Mgr. Eliška Šerhantová - Novinky

19.09.2017 - Výběrové řízení na PRAKTICKÉ STÁŽE na akademický rok 2017/2018

TERMÍN podávání přihlášek je do 20.10.2017 na jednotlivých institutech. Výběrová řízení proběhnou na konci října 2017. Studenti si mohou vybrat z existujících smluv nebo si domluvit stáž v organizaci související s jejich oborem studia. Podrobnosti a seznam všech smluv naleznete zde.

18.09.2017 - Financování účasti na soutěži ModelOff

Zájemci o účast na soutěži ModelOff hlaste se Radovanu Chalupkovi. Stačí jen napsat sem, jaké máte zkušenosti s finančním modelováním, popřípadě proč vás tato oblast zajímá. Společnost Deloitte pěti vybraným studentům proplatí registrační fee.

14.09.2017 - Startuje další kolo Mentoringu!

Chcete získat rady od odborníků z praxe? Zajímá Vás jak to funguje ve firmách? Rádi byste s někým konzultovali, co dělat pro získání vysněného pracovního místa? 
Přihlaste se do dalšího kola Mentoringu, které bude probíhat během tohoto zimního semestru. Podrobnosti k programu naleznete zde. Pošlete své CV a motivační dopis, obsahující informace o tom, jaký obor Vás zajímá, proč se do programu hlásíte a proč byste měli být vybráni právě Vy, na adresu kariérní poradkyně Elišky Šerhantové. Deadline pro poslání přihlášek je 30. 9. 2017.

07.09.2017 - Aktualizovaná nabídka stáží

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku stáží. Pokud máte zájem o stáž "Assistant to the Business Organization Department" na Universidad Autónoma de Madrid, je šance se přihlásit do 15. 9. 2017. Podrobnosti naleznete zde.

05.09.2017 - Brigáda v ČSOB

Nabídka práce v ČSOB, vhodné při studiu  - analýzy v SQL, která je vhodná pro studenty, jenž ovládají databáze Oracle a SQL. Podrobnosti naleznete zde.

 

31.08.2017 - Absolvent měsíce srpna je Matěj Bajgar

V srpnu jsme zvolili absolventem měsíce Matěje Bajgara. Matěj pracuje v Paříži v OECD a má za sebou studium v Oxfordu nebo na Stanfordu. V rozhovoru s ním se dočtete o rozvojové ekonomii, letní akademii pro středoškoláky, kterou Matěj spolupořádá, nebo o relaxaci lezením na umělé stěně. Matějův profil a rozhovor naleznete zde.

 

 

24.08.2017 - Nabídka pracovní pozice v ČSOB Advisory

ČSOB Advisory nabízí pracovní pozici pro studenta, nebo čerstvého absolventa. Výhodou je možnost flexibilního úvazku, vhodné i pro studenty ještě při studiu. Podrobnosti naleznete zde.

20.08.2017 - Nabídka pracovní pozice v ISA

Inštitút pre stratégie a analýzy (ISA) nabízí pracovní pozici analytika. Požadovány jsou velmi dobré znalosti ekonomie a ekonometrie, zájem o aplikovanou výzkumnou práci týkající se veřejných a evropských politik, velmi dobrou znalost angličtiny slovem a písmem, iniciativu a oduševnělost. Nabízí dobré pracovní a platové podmínky v dynamickém analytickém týmu, možnost proplácení letních škol a školení na univerzitách v Evropě a ve světě, účast na národních a mezinárodních konferencích, ale i možnost přispět ke zlepšení veřejné politiky na Slovensku. Zájemci o tuto pozici zasílejte své CV se seznamem publikací a krátký motivační dopis na mail Jana Fidrmuce.

03.08.2017 - Soutěž Erasmus Label 2017

Dům zahraniční spolupráce jako koordinátor Programu Erasmus+, jehož součástí je i program Erasmus, vyhlašuje devátý ročník soutěže Erasmus Label na téma: „Erasmus včera a dnes“. Cílem soutěže je ocenit zajímavě ztvárněné zážitky účastníků programu Erasmus. Forma příspěvku není pevně stanovena. Podmínky soutěže ERASMUS LABEL 2017 naleznete zde. Přihlášky si můžete stáhnout zde. Vaše přihlášky a příspěvky zasílejte nejpozději do 30. 9. 2017 na e-mail: erasmus@naep.cz.

31.07.2017 - Absolvent měsíce v červenci je Tomáš Hochmeister

V červenci jsme vybrali jako absolventa měsíce Tomáše Hochmeistra. Tomáš pracuje jako ředitel na oddělení Cross Asset Solutions v investičním bankovnictví společnosti Société Générale v Londýně. V rozhovoru s ním se dočtete o životě a studiu ve Francii, co vlastně dělá v Société Générale a nebo o tom, proč se mu líbí žít právě v Londýně. Rozhovor s Tomášem naleznete zde.

 

 

 

21.07.2017 - Zemřel Ivo Koubek

Smutná novina: S velikým zármutkem oznamujeme, že nás ve středu 19. července 2017 navždy opustil náš milý kolega, pedagog Ivo Koubek. Jeho odborným zaměřením byla především mikroekonomie, kterou vyučoval na bakalářském stupni. Na jeho přednášky budou jistě s láskou vzpomínat všichni studenti. Ivo Koubek byl mimořádně empatický pedagog, oblíbený nejen studenty, ale i všemi kolegy. Svým lidským přístupem dokázal studenty motivovat a mnohé inspiroval k hlubšímu studiu mikroekonomie. Skripta k předmětu mikroekonomie včetně originálních a humorných příkladů jsou rozhodně biblí každého bakalářského absolventa IES. Kromě IES působil i na Národohospodářské fakultě VŠE a na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské, ČVUT v Praze. Sám vystudoval Vysokou školu ekonomickou, Obchodní fakultu a Graduační školu při EÚ ČSAV, kde působil až do sametové revoluce. Od roku 1990 byl členem katedry mikroekonomie a kromě své pedagogické činnosti mnoho svého času a úsilí věnoval činnosti v akademickém senátu FSV UK. V Ivo Koubkovi odešel laskavý člověk, kterého budeme velice postrádat. Čest jeho památce.

Poslední rozloučení s Ivo Koubkem se uskuteční ve středu 26. července od 14 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích

 

 

 

30.06.2017 - Absolventem měsíce je v červnu Dalibor Roháč

V červnu jsme vybrali jako absolventa měsíce Dalibora Roháče. Dalibor působí jako vědecký pracovník ve washingtonském American Enterprise Institute a současně jako juniorský výzkumník na univerzitě v Buckinghamu. V rozhovoru s ním se dočtete o jeho knize obhajující EU, jak ho formovaly zkušenosti ze zahraničních univerzit, ale i o současné imigrační politice USA. Rozhovor a profil naleznete zde.

 

 

30.06.2017 - Nabídka pracovní pozice na MZV

Nabídka pracovní pozice hlavního ekonoma v oddělení ekonomických analýz a informací v Odboru ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR. Podrobnosti naleznete zde.

30.06.2017 - Rok poté

Zajímá Vás, co dělají absolventi IES po skončení studií? Každý rok vybíráme několik absolventů, o nichž si můžete přečíst v naší rubrice Rok poté. V letním vydání Vám představujeme Michala Šoltése, který pokračuje ve studiu na CERGE-EI, Tomáše Klepetka, který působí v Komerční bance, Mimi Hoxhu, pracující v USA jako účetní, Jiřího Dopitu, který působí jako investiční analytik ve společnosti Verdi Capital, nebo Kryštofa Černého z pražské pobočky Barclays. Jejich celé profily naleznete zde.

15.06.2017 - Absolventský piknik IES

Pojďte na Kampu s IES! Budeme se znovu těšit na setkání absolventů, tentokrát na Kampě na louce u sochy sedící dívky, v neděli 25. 6., na místě vyznačeném v mapce. Opět jsou vítáni i Vaši partneři, děti nebo přátelé. Na piknik doražte od 15:00, deky, víno a občerstvení s sebou. Pro děti budou připravené malé soutěže. Těšíme se na Vás! 

 

05.06.2017 - Call for Research Assistants (Prof. Nauro Campos, Brunel, UK)

We are looking for four students to work for one year on a research project about the role of Structural Reforms on European Integration, coordinated by Prof Nauro Campos (Brunel University London) and funded by the UK Economic Research Foundation (ESRC). The project mainly covers issues such as (1) Capital, Labour and Product Market Reforms in European Union, (2) Economic Growth and Structural Reforms in Europe, (3) Timing and Sequencing of Structural Reforms in the European Union, (4) Structural Reforms, Fiscal and Monetary Policies in the EU28, (5) Political Economy of Structural Reforms, and (6) EMU Convergence and Structural Reforms. The research work will comprise basically measurement (data collection and documentation) and econometric estimation. The job is assumed to be part-time and will be based in Prague. Please send your application to the following address Nauro.Campos@brunel.ac.uk with a copy to horvath@fsv.cuni.cz

25.05.2017 - Junior konzultant v oddělení auditu – internship

Končíš bakaláře a chceš už do praxe? Zajímá tě, co ovlivňuje finanční rozhodování firem a jaké situace v byznysu řeší lokální start-upy nebo velké mezinárodní korporace? Přidej se k nám do Auditu na Internship - 3 dny v týdnu! Podrobnosti zde.

23.05.2017 - OECD’s Economics Department Marie Curie fellowships

OECD’s Economics Department has put out a call for applications for (postdoc) Marie Curie fellowships
The five topics selected for this year are as follows:
+ Macro-econometric and DSGE modelling of structural reforms
+ Public sector productivity
+ Digitisation, contingent employment and productivity
+ Long-term effects of Brexit
+ Family policies
More details are provided here. 

17.05.2017 - Nabídka práce v ČSOB

ČSOB nabízí 6 měsíční Trainee program - FOXES 2017. Podrobnosti naleznete zde. Volná je i pozice Interní auditor se zaměřením na oblast úvěrů, distribuční sítě a platebních služeb. Detaily k této pozici naleznete zde. Stále je také platná nabídka dlouhodobější brigády - Analytik obchodní podpory.

 

16.05.2017 - Již dnes: Kam po IES - Ekonometrie, statistické modelování, data science

A je tu poslední kolo setkávání studentů s absolventy IESu z praxe pro tento školní rok. Tentokrát se budeme věnovat oborům, kde se přímo aplikuje ekonometrie a statistické modelování a trochu i programování, což zejména oblast kalkulace rizik.

Takže pokud jsi fanoušek ekonometrie a statistiky a rád by ses tím v budoucnu živil, nesmíš chybět! Budeme si ukazovat, jak funguje práce s daty v reálném korporátním světě. Dozvíš se jaké předpoklady musí modely splňovat v teorii a jaké v praxi? Jaké jsou limity práce s daty a na co se běžně naráží? Jak moc vám stačí znalosti ze školy a co všechno se budete muset doučit?

Ale také se pobavíme o tom, jaké jsou možnosti kariérního růstu v tomto oboru, jak vypadá situace na trhu práce, v jakých odvětvích je možné pracovat, jak se připravit na pohovor a mnoho dalšího.

Doporučeno pro 3. ročníky a výše, ale i mladší zájemci jsou zváni.

16. 5. 2017 od 17:00 v O314

16.05.2017 - Letní školy

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku letních škol. Podrobnosti naleznete zde.

14.05.2017 - ERASMUS+ praktické stáže - předvýběr pro rok 2017/2018

Pro studenty, kteří mají zájem vyjet v termínu před podzimním výběrovým řízením a mají předběžně dohodnutou stáž, je nyní k dispozici několik míst. Podrobnosti naleznete zde.
Termín na odevzdání přihlášek na OZS je pátek, 26. května 2016 do 14:00 (přihlášky prosím odevzdávejte Mgr. Janu Procházkovi, kancelář Hollar 216). Ústní pohovory proběhnou ve středu 31. května od 9:30.

09.05.2017 - JIŽ TENTO TÝDEN: Event for the first year IES students: Are you wondering what matters beyond maths?

Everyone knows it is important to have great analytical skills for a successful career in consulting. However, soft skills are just as important for our consultants. Your time as an IES student will undoubtedly provide plenty of opportunities to master both of these skillsets, so let us tell you more about how you can make yourself a great candidate! The presentation of McKinsey is an open event and will start at 2 pm in IES FSV UK building, room #314. May 10, 2017 

09.05.2017 - Nabídka výhodného ubytování pro šikovné studenty

I příští rok bude pro Univerzitu Karlovu vyhrazeno v tomto roce 60 míst na Hlávkově koleji. Tato místa jsou určena pro studenty doktorských studijních programů nebo mladých akademických či vědeckých pracovníků (i těch, kteří pracují v ústavech Akademie věd ČR), kteří dle výše zmíněné smlouvy dosahují výborných studijních nebo vědeckých a pedagogických výsledků, jsou nemajetní, nemají byt v Praze a nejsou podnikateli. Zároveň lze předkládat i žádosti o ubytování, které se týkají studentů magisterských a bakalářských studijních programů (v tomto případě je třeba výborný prospěch doložit výpisem studijních povinností, včetně hodnocení). Počet zahraničních žadatelů nesmí překročit 10% z počtu podaných žádostí. Odůvodnění (doporučení) žádostí musí být v souladu s již zmíněnými principy. Žádosti podepsané děkanem příslušné fakulty je třeba doručit na rektorát UK (Odbor pro studium a záležitosti studentů) do 12.5.2017. S případnými dotazy je možno se obracet na ing. Richarda Jiráska email: richard.jirasek@ruk.cuni.cz Vzor přihlášky je v elektronické podobě i zde. 

04.05.2017 - SHE - McKinsey workshop

SHE is a series of events designed to bring together talented women, and help them make a difference in the world. This time we invite you to the exclusive problem solving workshop on June 22, 2017 in Prague. The workshop will then be followed by dinner. Please see the details here.

03.05.2017 - Absolventem měsíce je v dubnu Ondřej Vychodil

V dubnu jsme vybrali jako absolventa měsíce Ondřeje Vychodila. Ondřej je od března 2017 výkonným ředitelem útvaru Finance v ČSOB. V rozhovoru s ním se dočtete mimo jiné o studiu na Středoevropské univerzitě v Budapešti, výzkumu, rodině, ale i o jeho skupině Legendary Buccaneers. Rozhovor a profil naleznete zde.

 

 
 

 

 

19.04.2017 - Praktické stáže Erasmus+ pro absolventy

Studenti, kteří budou končit studium v červnu a září 2017, mohou ještě tento podzim vyjet na praktickou stáž do zahraničí. Podrobnosti o stážích naleznete zde. Zájemci o možnost vyjet i po ukončení studia, kontaktujte prosím Elišku Šerhantovou.

19.04.2017 - Nabídka práce v ČSOB

ČSOB nabízí tyto full-time pracovní pozice: Data architect for CRM area a Specialista/-ka pro řízení úrokových sazeb. Podrobnosti naleznete v přílohách.

 

18.04.2017 - Forenzní služby - seminář EY

Forenzní služby, jak je dělají v EY. Přijďte na seminář, kde se dozvíte o prevenci, odhalování nebo šetření podvodů ve firmách a ve veřejné správě. Analýza dat, neobvyklých transakcí, zajišťování důkazů a posilování interní kontroly. 20. 4. 2017, 12:30 – 14:00 ve 105. Na akci je nutné se přihlásit. Podrobnosti zde.

18.04.2017 - Call for a junior researcher position at CERGE-EI

CERGE-EI is seeking to appoint a junior researcher in economics of science, technology change and innovation. The job is particularly suitable for PhD students at the IES. Please see the details here.

12.04.2017 - Pracovní pozice ve společnosti Deloitte

Nabídka zajímavých pracovních pozic Associate – Business Modeling Financial Advisory a Associate / Senior Associate – Dispute Team. Podrobnosti naleznete zde.

 

10.04.2017 - Nabídka stáže v ČSOB

Stáž ve strategickém týmu ČSOB pro ty, kteří se nebojí výzev. Podrobnosti naleznete zde.

 

 

04.04.2017 - Nabídka pracovní pozice ve společnosti Deloitte

Deloitte nabízí pozici nejen pro absolventy: Associate – Valuation & Financial Modeling Financial Advisory. Podrobnosti naleznete zde.

02.04.2017 - "Kam po IES?" už dnes. Medailonky panelistů čtěte níže

Uvažujete už o své budoucí kariéře a nevíte, jaké máte možnosti? Přijďte na jedinečnou panelovou diskuzi s absolventy IES, kde získáte řadu cenných informací. Tentokrát se budeme věnovat oblasti energetiky a telekomunikacím. Dozvíte se jaké jsou možnosti v těchto oborech, na co se zaměřit, abyste měli lepší šanci zde získat práci, nebo i jaké jsou výhody zaměstnání v těchto oblastech. Přijďte si pro cenné rady od absolventů studentům. 4. 4. 2017, ve 314, od 17:00.

O malou vsuvku (10 min) se postarají slečny z programu Cesty pro mladé, které Vám řeknou, jak získat stáž i tam, kde běžně stážisty neberou.  

Další panelistkou je Drahomíra Glacová. Drahomíra pracuje ve společnosti Alpiq Energy SE jako Power and Gas Originator. Co to přesně je, Vám ráda vysvětlí sama J. Drahomíra pracovala ve společnostech RWE, RWE Energie nebo EY a během své mateřské dovolené působila i na IES jako PR koordinátor. Kromě magisterského titulu z IES má ještě magistra z demografie na Přírodovědecké fakultě. Při studiu stihla sbírat zkušenosti ve společnostech Red Group nebo ExxonMobil a na Ministerstvu financí. Ve volném čase se Drahomíra věnuje rodině, sportu a relaxaci.

Své zkušenosti Vám sdělí i Pavel Harnych. Pavel pracuje již pátým rokem jako trader ve společnosti ČEZ, kam nastoupil po dokončení bakalářského studia IES. Byl vybrán na full-time pozici v rámci tzv. Trading campu, což je týdenní interaktivní výběrové řízení, jehož součástí jsou různé hry, simulované obchodování i samotné pohovory. Následně musel s prací skloubit magisterské studium financí na IES. Během studií také absolvoval semestrální studijní pobyty v anglickém Bathu a americkém Richmondu. Pavel je součástí týmu Commodity Trading, který se věnuje obchodování s elektřinou, zemním plynem, emisními povolenkami, uhlí a ropou. On sám obchoduje na burzách a OTC trzích elektřinu s dodávkou po celé střední Evropě, specializuje se především na region Maďarska a Německa. Ve volném čase si rád provětrá hlavu na kole či na běžkách.

O zkušenosti se s Vámi podělí i Filip Vančura. Filip pracuje jako projektový manažer v LEEF Technologies a podílí se na projektech rozvoje decentralizovaných zdrojů elektřiny, akumulace elektřiny a elektromobility. Působil dva roky na pozici analytika v komoditním týmu ČEZ ESCO, kde se zabýval inovativními obchodními modely pro využití výrobní a spotřební flexibility zákazníků, naceňováním elektřiny z obnovitelných zdrojů a agregací decentrálních zdrojů do bloku virtuální elektrárny. Při škole si vyzkoušel pozici konzultanta ve společnosti Grant Thornton Advisory nebo asistenta Národní ekonomické rady vlády (NERV). Během studia strávil semestr na University of Otago a Universita di Bologna.
 

Ondřej Kareš je jedním z panelistů „Kam po IES“. V současné době pracuje jako „Cost Planning Partner“ ve společnosti Vodafone. Na této pozici řídí a kontroluje plánování nákladů ve Vodafonu, připravuje možné nákladové sénáře pro management, navrhuje časový plán nákladů, koordinuje investory, konsoliduje výsledky a prezentuje je vedení společnosti. Má na starosti také finanční analýzu, oceňování jednotlivých případových studií, ale také pomáhá zjednodušovat nastavení procesů ve firmě. Kromě toho působí také jako vývojář deskových her a současně ředitel společnosti Loris Games. Dříve pracoval jako finanční analytik ve společnosti NSG Morison nebo Tacoma Corporate Finance jako M&A analytik. Několik měsíců také působil v Czech Investu jako analytik strukturálních fondů.

Prvním panelistou bude Honza Mouček. Během studií Honza pracoval na stážích v daňovém poradenství u Schaffer & Partner a v auditním oddělení PwC. Po dostudování nastoupil Honza do Trainee programu v RWE. Konkrétně na pozici v interním consultingu. Ještě před rebrandingem společnosti na innogy Honza zjistil, že Excel a čísla ho baví více, než práce v consultingu a přesunul se do oddělení Retail Energy Management, kde pracuje jako analytik portfolia zákazníků, kterým innogy dodává plyn na Slovensku. Už rok se tak podílí na naceňování nabídek a velkoobchodním nákupu zemního plynu, stejně jako na krátkodobých a dlouhodobých predikcích spotřeb. Jeho práce spočívá především v datové analýze a Excel, Visual Basic a SQL mu nejsou cizí.

 

 

 

 

 

31.03.2017 - Absolventem měsíce je v březnu Marek Kapička

V březnu jsme jako absolventa měsíce vybrali Marka Kapičku. Marek po řadě let strávených v zahraničí přesídlil zpět do Prahy a působí na CERGE-EI jako associate professor s definitivou. Markův profil a rozhovor s ním, kde se dočtete o jeho výzkumu, o studentech, ale i návratu zpátky do Česka, najdete zde.

 

 
 

 

28.03.2017 - Interview Skills Workshop - McKinsey

Join us for an Interview Skills Workshop in our Prague office on Friday, April 28, 2017. From 1.00 pm until the evening, you can endugle in simulated interviews pushing your skills to their limits. Please see the details here.

27.03.2017 - Stipendia pro vědu a výzkum v USA

Studentům a absolventům vysokých škol, kteří k 1. září 2017 získají již alespoň bakalářský titul, nabízí Komise J. W. Fulbrighta možnost vládního stipendia pro pokračování studií nebo výzkumu ve Spojených státech amerických. Podrobnosti zde.

18.03.2017 - Rok poté: únor 2016

Co dělají absolventi magisterského studia na IES rok po skončení svého studia? Pro ukázku vám přinášíme několik profilů absolventů z února 2016. Marija Alferovičová pracuje rok po ukončení svých studií ve společnosti Ipsos Czech Republic, Petr Horák pracuje v Technologické Agentuře ČR a Tran Quang Tuan v Moneta Money Bank. Prohlédněte si jejich detailní profily zde.

16.03.2017 - ČSOB tréninkový program Foxes

ČSOB zahajuje nábor do tréninkového programu v segmentu korporátního bankovnictví ČSOB. Podrobnosti naleznete v prokliku.

28.02.2017 - Career test Universum

Pokud ještě váháte, co budete dělat po škole a do jakých firem nastoupit, zapojte se do Career testu zde a zjistěte to. Vyplnění trvá 30 min a pro výsledek je třeba jen zadat email, abychom mohli poslat dárek – IQ test od Mensy ČR. Děkujeme za názor!

Partneři

ČSOB
Deloitte
McKinsey & Company

Sponzoři

CRIF
EY