PhDr. Mgr. Jana Gutiérrez Chvalkovská - Novinky

19.04.2013 - Prezentace pana Rolanda Zsilinszkého na téma Insight to restructuring practice

Dne 22.4.2013 se od 18:30 do 19:30 uskuteční v rámci předmětu JEM100 Corporate Governance v učebně 314 přednáška pana Rolanda Zsilinszkého z poradenské společnosti Roland Berger na téma Insight to restructuring practice. Srdečně zveme všechny zájemce o toto téma, kteří jinak předmět Corporate Governance nenavštěvují, k účasti na této přednášce i diskuzi. (prezentace k dispozici na webu předmětu)

15.03.2013 - Pozvánka na cyklus přednášek ENERGETICKÁ BEZPEČNOST ČR

Zájemci o tématiku energetické bezpečnosti jsou srdečně zváni na přednášky o tomto tématu na VŠE. 21.3. se od 18:00 do 19:30 uskuteční v učebně č. RB211 přednáška na téma Zajištění energetické bezpečnosti ČR v oblasti dodávek ropy, přednášející JUDr. Ing. Mgr. Libor Lukášek, Ph.D. a Ing. Zdeněk Hrubý, CSc. působí rovněž na IES. Dne 28.3. se v tomtéž čase a učebně uskuteční přednáška na téma Aktuální zajištění energetické bezpečnosti ČR, politika EU, výhledy do budoucna, přednášející jsou Mgr. Václav Bartuška, velvyslanec pro energetickou bezpečnost a Ing. Zdeněk Hrubý, CSc. Další informace zde nf.vse.cz/wp-content/uploads/Energetick%C3%A1-bezpe%C4%8Dnost_cyklus-p%C5%99edn%C3%A1%C5%A1ek_2013.pdf

11.01.2013 - Soutěž studentských esejí - Symposium v St. Gallenu

Studenti zapsaní na magisterském a doktorském studijním programu mají příležitost zúčastnit se soutěže studentských esejí a vyhrát některou z finančních cen (mezi 3 nejlepší eseje bude rozděleno 20 000 EUR), ale především příležitost zúčastnit se Symposia v St.Gallenu Jakožto účastník Symposia v roce 2012 mohu všem studentům účast vřele doporučit - stojí za to. Bližší informace k soutěži zde

21.05.2012 - 22.5.2012 od 11:00 - přednáška belgického odborníka na veřejné zakázky pana Berta Baeyense na IES

Institut ekonomických studií ve spolupráci s Friedrich-Ebert-Stiftung e.V., zastoupení v České republice si Vás dovoluje pozvat na veřejnou přednášku k tématu:

Management veřejných zakázek: jak posílit integritu veřejné správy?

přednáší MAB Bert Baeyens,M.Sc., mezinárodně uznávaný expert na veřejné zakázky, Belgie, v úterý 22. května 2012 od 11.00 v místnosti č. 314, Institut ekonomických studií, Opletalova 26, Praha 1

Přednáška a následovná diskuse budou v anglickém jazyce.

04.05.2011 - Innovation Day 2011 - pozvánka na konferenci

Dne 13.5.2011 se bude v Pražském kongresovém centru konat konference Innovation Day 2011 zaměřená na inovace, konkurenceschopnost a proinovační politiku státu. Další informace na www.innovationday.cz.

03.05.2010 - Přednáška Ing. Michala Nebeského, náměstka generálního ředitele Českých drah, a.s. pro ekonomiku dne 3.5.2010

Dne 3.5.2010 se uskuteční od 18:30 v místnosti č. 314 přednáška Ing. Michala Nebeského, náměstka generálního ředitele Českých drah, a.s. pro ekonomiku a bývalého člena vrcholového managementu Citigroup (oblast bankovních rizik) na téma Corporate Governance v Citigroup a v Českých drahách. Přednáška se uskuteční v rámci předmětu Corporate Governance a bude doplněna prezentací studentů - nicméně tato přednáška je otevřená i pedagogům a studentům, kteří na předmět Corporate Governance nechodí. Těším se na Vaši účast a podnětnou diskuzi s přednášejícími.

09.04.2010 - 12.4.2010 - Vysoce aktuální přednáška Mgr. Juraje Alexandra, LL.M. na téma "Who Controls a Failed Enterprise or Corporate Governance in Bankruptcy"

Dne 12.4.2010 se od 18:30 uskuteční v rámci předmětu JEM100 Corporate Governance v místnosti 314 přednáška Mgr. Juraje Alexandra, LL.M., advokáta mezinárodní společnosti Salans a absolventa prestižní americké Fordham University School of Law, na vysoce aktuální téma insolvence a řízení podniku v insolvenci (název prezentace: Who Controls a Failed Enterprise or Corporate Governance in Bankruptcy). Všichni studenti i vyučující, kteří mají zájem dozvědět se konkrétní informace z teorie i praxe o tom, jak fungují podniky v insolvenci, jsou srdečně zváni. Přednáška Mgr. Alexandra bude kombinována s prezentací studentů kurzu na téma Corporate Governance a úpadku společnosti Crystalex.

15.03.2010 - Přednáška Ing. Petra Žaludy, generálního ředitele Českých drah, a.s.

Dne 22.3.2010 se uskuteční od 18:30 v místnosti č. 314 přednáška Ing. Petra Žaludy, generálního ředitele Českých drah, a.s. na téma "Corporate Governance v prostředí Českých drah". Přednáška se uskuteční v rámci předmětu Corporate Governance a bude doplněna prezentací studentů - nicméně tato přednáška je otevřená i pedagogům a studentům, kteří na předmět Corporate Governance nechodí. Těším se na Vaši účast a podnětnou diskuzi s přednášejícími.

EY