IES FSV UK budou zajímat informace o studentském životě na IES. Toto a mnohem více je ke stažení zde.

 

29.10.2012 - Práce na Ministerstvu práce a sociálních věcí

Ministerstvo práce a sociálních věcí nabízí v oblasti evropských fondů pracovní pozice:

Práce poskytne mnoho příležitostí pro smysluplné využití schopností získaných během studia na IES, navíc finanční ohodnocení v sekci evropských fondů je na úrovni soukromého sektoru.

13.09.2012 - Fond mobility UK – podzimní termín 2012

Do 12.10.2012 mají magisterští a doktorští studenti možnost požádat o prostředky z Fondu mobility pro akademický rok 2012/2013. Bližší informace zde.

07.08.2012 - Michal Bauer poskytl rozhovor týdeníku EKONOM

Mladí a úspěšní. Ekonom vybral šest výjimečných Čechů a Češek.

 V týdeníku EKONOM právě vychází článek Úspěch? Aby jedna a jedna bylo tři, ve kterém se šest Čechů budoucnosti: Michal Bauer, Martina Blahová, Michal Lukeš, Václav Muchna, Leoš Novotný, Martin Schnabl vyjadřuje ke své úspěšné kariéře a k tomu, co si myslí o světě kolem sebe. 

Součástí článku je i rozhovor s Michalem Bauerem, Ph.D. na téma Zázračný knoflík na řešení chudoby neexistuje.

 

08.07.2012 - Po dlouhé nemoci zemřel doc. Ing. Jiří Havel, CSc. (IES FSV UK)

Po dlouhé těžké nemoci zemřel ve vídeňské nemocnici doc. Jiří Havel (†54). Doc. Jiří Havel byl po dlouhá léta kmenovým vyučujícím na IES FSV UK; mimořádně se zasloužil o zavedení výuky moderní ekonomie a zpracoval její první učebnice. Mezi studenty byl mimořádně oblíbený díky svému přístupnému výkladu základů finanční ekonomie. V letech 1999-2001 byl místopředsedou a předsedou Fondu národního majetku ČR a nesl odpovědnost za ozdravení a privatizaci bankovního sektoru.  V letech 2002-2004 byl viceprezidentem České ekonomické společnosti.  V roce 2006 vykonával funkci místopředsedy vlády pro ekonomiku.

Vzpomínka Petra Teplého na doc. Jiřího Havla zde.

Čest jeho památce.

21.05.2012 - Reminder: JEM200 International Human Resource Management

The intensive course of "International Human Resource Management" will take place at IES FSV UK, Opletalova 26, Prague 1, in room #314, June 13th and 14th, 2012. A course by Mag. Christian Garaus (Institute of Human Resource and Change Management, Johannes Kepler University Linz (Austria)). All advanced Bachelor level students as well as Master level students are more than welcome to enroll and take the opportunity to get more experienced in the field. Detailed information is attached. For the enrollment, please request jirsova@fsv.cuni.cz with code, name of the course, your first name, surname and year of studies.

07.05.2012 - Vyhlášení sedmnáctého ročníku soutěže o Cenu Josefa Vavrouška

Děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze vyhlašuje veřejnou soutěž o Cenu Josefa Vavrouška pro rok 2012.

Cena je vyhlašována každoročně a udělována studentům, doktorandům a pracovníkům českých vysokých škol a vědecko-výzkumných pracovišť do 35 let na základě předložených prací na téma „Lidské hodnoty a problémy rozvoje civilizace“.

Podrobnější informace naleznete v příloze.

Uzávěrka přihlášek je stanovena na pátek 29. 6. 2012 do 12:00 hod.

02.05.2012 - Objednejte si tričko IES!

E-klub vám přináší možnost zakoupit si oficiální tričko IES FSV UK. Na následující odkazu můžete provést svou objednávku - http://goo.gl/QjsSo. Objednávat lze do 10.5.2012, poté Vám bude zaslán e-mail s platebními informacemi. Odhadovaná cena je 150 - 200 Kč. V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte na tricka.ies@e-klub.cz.

14.03.2012 - Grantová soutěž Nadačního fondu Karla Janečka

Nadační fond Karla Janečka na podporu vědy a výzkumu vyhlašuje 2. ročníku grantové soutěže. Podpořeny budou projekty týkající se vědy a výzkumu v těchto oblastech: ekonomie, matematika a medicína. V každém kalendářním roce je podpořen jeden projekt z každého oboru až do výše 1 milión Kč. Termín pro podání přihlášek je 31.3.2012. Žádosti o projekty je možné vkládat prostřednictvím webových stránek http://granty.nfkj.cz/

28.02.2012 - Přednáška e-klubu: Tomáš Sedláček - Zápisky z Davosu

E-klub pořádá ve čtvrtek 1.3.2012 od 17 hod. v učebně 109 přednášku Tomáše Sedláčka Zápisky z Davosu. Tomáš Sedláček byl jediným českým účastníkem na letošním WORLD ECONOMIC FORUM v Davosu.

 • Co se vlastně událo v lednu v Davosu?
 • Rozumíme tomu, co je to úrok? Zotročuje nás?
 • Máme zapomenout na růst a vyměnit jej za stabilitu?
 • Co je to Great Transformation? Jaký je nový model kapitalismu?
 • A jaké bylo setkání v jurtě s hnutím Occupy Davos?

28.02.2012 - Prezentace Michala Bauera

Michal Bauer PhD.  16. 2. 2012 prezentoval výzkum Warfare Experience during Ontogeny Increases Egalitarian and Parochial Motivations na přednášce na United Nations University in Maastricht. Pomocí ekonomických her se svými spolupracovníky (Alessandra Cassar, Julie Chytilová a Joseph Henrich) zkoumal ochotu dělit se u dětí šest měsíců po skončení válečného konflikutu Gruzie a Ruska. Záznam celé přednášky je ke shlédnutí zde. Dále poskytnul na stejné téma 24. 2. 2012 rozhovor rozhlasové stanici Rádio Česko Násilí a spolupráce spolu úzce souvisí.

30.01.2012 - Všem zájemcům o studium na IES

doporučujeme naši online diskusi "Ekonomie a finance v mezinárodní kvalitě na Fakultě sociálních věd na Univerzitě Karlově" na Job.cz.

19.12.2011 - Opakované hlasování Doplňovacích voleb do AS UK

AS FSV UK vyhlašuje opakované hlasování v Doplňovacích volbách do AS UK ve dnech 21. 12. 2011 od 12 do 16 hodin a 22. 12. 2011 od 9 do 13 hodin v hlasovacích místnostech: Opletalova, Hollar a Jinonice.

Vyjádření předsedy Hlavní volební komise pro volby do AS UK

VOLEBNÍ MÍSTNOSTI

 • Hollar: místnost č. 102 (21.12.) a č. 106 (22.12.)
 • Jinonice: studentská místnost v přízemí (bývalý bufet)
 • Opletalova: prostor v přízemí před aulou (č. 109)

 

 KANDIDÁTNÍ LISTINY

 Pedagogická komora:

 1. Jűptner Petr
 2. Matušková Anna
 3. Novotný Vilém

Studentská komora:

 1. Elčič Slaven
 2. Jančová Michaela
 3. Málek Josef
 4. Uhl Michal

16.12.2011 - IES má 7 senátorů v AS FSV UK

AS FSV UK schválil 13.12.2011 záverečnou zprávu volební komise, takže za IES máme v AS FSV UK sedm zástupců IES:

 • v pedagogické komoře nejvíc hlasů z našich kandidátů získal Ivo Koubek, dále se stali senátory Monika Hollmannová a Ladislav Krištoufek.
 • ve studentské komoře byl absolutním vítězem Josef Málek a dále jsou senátory Martin Krejčí, Jana Malíčková a Martin Dítě.

Celkové výsledky voleb byly velmi těsné díky vyšší účasti v ostatních institutech, přesto účast studentů IES byla ze všech nejvyšší, téměř 48%. 

21.11.2011 - Volby do AS FSV UK nebo AS UK!

Akademický senát Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy vyhlásil volby do Akademického senátu FSV UK pro funkční období 1. 2. 2012 – 31. 1. 2014.

Kandidáti za IES do Pedagogické komory AS FSV jdou tito: RNDr. Michal Červinka Ph.D., ing. Monika Hollmannová, ing. Ivo Koubek, PhDr. Ladislav Krištoufek, PhDr. Pavel Vacek Ph.D.

Kandidáti za IES do Studentské komory AS FSV jsou tito: Martin Dítě, Martin Krejčí, Kryštof Krotil, Josef Málek a Jana Malíčková
 
Volby se uskuteční ve dnech:

pátek 25. 11. 2011 (9:00 – 15:30)

pondělí 28. 11. 2011 (9:00 – 18:00)

úterý 29. 11. 2011 (9:00 – 18:00).

Další podrobnosti týkající se organizace, průběhu a způsobu voleb stanovuje Volební a jednací řád dostupný na fakultním intranetu, bližší informace naleznete také v oznámení o vyhlášení voleb

08.11.2011 - PREZENTACE IES NA GYMNÁZIÍCH

Jako každoročně i letos organizuje E-klub prezentace našeho institutu na gymnáziích po celé republice. Studenti, kteří mají zájem navštívit své domácí nebo i jiné gymnázium, se mohou přihlásit na www.prezentaceies.ic.cz. Všichni budou mít k dispozici připravenou prezentaci, letáčky a plakát. 3 nejaktivnější propagátoři budou oceněni.

Organizátroky za E-klub: Bára Vaněčková, Tereza Vicková

08.11.2011 - Minikonference na počet prof. Milana Sojky

Za účasti studentů i pedagogů nejen z IES proběhl 21. října 2011 již 3. ročník minikonference na počest prof. Milana Sojky.

Program zahájil Doc. Tomáš Cahlík s příspěvkem na téma "Co makroekonomii chybí (a co potřebuje)". Vystoupil s tezí, že makroekonomie potřebuje hlavně otevřené ekonomy připouštějící, že se makroekonomie v čase vyvíjí a vyvíjet se bude i nadále. Do budoucna vidí především posun těžiště analýzy od hospodářského růstu směrem k nezaměstnanosti, která se zřejmě stane klíčovým problémem i pro politiky.

Doc. Tomáš Holub se v příspěvku "Je makroekonomie po krizi (?) v krizi (?)" zaměřil na to, jak během krize fungoval predikční model ČNB, a ukázal, že přes veškeré turbulence v ekonomice model postavený na současné makroekonomii hlavního proudu poskytoval poměrně přesné predikce a vodítko pro měnovou politiku.

Konferenci zakončil Dr. Luděk Rychetník, který se věnoval především nezaměstnanosti. Mezi řádky účastníkům konference zprostředkoval lekci z britské politické kultury, když prezentoval, jakým způsobem se v Británii na vrcholné úrovni vede diskuse o poučeních ze současné krize. Jeho prezentaci je možné stáhnout zde.

25.10.2011 - IES Alumni Banket - 22.11.2011, Restaurace Monarch

Vážení přátelé, spolužáci, absolventi IES,

sdružení absolventů IES FSV UK Alumni si Vás dovoluje pozvat na tradiční Alumni Banket 2011, který se bude konat v úterý, 22.11.2010 od 19.00 v Restauraci Monarch (V Kolkovně 6, Praha 1).

Vstupné ve výši 400 Kč bude placené na místě a kryje náklady Banketu. Členský příspěvek v doporučené výši 300 Kč, bude již tradičně použit na Alumni Chair.

Prosíme Vás o potvrzení účastí emailem (alumni@alumni.cz) do 8.11.2010.

Těšíme se na setkání s Vámi,

Ladislav Fruehauf, Tomáš Honěk, Marek Lněnička, Martin Peška, Vojtěch Seman, Pavel Urban

20.10.2011 - WIFI na budově IES je již funkční

Z CIVT jsme obdrželi zprávu, že WIFI síť FSV OPEN a EDUROAM na IES již funguje. V případě problému s WIFI kontaktujte, prosím, CIVT .

19.09.2011 - Kurz Personálního managementu pro veřejnost

 V sobotu, 1. října v 9:00 hod. otevíráme již 9. ročník kurzu Personálního managementu pro veřejnost. Kurz probíhá na IES FSV UK v rámci Celoživotního vzdělávání. 

19.11.2010 - Alumni Banket 2010

Alumni Banket 2010 se bude konat ve čtvrtek, 2.12.2010 od 18.30 v prostorách kavárny ADRIA (Národní 40/36, Praha 1). Registrace emailem (alumni@alumni.cz) do 26.11.2010. Více informací v příloze, všichni jsou srdečně zváni.

08.11.2010 - Přednáška Innovations in the energy sector Alexandera Kainera

Přednáška E klubu - Innovations in the energy sector Alexandera Kainera z Roland Berger Strategy Consultantsse bude konat 11.11.2010 v č.dv. 314 od 9.30. Všichni jsou srdečně zváni.Bližší informace naleznete v prokliku.

22.09.2009 - JEB011 Pravděpodobnost a mat.statistika I.

V prvních dvou týdnech semestru budou dvě přednášky z Pravděpodobnosti a mat. stat. I.  za sebou (úterý od 11 do 13,50, místnost 109), semináře v těchto týdnech odpadají.  Rozdělení do seminářů bude stejné jako v  Matematice III.

09.10.2008 - Přejmenování fakulty

Akademický senát FSV UK bude 18.11.2008 hlasovat o změně názvu fakulty na Falkuta sociálních věd a ekonomie.Tuto změnu navrhuje vedení našeho intitutu, pokud Vás zajímá proč a jak se k tomu staví ostatní instituty, podívejte se na internetovou stránku FSV věnovanou této celofakutní diskusi (v prokliku). V nejbližší době tam budou také zveřejněny termíny, místa a časy  veřejných prezentací v jednotlivých budovách fakulty.

01.10.2007 - JEB035 Pravděpodobnost a matematická statistika III

2.10.2007 výuka odpadá.

27.09.2006 - Semináře EB011 - Pravděpodobnost a mat.stat. I

Semináře S1 - S3 začínají až od 9.10.2006.

Červen 2023
poútstčtsone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY