Mgr. Eliška Šerhantová - Novinky

24.11.2017 - McKinsey hledá analytika

Nabídka pracovní pozice Junior Research Analyst ve společnosti McKinsey. Podrobnosti naleznete zde.

 

22.11.2017 - Aktualizovaná nabídka stáží

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku stáží. Nyní je v nabídce i stáž v Mardidu, na kterou lze využít financování z programu Erasmus +. Podrobnosti naleznete zde.

22.11.2017 - Setkání absolventů IES - 1. prosince 2017

Vážení příznivci IESu,

srdečně Vás zveme na tradiční setkání absolventů Institutu ekonomických studií.

Letošní ročník se bude konat 1. 12. 2017 od 19:00 v prostorách klubu Avion, kde se natáčí známý pořad Na plovárně. Nachází se v bývalé synagoze schované ve vnitrobloku obytných domů na adrese Heřmanova 25, 170 00 Praha 7 – Holešovice.

Setkání zahájí pan profesor Michal Mejstřík. Během večera se můžete těšit na krátké zhodnocení úspěchů IES, shrnutí činnosti a plánů IES Alumni a také si zasoutěžit v zábavné vědomostní soutěži IES Pub Quiz. Připravené bude pohoštění, ale i speciální ochutnávka tyčinek z cvrčků - Sens, které vyrábí náš absolvent. Bude také probíhat slosování vstupenek - tombola "absolventi absolventům", ve které jsou připravené opravdu zajímavé ceny.

Nejdůležitější však je, že se zde potkáte se „starými známými“ z řad pedagogů a absolventů IES. Pozvánka platí pro všechny absolventy magisterského i bakalářského studia. Vítáni jsou samozřejmě i partnerky a partneři našich absolventů.

Na večírek je nutné se registrovat zde.

13.11.2017 - Vymyslete lepší firmu za hodinu

Prakticky zaměřený workshop s kartami s čísloobrázky, v úterý 14. listopadu 2017 od 15:30 do 16:50. Přijďte v čase midtermů na jiné myšlenky.

IES FSV UK, Opletalova 26, aula 314 (2.patro)

Registrace na workshop zde.

Akce v rámci Týdne podnikání

Přemýšlíte o kariéře v consultingu? Anebo o vlastním podnikání?
Zapojte své znalosti a analytické dovednosti a díky nim a špetce kreativity vymyslete lepší firmu. Můžete vymyslet úplně novou firmu anebo zásadně vylepšit některou stávající. Přijďte si užít kreativní flow.

Možná víte, že pouze 12 % firem, které byly ve Fortune 500 v roce 1955, se tam udrželo do letošního roku. Schumpeterovská kreativní destrukce je tvrdá realita. Avšak střední Evropa je svou kreativitou proslulá, přijď dokázat, že to pořád platí.

Těšte se na velkou spoustu podnikatelských nápadů. Třeba společně vymyslíme lepší firmu: ať už nápaditý výrobek, dobře vyladěnou službu, anebo třeba procesní inovaci s příznivým celospolečenským dopadem.

Jak to bude probíhat: začneme krátkou kreativní rozcvičkou. Pak strávíme v týmech půl hodiny vymýšlením geniálních inovací. Následně nápady odprezentujeme a zkusíme je doladit.

Podobný workshop proběhl v Impact Hubu v Praze, Brně a Ostravě v rámci Týdne inovací a na festivalu FestUp v Ústí nad Labem. V rámci Týdne podnikání ho můžete navštívit zdarma.

O lektorovi:

Petr Hedbávný vystudoval ekonomii na Univerzitě Karlově v Praze a inspiroval se mj. na Humboldtově univerzitě v Berlíně, University of Cambridge a na Sorboně v Paříži. Aby si doplnil vzdělání v oblasti zážitkové pedagogiky, absolvoval kurzy od Outward Bound International a Instruktorů Brno. Učí o ekonomii EU a o stárnutí populace na Univerzitě Karlově v Praze. Je spoluzakladatelem firmy Imaglee, která pomáhá lidem plně rozvinout potenciál, a to prostřednictvím vzdělávacích a seberozvojových aktivit. Hojně při tom využívá karty s čísloobrázky. Má rád cizí jazyky, improvizační divadlo a hraje na akustickou kytaru.

06.11.2017 - CEO Challenge

Společnost Procter & Gamble otevřela další ročník studentské soutěže CEO Challenge, tentokrát poprvé globální

Studenti si zde budou moci opět vyzkoušet řešení reálné case study z oblasti Sales, Finance, Logistika a Marketing.
Po Online case study budou nejlepší pozváni na lokální finále v Praze, evropské finále v Římě nebo dokonce celosvětové v Panamě. Výherci celé soutěže se budou moci zúčastnit konference v Cincinnati, Ohio - vše samozřejmě plně hrazeno.


Důležité informace:
Kdo se může přihlásit: studenti 3.- 5. ročníků všech oborů

DEADLINE PRO PŘIHLÁŠENÍ: 20.11.2017

31.10.2017 - Absolvent měsíce v říjnu: Marek Šabata

V říjnu jsme vybrali jako absolventa měsíce Marka Šabatu. V současné době Marek pracuje pro společnost Goldman Sachs jako kvantitativní stratég. V rozhovoru se dočtete o jeho vášni pro matematiku, studiu na Columbia University i o venčení psů v NY. Celý rozhovor i Markův profil naleznete zde.

 

 

30.10.2017 - The OECD Young Associates Programme

The Young Associates Programme (YAP) is a new two-year programme targeted at recent undergraduates who do not hold a Master’s degree. The programme is a unique immersion in the world of multilateral policymaking, research and analysis. It is designed to act as a springboard to future postgraduate study at top international universities.

Applications are now open until Friday 8 December.

For more details please see here.

In the case of additional questions please contact Matěj Bajgar.

 

 

22.10.2017 - Rok poté

Jak si vedou absolventi magisterského studia rok po ukončení školy? Podívejte se do rubriky Rok poté. Z loňských absolventů ze září jsme vybrali například Marka Hauzra, jenž pracuje ve společnosti Wood & Company na pozici Equity Research Analyst, Víta Macháčka, makroekonomického analytika v České spořitelně, a Nicholase Tyacka, který pokračuje ve studiu na Graduate Institute v Ženevě ve Švýcarsku.Další absolventka Jana Tůmová nám sdělila podrobnosti o práci v Deloitte a Jan Hubík vyvětlil, co vlastně dělá jako Blockchain Expert. Jejich profily naleznete zde.

18.10.2017 - Kam po IES? Poradenství? Už tento týden!

IES Alumni má pro vás připravenou další panelovou debatu s absolventy!

Plánuješ se vrhnout do consultingu? Co se za tím přesně skrývá? Jak poznáš, jestli se hodíš právě pro tento typ práce? A co je pro budoucí zaměstnavatele nejpodstatnější?
Zajímá tě, jaký je rozdíl mezi velkou čtyřkou a ostatními poradenskými firmami?

Přijď na jedinečnou debatu s absolventy IES, (19. 10., v 17:00, místnost 109), kteří mají zkušenosti s prací v poradenství. Mezi panelisty zasednou nejen studenti, co teprve nedávno opustili posluchárny, jenž vám sdělí, jak práce v poradenství naplnila jejich očekávání a co naopak vůbec nečekali. Své zkušenosti vám přijdou předat i starší absolventi, kteří vám vysvětlí, jak se přizpůsobovala jejich pracovní náplň v průběhu let a jaký vývoj kariéry lze v consultingu očekávat. Dozvíte se, co je klíčové při náboru nových členů do týmu a co dokáže zvýšit vaše šance při přijímacím řízení. Také zjistíte, co přesně takový konzultant během dne dělá a jak se jeho náplň práce mění na různých pozicích.

 

Začínáme představovat jednotlivé panelisty: Jedním z panelistů „Kam po IES“ bude Dan Vaško. Dan se již šestým rokem věnuje poradenství pro management a specializuje se na Finanční služby a M&A. V současnosti pracuje v pražské kanceláři společnosti A.T. Kearney na pozici Associate. Zkušenosti nasbíral také v dubajské kanceláři společnosti Mennheim Associates, v ČSOB a ve společnosti Roland Berger. Jeho pracovní, nebo studijní povinnosti jej již zavedly do USA, západní Evropy, střední a východní Evropy, Blízkého Východu a Asie. Dan vystudoval Finance, finanční trhy a bankovnictví na IES a Mezinárodní obchod na VŠE. Svůj volný čas tráví rád s blízkými kamarády, investováním do nemovitostí a sportem - především běháním, jízdou na kole a běžkováním.

Martin Milenovský, absolvent FSV IES a University of Cambrige, pracuje na pozici Business Analyst v pražské pobočce společnosti McKinsey & Company. Zaměřuje se především na automobilový průmysl a retail banking. V posledním roce spolupracoval s klienty ve Švédsku, na Slovensku, v Číně, USA, Velké Británii, Nizozemí, Německu a Španělsku.
Ve volném čase se věnuje sportu, hlavně fotbalu, cyklistice a lyžování.

Veronika Dovhunová začala po skončení magisterského studia na IES pracovat v ČSOB v oddělení řízení aktiv a pasiv, kde se specializovala na oblast stanovování úrokových sazeb. Od léta 2016 pracuje ve společnosti Deloitte na posizi Associate v oddělní valací a finančního modelování. Ve volném čase se věnuje čtení, běhu nebo turistice.

   

 

16.10.2017 - Workshop transakčního poradenství

Prožij skutečnou akvizici s profesionály z Transakčního poradenství z EY. Potkej se s experty na M&A, finanční due diligence, oceňování, strategie a dluhové financování na interaktivním workshopu. Ukážeme ti, jak opravdová transakce probíhá. A teorií tě nudit nebudeme, všechno vychází z praxe. 

Workshop se koná 25.10. od 14:00 ve 105. Registrujte se prosím zde. 

06.10.2017 - Nabídka internshipu ve společnosti Deloitte

Rosteme a hledáme nové energické a zdatné kolegyně a kolegy. Tým Valuation & Financial Modeling pomáhá našim klientům v České republice i zahraničí při řešení obchodních transakcí, sporů a restrukturalizaci jejich podnikání. Podrobnosti naleznete zde.

05.10.2017 - Výběrové řízení na praktické stáže na akademický rok 2017/2018

Termín podávání přihlášek je do 20.10.2017 na jednotlivých institutech. Veškeré podklady nechte prosím na sekretariátu. Výběrová řízení proběhnou na konci října 2017. Studenti si mohou vybrat z existujících smluv nebo si domluvit stáž v organizaci související s jejich oborem studia. Podrobnosti a seznam všech smluv naleznete zde.

02.10.2017 - Absolventem měsíce je v září Ladislav Bárta

V září jsme vybrali jako absolventa měsíce Ladislava Bártu, který kromě IES absolvoval i studium v Švýcarsku. V rozhovoru s Láďou se dozvíte, co přesně dělá ve společnosti Velká Pecka, proč nezůstal po absolvování školy ve Švýcarsku nebo kam až dojel na kole. Jeho profil a rozhovor s ním naleznete zde.

 

 

 

29.09.2017 - Nabídka pracovní pozice v ČSOB Advisory

ČSOB Advisory nabízí pracovní pozici pro studenta, nebo čerstvého absolventa. Výhodou je možnost flexibilního úvazku, vhodné i pro studenty ještě při studiu. Podrobnosti naleznete zde.

27.09.2017 - McKinsey: Solve It

McKinsey přijímá přihlášky do dalšího ročníku dnes již tradiční dvoukolové studentské soutěže Solve It! Jedinečná šance poznat prostředí McKinsey, pomoci vyřešit reálný byznysový problém pro reálného klienta z oblasti sociálního podnikání a vyhrát letenky dle vlastního výběru. Registrovat se můžete do 15. října. 

26.09.2017 - Nový mentoring

V letošním zimním semestru poprvé startujeme spolupráci s mezifiremním mentoringem Flexi, který organizují společně firmy jako například Moneta, IBM, Tchibo, Innogy a další. Díky Flexi budou mít studenti přístup i k takovým společnostem, kde jsme doposud neměli tolik kontaktů. Navíc může proběhnout ten úplně nejlepší matching, co se týče výběru mentorů a mentees. Ve Flexi totiž dojde ke střetnutí nabídky a poptávky na jednom místě v jeden čas. IES je vůbec první vysokou školou, která se do tohoto projektu zapojila. Stále pořád platí, že Vám můžeme vybrat nejvhodnějšího mentora z naší nabídky prověřených mentorů, pokud budete mít zájem o firmu, nebo obor, kde máme dostatek kontaktů. Zájemci o mentoring se mohou hlásit do konce září Elišce Šerhantové

25.09.2017 - Startuje další kolo Mentoringu! Deadline se blíží

Chcete získat rady od odborníků z praxe? Zajímá Vás jak to funguje ve firmách? Rádi byste s někým konzultovali, co dělat pro získání vysněného pracovního místa? 
Přihlaste se do dalšího kola Mentoringu, které bude probíhat během tohoto zimního semestru. Podrobnosti k programu naleznete zde. Tento semestr se poprvé zapojíme i do mentoringového programu mezifiremní spolupráce FLEXI, máte unikátní možnost získat skvělé nové mentory z odvětví FMCG nebo IT. Pošlete své CV a motivační dopis, obsahující informace o tom, jaký obor Vás zajímá, proč se do programu hlásíte a proč byste měli být vybráni právě Vy, na adresu kariérní poradkyně Elišky Šerhantové. Deadline pro poslání přihlášek je 30. 9. 2017.

25.09.2017 - Nabídky práce ve společnosti Deloitte

Internship v týmu Strategy Group
Zajímáš se o Finance a zejména M&A? Hledáme někoho, kdo se chce naučit, jak se dělá M&A s předními investory, nadnárodními hráči na finančním trhu a dalšími klienty z celé řady odvětví. Jsme mladý tým, ale rosteme rychle! 

Risk & Finance Assistant
Úspěšný manažer k sobě potřebuje skvělého člověka, na kterého se může spolehnout. Zajímáš se Consulting a chceš se toho spoustu naučit? Paráda! Hledáme mladého kolegu, který by u nás vyrostl. Třeba v toho manažera...Více se dozvíš zde.

Associate – Transaction services
Baví tě nakupování? Co takhle nakupovat společnosti? Nebo je také prodávat. V našem M&A týmu hledáme někoho, koho láká mezinárodní kariéra a nebojí se ani jednání s top managementem velkých firem. 

18.09.2017 - Financování účasti na soutěži ModelOff

Zájemci o účast na soutěži ModelOff hlaste se Radovanu Chalupkovi. Stačí jen napsat sem, jaké máte zkušenosti s finančním modelováním, popřípadě proč vás tato oblast zajímá. Společnost Deloitte pěti vybraným studentům proplatí registrační fee.

05.09.2017 - Brigáda v ČSOB

Nabídka práce v ČSOB, vhodné při studiu  - analýzy v SQL, která je vhodná pro studenty, jenž ovládají databáze Oracle a SQL. Podrobnosti naleznete zde.

 

31.08.2017 - Absolvent měsíce srpna je Matěj Bajgar

V srpnu jsme zvolili absolventem měsíce Matěje Bajgara. Matěj pracuje v Paříži v OECD a má za sebou studium v Oxfordu nebo na Stanfordu. V rozhovoru s ním se dočtete o rozvojové ekonomii, letní akademii pro středoškoláky, kterou Matěj spolupořádá, nebo o relaxaci lezením na umělé stěně. Matějův profil a rozhovor naleznete zde.

 

 

20.08.2017 - Nabídka pracovní pozice v ISA

Inštitút pre stratégie a analýzy (ISA) nabízí pracovní pozici analytika. Požadovány jsou velmi dobré znalosti ekonomie a ekonometrie, zájem o aplikovanou výzkumnou práci týkající se veřejných a evropských politik, velmi dobrou znalost angličtiny slovem a písmem, iniciativu a oduševnělost. Nabízí dobré pracovní a platové podmínky v dynamickém analytickém týmu, možnost proplácení letních škol a školení na univerzitách v Evropě a ve světě, účast na národních a mezinárodních konferencích, ale i možnost přispět ke zlepšení veřejné politiky na Slovensku. Zájemci o tuto pozici zasílejte své CV se seznamem publikací a krátký motivační dopis na mail Jana Fidrmuce.

03.08.2017 - Soutěž Erasmus Label 2017

Dům zahraniční spolupráce jako koordinátor Programu Erasmus+, jehož součástí je i program Erasmus, vyhlašuje devátý ročník soutěže Erasmus Label na téma: „Erasmus včera a dnes“. Cílem soutěže je ocenit zajímavě ztvárněné zážitky účastníků programu Erasmus. Forma příspěvku není pevně stanovena. Podmínky soutěže ERASMUS LABEL 2017 naleznete zde. Přihlášky si můžete stáhnout zde. Vaše přihlášky a příspěvky zasílejte nejpozději do 30. 9. 2017 na e-mail: erasmus@naep.cz.

31.07.2017 - Absolvent měsíce v červenci je Tomáš Hochmeister

V červenci jsme vybrali jako absolventa měsíce Tomáše Hochmeistra. Tomáš pracuje jako ředitel na oddělení Cross Asset Solutions v investičním bankovnictví společnosti Société Générale v Londýně. V rozhovoru s ním se dočtete o životě a studiu ve Francii, co vlastně dělá v Société Générale a nebo o tom, proč se mu líbí žít právě v Londýně. Rozhovor s Tomášem naleznete zde.

 

 

 

21.07.2017 - Zemřel Ivo Koubek

Smutná novina: S velikým zármutkem oznamujeme, že nás ve středu 19. července 2017 navždy opustil náš milý kolega, pedagog Ivo Koubek. Jeho odborným zaměřením byla především mikroekonomie, kterou vyučoval na bakalářském stupni. Na jeho přednášky budou jistě s láskou vzpomínat všichni studenti. Ivo Koubek byl mimořádně empatický pedagog, oblíbený nejen studenty, ale i všemi kolegy. Svým lidským přístupem dokázal studenty motivovat a mnohé inspiroval k hlubšímu studiu mikroekonomie. Skripta k předmětu mikroekonomie včetně originálních a humorných příkladů jsou rozhodně biblí každého bakalářského absolventa IES. Kromě IES působil i na Národohospodářské fakultě VŠE a na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské, ČVUT v Praze. Sám vystudoval Vysokou školu ekonomickou, Obchodní fakultu a Graduační školu při EÚ ČSAV, kde působil až do sametové revoluce. Od roku 1990 byl členem katedry mikroekonomie a kromě své pedagogické činnosti mnoho svého času a úsilí věnoval činnosti v akademickém senátu FSV UK. V Ivo Koubkovi odešel laskavý člověk, kterého budeme velice postrádat. Čest jeho památce.

Poslední rozloučení s Ivo Koubkem se uskuteční ve středu 26. července od 14 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích

 

 

 

30.06.2017 - Absolventem měsíce je v červnu Dalibor Roháč

V červnu jsme vybrali jako absolventa měsíce Dalibora Roháče. Dalibor působí jako vědecký pracovník ve washingtonském American Enterprise Institute a současně jako juniorský výzkumník na univerzitě v Buckinghamu. V rozhovoru s ním se dočtete o jeho knize obhajující EU, jak ho formovaly zkušenosti ze zahraničních univerzit, ale i o současné imigrační politice USA. Rozhovor a profil naleznete zde.

 

 

30.06.2017 - Nabídka pracovní pozice na MZV

Nabídka pracovní pozice hlavního ekonoma v oddělení ekonomických analýz a informací v Odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR. Podrobnosti naleznete zde.

30.06.2017 - Rok poté

Zajímá Vás, co dělají absolventi IES po skončení studií? Každý rok vybíráme několik absolventů, o nichž si můžete přečíst v naší rubrice Rok poté. V letním vydání Vám představujeme Michala Šoltése, který pokračuje ve studiu na CERGE-EI, Tomáše Klepetka, který působí v Komerční bance, Mimi Hoxhu, pracující v USA jako účetní, Jiřího Dopitu, který působí jako investiční analytik ve společnosti Verdi Capital, nebo Kryštofa Černého z pražské pobočky Barclays. Jejich celé profily naleznete zde.

15.06.2017 - Absolventský piknik IES

Pojďte na Kampu s IES! Budeme se znovu těšit na setkání absolventů, tentokrát na Kampě na louce u sochy sedící dívky, v neděli 25. 6., na místě vyznačeném v mapce. Opět jsou vítáni i Vaši partneři, děti nebo přátelé. Na piknik doražte od 15:00, deky, víno a občerstvení s sebou. Pro děti budou připravené malé soutěže. Těšíme se na Vás! 

 

05.06.2017 - Call for Research Assistants (Prof. Nauro Campos, Brunel, UK)

We are looking for four students to work for one year on a research project about the role of Structural Reforms on European Integration, coordinated by Prof Nauro Campos (Brunel University London) and funded by the UK Economic Research Foundation (ESRC). The project mainly covers issues such as (1) Capital, Labour and Product Market Reforms in European Union, (2) Economic Growth and Structural Reforms in Europe, (3) Timing and Sequencing of Structural Reforms in the European Union, (4) Structural Reforms, Fiscal and Monetary Policies in the EU28, (5) Political Economy of Structural Reforms, and (6) EMU Convergence and Structural Reforms. The research work will comprise basically measurement (data collection and documentation) and econometric estimation. The job is assumed to be part-time and will be based in Prague. Please send your application to the following address Nauro.Campos@brunel.ac.uk with a copy to horvath@fsv.cuni.cz

25.05.2017 - Junior konzultant v oddělení auditu – internship

Končíš bakaláře a chceš už do praxe? Zajímá tě, co ovlivňuje finanční rozhodování firem a jaké situace v byznysu řeší lokální start-upy nebo velké mezinárodní korporace? Přidej se k nám do Auditu na Internship - 3 dny v týdnu! Podrobnosti zde.

23.05.2017 - OECD’s Economics Department Marie Curie fellowships

OECD’s Economics Department has put out a call for applications for (postdoc) Marie Curie fellowships
The five topics selected for this year are as follows:
+ Macro-econometric and DSGE modelling of structural reforms
+ Public sector productivity
+ Digitisation, contingent employment and productivity
+ Long-term effects of Brexit
+ Family policies
More details are provided here. 

17.05.2017 - Nabídka práce v ČSOB

ČSOB nabízí 6 měsíční Trainee program - FOXES 2017. Podrobnosti naleznete zde. Volná je i pozice Interní auditor se zaměřením na oblast úvěrů, distribuční sítě a platebních služeb. Detaily k této pozici naleznete zde. Stále je také platná nabídka dlouhodobější brigády - Analytik obchodní podpory.

 

16.05.2017 - Již dnes: Kam po IES - Ekonometrie, statistické modelování, data science

A je tu poslední kolo setkávání studentů s absolventy IESu z praxe pro tento školní rok. Tentokrát se budeme věnovat oborům, kde se přímo aplikuje ekonometrie a statistické modelování a trochu i programování, což zejména oblast kalkulace rizik.

Takže pokud jsi fanoušek ekonometrie a statistiky a rád by ses tím v budoucnu živil, nesmíš chybět! Budeme si ukazovat, jak funguje práce s daty v reálném korporátním světě. Dozvíš se jaké předpoklady musí modely splňovat v teorii a jaké v praxi? Jaké jsou limity práce s daty a na co se běžně naráží? Jak moc vám stačí znalosti ze školy a co všechno se budete muset doučit?

Ale také se pobavíme o tom, jaké jsou možnosti kariérního růstu v tomto oboru, jak vypadá situace na trhu práce, v jakých odvětvích je možné pracovat, jak se připravit na pohovor a mnoho dalšího.

Doporučeno pro 3. ročníky a výše, ale i mladší zájemci jsou zváni.

16. 5. 2017 od 17:00 v O314

16.05.2017 - Letní školy

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku letních škol. Podrobnosti naleznete zde.

14.05.2017 - ERASMUS+ praktické stáže - předvýběr pro rok 2017/2018

Pro studenty, kteří mají zájem vyjet v termínu před podzimním výběrovým řízením a mají předběžně dohodnutou stáž, je nyní k dispozici několik míst. Podrobnosti naleznete zde.
Termín na odevzdání přihlášek na OZS je pátek, 26. května 2016 do 14:00 (přihlášky prosím odevzdávejte Mgr. Janu Procházkovi, kancelář Hollar 216). Ústní pohovory proběhnou ve středu 31. května od 9:30.

09.05.2017 - JIŽ TENTO TÝDEN: Event for the first year IES students: Are you wondering what matters beyond maths?

Everyone knows it is important to have great analytical skills for a successful career in consulting. However, soft skills are just as important for our consultants. Your time as an IES student will undoubtedly provide plenty of opportunities to master both of these skillsets, so let us tell you more about how you can make yourself a great candidate! The presentation of McKinsey is an open event and will start at 2 pm in IES FSV UK building, room #314. May 10, 2017 

09.05.2017 - Nabídka výhodného ubytování pro šikovné studenty

I příští rok bude pro Univerzitu Karlovu vyhrazeno v tomto roce 60 míst na Hlávkově koleji. Tato místa jsou určena pro studenty doktorských studijních programů nebo mladých akademických či vědeckých pracovníků (i těch, kteří pracují v ústavech Akademie věd ČR), kteří dle výše zmíněné smlouvy dosahují výborných studijních nebo vědeckých a pedagogických výsledků, jsou nemajetní, nemají byt v Praze a nejsou podnikateli. Zároveň lze předkládat i žádosti o ubytování, které se týkají studentů magisterských a bakalářských studijních programů (v tomto případě je třeba výborný prospěch doložit výpisem studijních povinností, včetně hodnocení). Počet zahraničních žadatelů nesmí překročit 10% z počtu podaných žádostí. Odůvodnění (doporučení) žádostí musí být v souladu s již zmíněnými principy. Žádosti podepsané děkanem příslušné fakulty je třeba doručit na rektorát UK (Odbor pro studium a záležitosti studentů) do 12.5.2017. S případnými dotazy je možno se obracet na ing. Richarda Jiráska email: richard.jirasek@ruk.cuni.cz Vzor přihlášky je v elektronické podobě i zde. 

04.05.2017 - SHE - McKinsey workshop

SHE is a series of events designed to bring together talented women, and help them make a difference in the world. This time we invite you to the exclusive problem solving workshop on June 22, 2017 in Prague. The workshop will then be followed by dinner. Please see the details here.

03.05.2017 - Absolventem měsíce je v dubnu Ondřej Vychodil

V dubnu jsme vybrali jako absolventa měsíce Ondřeje Vychodila. Ondřej je od března 2017 výkonným ředitelem útvaru Finance v ČSOB. V rozhovoru s ním se dočtete mimo jiné o studiu na Středoevropské univerzitě v Budapešti, výzkumu, rodině, ale i o jeho skupině Legendary Buccaneers. Rozhovor a profil naleznete zde.

 

 
 

 

 

Partneři

ČSOB
Deloitte
McKinsey & Company

Sponzoři

CRIF