Mgr. Eliška Šerhantová - Novinky

17.02.2018 - Panelová diskuze Kam po IES: podnikání a startupy

Jak si vedou naši absolventi, kteří se vrhli na vlastní business, nebo naopak zakotvili v nejistých vodách malých čerstvě vznikajících firem? Zajímá Vás, co všechno můžete dělat po IES? Jaká zde panují omezení, čeho byste se měli vyvarovat a do čeho můžete naopak jít po hlavě? Nejste si jistí, jestli byste se odvážili jít vlastní cestou? O tom všem na panelové diskuzi s absolventy IES!

Místnost 109, Opletalova 26, 22. 2. 2018 v 17:00.

 

 

14.02.2018 - McKinsey dinner for the IES students

The dinner is intended exclusively for selected students from the Institute of Economic Studies of the Faculty of Social Sciences, Charles University, who are considering a career in management consulting. Your application should reach us by Tuesday, February 20, 2018 Selected students will be informed by Thursday, February 22.

Should you have any questions, contact radka_matusinska@mckinsey.com.

 

05.02.2018 - Nabídka pracovních pozic ve společnosti Moneta

V Moneta Money Bank hledáme nové členy Validačního teamu na následující pozice:
Junior analytik/čka plánování a zátěžového testování, Model validation analyst a Senior Internal Quantitative Lab Scientist. Hledáme ekonometry a modeláře se zájmem o prediktivní modelování. Validační team má na starosti validaci nových modelů a průběžné monitorování těch aktuálně používaných. Zároveň plní roli kompetenčního centra v oblasti ekonometrie a statistiky a poskytuje konzultace napříč bankou. Nově bude též poskytovat asistenci při vývoji modelů. Baví-li Vás ekonometrie a hledáte pestrou práci, hledáme právě Vás.

02.02.2018 - Research seminar by Eddie Gerba (Bank of Spain and LSE)

We would like to cordially invite you to a research seminar by Eddie Gerba from the Financial Stability Department, Bank of Spain, and London School of Economics and Political Science.

Paper: "How effective are capital-based macroprudential measures in taming the macro-financial cycles? Evidence from structural models for Spain".

When: Friday, February 9, 2018, 12:00 - 13:30

Where: Institute of Economic Studies, FSV UK, Opletalova 26, Prague 1, room 206

Title of the paper: "How effective are capital-based macroprudential measures in taming the macro-financial cycles? Evidence from structural models for Spain"

Abstract: Analyses from a structural time-series model show that a 1p.p. increase in bank capital ratio reduces credit to firms by 1,1p.p., credit to households by 1p.p.,excess return of bank shares by 2p.p., and GDP by 0,35p.p.. During crises periods, such as the sovereign debt one, the macroeconomic impact was heavier. We also find that banks, while more prone to reduce firm lending in normal times, they tend to reduce both credit lines equally sharp during more turbulent periods. Taking into account these responses, we use a financial frictions DSGE model to find that an optimal CCyB rule is one that responds to credit to households and firms separately followed by one that, in addition, responds to house price growth. To conclude, our conditional projection exercises show that there are major economic benefits from holding higher ex-ante system-wide capital ratios and implement capital increases in a more gradual fashion. That allows policy-maker to align agents' expectations to policy objectives, and minimize costs created by policy surprises. Our findings empirically corroborate the results from DSGE models regarding optimal policy implementation.

01.02.2018 - Absolventkou měsíce je v lednu Jana Gutierrez Chvalkovská

V lednu roku 2018 jsme vybrali jako absolventku měsíce Janu Gutierrez Chvalkovskou. V rozhovoru s ní se dozvíte, jak se absolventka IES dostane k HR, o studiu na právech a IES dohromady, nebo o tom, proč se jednou možná odstěhuje do Peru. Profil i rozhovor s Janou naleznete zde.

 

 

31.01.2018 - Junior analytik/čka plánování a zátěžového testování

Nabídka pracovní pozice ve společnosti Moneta. Podrobnosti o pozici, vhodné pro absolventy, naleznete zde.

30.01.2018 - Aktualizovaná nabídka stáží

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku stáží. Nově třeba pracovní pozice na Nizozemské ambasádě. Podrobnosti naleznete zde. 

24.01.2018 - Open House Deloitte

Přemýšlíte, jak asi vypadá práce v Deloitte? Přijďte 14. 2. od 14:00-17:00 k nám na Open House a přesvědčte se na vlastní oči. Představíme Vám, co dělají jednotlivé týmy a provedeme Vás našimi kancelářemi, kde názorně uvidíte, jak to u nás vypadá. Udělejte si obrázek o realitě...

Více informací zde.

Těšíme se na Vás!

23.01.2018 - The 48th St. Gallen Symposium - Submission deadline is 1 February 2018

The St. Gallen Symposium invites graduate and postgraduate students from all fields of studies and corners in the world to compete for the St. Gallen Wings of Excellence Award by writing a compelling, inspiring and thought-provoking essay. Each year, this competition offers graduate and postgraduate students from all fields of study the unique opportunity to participate as “Leader of Tomorrow” at the St. Gallen Symposium, in company of 600 entrepreneurs, top managers, politicians and scientists from more than 60 nations. The student’s are invited to submit their thoughts and visions to the question “Robots are coming for your job. How do you augment yourself to stay economically relevant?” at www.symposium.org/apply. Closing date is 1 February 2018.

The 48th St. Gallen Symposium is devoted to the theme “Beyond the end of work” and will be held from 2–4 May 2018 in Switzerland. We are honoured to have welcomed renowned participants such as Kofi Annan, seventh Secretary-General of the United Nations, Kersti Kaljulaid, President of the Republic of Estonia, Aubrey De Grey, author and biomedical gerontologist, Christine Lagarde, Managing Director of the International Monetary Fund, or Jack Ma, Chief Execute Officer Alibaba Group or Muhammad Yunus, Nobel Peace Prize laureate.

In addition to the benefits mentioned above, there are some more highlights waiting for the students in case they qualify:

· Small and intimate gatherings with world leaders, exclusively for the students

· Meet 600 of the world’s leading business, political, and academic leaders

· Meet 200 of the world’s brightest young minds and become member of a unique global community

· Expenses paid (travel, board and lodging)

· Share their ideas with the symposium’s global audience

Please see the details here.

 

11.01.2018 - Nabídka pracovních pozic ve společnosti Patria

Podrobnosti o pozicích Equity Analyst nebo Compliance naleznete v přílohách. 

08.01.2018 - Nabídka práce ve společnosti Deloitte

Baví Vás nakupování? Co takhle nakupovat společnosti? Nebo je také prodávat. V M&A týmu společnosti Deloitte hledáme někoho, koho láká mezinárodní kariéra a nebojí se ani jednání s top managementem velkých firem. Zjistěte více zde.

02.01.2018 - Absolventem měsíce v prosinci je Tomáš Kafka

V prosinci jsme pro Vás přichystali rozhovor s Tomášem Kafkou. Tomáš je partnerem v EY a současně aktivním florbalovým brankářem, který má na svém kontě dokonce několik medailí z mistrovství světa. Rozhovor s Tomášem o sportu, práci ve forenzním oddělení a o tom, jak si letos užil Vánoce, naleznete zde.

 

 

 

29.12.2017 - Mentoring - přihlašujte se nyní

Nové kolo mentoringu začíná! Zájemci o kontakt na profesionály z oboru, hlaste se nyní. Podrobnosti naleznete zde.

I v letošním jarním semestru pokračujeme ve spolupráci s mezifiremním mentoringem Flexi, který organizují společně firmy jako například Moneta, IBM, Tchibo, Innogy a další. Díky Flexi budou mít studenti přístup i k takovým společnostem, kde jsme doposud neměli tolik kontaktů. IES je vůbec první vysokou školou, která se do tohoto projektu zapojila. 

Stále platí, že Vám můžeme vybrat nejvhodnějšího mentora z naší nabídky prověřených mentorů, pokud budete mít zájem o firmu, nebo obor, kde máme nebo si umíme vytvořit kontakty. Zájemci o mentoring se mohou hlásit do konce 20. ledna Elišce Šerhantové.  Do mailu připojte své CV a motivační dopis vysvětlující, proč se do mentoringu hlásíte, o jaký obor máte zájem a co si myslíte, že Vám mentoring přinese. Nebojte se žádat o mentoring v oborech, které nejsou zcela běžné pro naše absolventy, vždy je možnost, že právě pro Vás najdeme zajímavý kontakt.

05.12.2017 - Děkujeme všem účastníkům banketu Alumni IES

Fotografie z večírku naleznete zde.

 

04.12.2017 - LEE - paid economic experiments

Participate in economic experiments that are regularly organized at the NF-VŠE by the Laboratory of Experimental Economics. In those decision experiments, you will make choices in interactive business-like situations, and you will be paid out whatever money you make there (plus a show-up payment). The total payoff varies, but prior experiments have averaged between CKZ 250 - 400 per person for a one-hour session. Enrolling in our subject pool doesn't commit you to anything - it just means that you'll receive invitation emails to our experiments that you may choose to participate. Find more information here. You can sign up here.

 

03.12.2017 - Absolventkou měsíce je v listopadu Alice Nušlová

V listopadu jsme vybrali jako absolventku měsíce Alici Nušlovou. V rozhovoru s Alicí se dozvíte, proč se švýcarskému Curychu říká „zlatá klec“, jaké jsou trendy současného pojišťovnictví, nebo o tom, jak se dá relaxovat paraglidingem. Rozhovor i s profilem Alice naleznete zde.

 

 

 

 

 

27.11.2017 - Setkání absolventů IES - 1. prosince 2017

Vážení příznivci IESu,

srdečně Vás zveme na tradiční setkání absolventů Institutu ekonomických studií.

Letošní ročník se bude konat 1. 12. 2017 od 19:00 v prostorách klubu Avion, kde se natáčí známý pořad Na plovárně. Nachází se v bývalé synagoze schované ve vnitrobloku obytných domů na adrese Heřmanova 25, 170 00 Praha 7 – Holešovice.

Setkání zahájí pan profesor Michal Mejstřík. Během večera se můžete těšit na krátké zhodnocení úspěchů IES, shrnutí činnosti a plánů IES Alumni a také si zasoutěžit v zábavné vědomostní soutěži IES Pub Quiz. Připravené bude pohoštění, ale i speciální ochutnávka tyčinek z cvrčků - Sens, které vyrábí náš absolvent. Bude také probíhat slosování vstupenek - tombola "absolventi absolventům", ve které jsou připravené opravdu zajímavé ceny.

Nejdůležitější však je, že se zde potkáte se „starými známými“ z řad pedagogů a absolventů IES. Pozvánka platí pro všechny absolventy magisterského i bakalářského studia. Vítáni jsou samozřejmě i partnerky a partneři našich absolventů.

Na večírek je nutné se registrovat zde.

24.11.2017 - McKinsey hledá analytika

Nabídka pracovní pozice Junior Research Analyst ve společnosti McKinsey. Podrobnosti naleznete zde.

 

13.11.2017 - Vymyslete lepší firmu za hodinu

Prakticky zaměřený workshop s kartami s čísloobrázky, v úterý 14. listopadu 2017 od 15:30 do 16:50. Přijďte v čase midtermů na jiné myšlenky.

IES FSV UK, Opletalova 26, aula 314 (2.patro)

Registrace na workshop zde.

Akce v rámci Týdne podnikání

Přemýšlíte o kariéře v consultingu? Anebo o vlastním podnikání?
Zapojte své znalosti a analytické dovednosti a díky nim a špetce kreativity vymyslete lepší firmu. Můžete vymyslet úplně novou firmu anebo zásadně vylepšit některou stávající. Přijďte si užít kreativní flow.

Možná víte, že pouze 12 % firem, které byly ve Fortune 500 v roce 1955, se tam udrželo do letošního roku. Schumpeterovská kreativní destrukce je tvrdá realita. Avšak střední Evropa je svou kreativitou proslulá, přijď dokázat, že to pořád platí.

Těšte se na velkou spoustu podnikatelských nápadů. Třeba společně vymyslíme lepší firmu: ať už nápaditý výrobek, dobře vyladěnou službu, anebo třeba procesní inovaci s příznivým celospolečenským dopadem.

Jak to bude probíhat: začneme krátkou kreativní rozcvičkou. Pak strávíme v týmech půl hodiny vymýšlením geniálních inovací. Následně nápady odprezentujeme a zkusíme je doladit.

Podobný workshop proběhl v Impact Hubu v Praze, Brně a Ostravě v rámci Týdne inovací a na festivalu FestUp v Ústí nad Labem. V rámci Týdne podnikání ho můžete navštívit zdarma.

O lektorovi:

Petr Hedbávný vystudoval ekonomii na Univerzitě Karlově v Praze a inspiroval se mj. na Humboldtově univerzitě v Berlíně, University of Cambridge a na Sorboně v Paříži. Aby si doplnil vzdělání v oblasti zážitkové pedagogiky, absolvoval kurzy od Outward Bound International a Instruktorů Brno. Učí o ekonomii EU a o stárnutí populace na Univerzitě Karlově v Praze. Je spoluzakladatelem firmy Imaglee, která pomáhá lidem plně rozvinout potenciál, a to prostřednictvím vzdělávacích a seberozvojových aktivit. Hojně při tom využívá karty s čísloobrázky. Má rád cizí jazyky, improvizační divadlo a hraje na akustickou kytaru.

06.11.2017 - CEO Challenge

Společnost Procter & Gamble otevřela další ročník studentské soutěže CEO Challenge, tentokrát poprvé globální

Studenti si zde budou moci opět vyzkoušet řešení reálné case study z oblasti Sales, Finance, Logistika a Marketing.
Po Online case study budou nejlepší pozváni na lokální finále v Praze, evropské finále v Římě nebo dokonce celosvětové v Panamě. Výherci celé soutěže se budou moci zúčastnit konference v Cincinnati, Ohio - vše samozřejmě plně hrazeno.


Důležité informace:
Kdo se může přihlásit: studenti 3.- 5. ročníků všech oborů

DEADLINE PRO PŘIHLÁŠENÍ: 20.11.2017

31.10.2017 - Absolvent měsíce v říjnu: Marek Šabata

V říjnu jsme vybrali jako absolventa měsíce Marka Šabatu. V současné době Marek pracuje pro společnost Goldman Sachs jako kvantitativní stratég. V rozhovoru se dočtete o jeho vášni pro matematiku, studiu na Columbia University i o venčení psů v NY. Celý rozhovor i Markův profil naleznete zde.

 

 

30.10.2017 - The OECD Young Associates Programme

The Young Associates Programme (YAP) is a new two-year programme targeted at recent undergraduates who do not hold a Master’s degree. The programme is a unique immersion in the world of multilateral policymaking, research and analysis. It is designed to act as a springboard to future postgraduate study at top international universities.

Applications are now open until Friday 8 December.

For more details please see here.

In the case of additional questions please contact Matěj Bajgar.

 

 

22.10.2017 - Rok poté

Jak si vedou absolventi magisterského studia rok po ukončení školy? Podívejte se do rubriky Rok poté. Z loňských absolventů ze září jsme vybrali například Marka Hauzra, jenž pracuje ve společnosti Wood & Company na pozici Equity Research Analyst, Víta Macháčka, makroekonomického analytika v České spořitelně, a Nicholase Tyacka, který pokračuje ve studiu na Graduate Institute v Ženevě ve Švýcarsku.Další absolventka Jana Tůmová nám sdělila podrobnosti o práci v Deloitte a Jan Hubík vyvětlil, co vlastně dělá jako Blockchain Expert. Jejich profily naleznete zde.

18.10.2017 - Kam po IES? Poradenství? Už tento týden!

IES Alumni má pro vás připravenou další panelovou debatu s absolventy!

Plánuješ se vrhnout do consultingu? Co se za tím přesně skrývá? Jak poznáš, jestli se hodíš právě pro tento typ práce? A co je pro budoucí zaměstnavatele nejpodstatnější?
Zajímá tě, jaký je rozdíl mezi velkou čtyřkou a ostatními poradenskými firmami?

Přijď na jedinečnou debatu s absolventy IES, (19. 10., v 17:00, místnost 109), kteří mají zkušenosti s prací v poradenství. Mezi panelisty zasednou nejen studenti, co teprve nedávno opustili posluchárny, jenž vám sdělí, jak práce v poradenství naplnila jejich očekávání a co naopak vůbec nečekali. Své zkušenosti vám přijdou předat i starší absolventi, kteří vám vysvětlí, jak se přizpůsobovala jejich pracovní náplň v průběhu let a jaký vývoj kariéry lze v consultingu očekávat. Dozvíte se, co je klíčové při náboru nových členů do týmu a co dokáže zvýšit vaše šance při přijímacím řízení. Také zjistíte, co přesně takový konzultant během dne dělá a jak se jeho náplň práce mění na různých pozicích.

 

Začínáme představovat jednotlivé panelisty: Jedním z panelistů „Kam po IES“ bude Dan Vaško. Dan se již šestým rokem věnuje poradenství pro management a specializuje se na Finanční služby a M&A. V současnosti pracuje v pražské kanceláři společnosti A.T. Kearney na pozici Associate. Zkušenosti nasbíral také v dubajské kanceláři společnosti Mennheim Associates, v ČSOB a ve společnosti Roland Berger. Jeho pracovní, nebo studijní povinnosti jej již zavedly do USA, západní Evropy, střední a východní Evropy, Blízkého Východu a Asie. Dan vystudoval Finance, finanční trhy a bankovnictví na IES a Mezinárodní obchod na VŠE. Svůj volný čas tráví rád s blízkými kamarády, investováním do nemovitostí a sportem - především běháním, jízdou na kole a běžkováním.

Martin Milenovský, absolvent FSV IES a University of Cambrige, pracuje na pozici Business Analyst v pražské pobočce společnosti McKinsey & Company. Zaměřuje se především na automobilový průmysl a retail banking. V posledním roce spolupracoval s klienty ve Švédsku, na Slovensku, v Číně, USA, Velké Británii, Nizozemí, Německu a Španělsku.
Ve volném čase se věnuje sportu, hlavně fotbalu, cyklistice a lyžování.

Veronika Dovhunová začala po skončení magisterského studia na IES pracovat v ČSOB v oddělení řízení aktiv a pasiv, kde se specializovala na oblast stanovování úrokových sazeb. Od léta 2016 pracuje ve společnosti Deloitte na posizi Associate v oddělní valací a finančního modelování. Ve volném čase se věnuje čtení, běhu nebo turistice.

   

 

16.10.2017 - Workshop transakčního poradenství

Prožij skutečnou akvizici s profesionály z Transakčního poradenství z EY. Potkej se s experty na M&A, finanční due diligence, oceňování, strategie a dluhové financování na interaktivním workshopu. Ukážeme ti, jak opravdová transakce probíhá. A teorií tě nudit nebudeme, všechno vychází z praxe. 

Workshop se koná 25.10. od 14:00 ve 105. Registrujte se prosím zde. 

06.10.2017 - Nabídka internshipu ve společnosti Deloitte

Rosteme a hledáme nové energické a zdatné kolegyně a kolegy. Tým Valuation & Financial Modeling pomáhá našim klientům v České republice i zahraničí při řešení obchodních transakcí, sporů a restrukturalizaci jejich podnikání. Podrobnosti naleznete zde.

05.10.2017 - Výběrové řízení na praktické stáže na akademický rok 2017/2018

Termín podávání přihlášek je do 20.10.2017 na jednotlivých institutech. Veškeré podklady nechte prosím na sekretariátu. Výběrová řízení proběhnou na konci října 2017. Studenti si mohou vybrat z existujících smluv nebo si domluvit stáž v organizaci související s jejich oborem studia. Podrobnosti a seznam všech smluv naleznete zde.

02.10.2017 - Absolventem měsíce je v září Ladislav Bárta

V září jsme vybrali jako absolventa měsíce Ladislava Bártu, který kromě IES absolvoval i studium v Švýcarsku. V rozhovoru s Láďou se dozvíte, co přesně dělá ve společnosti Velká Pecka, proč nezůstal po absolvování školy ve Švýcarsku nebo kam až dojel na kole. Jeho profil a rozhovor s ním naleznete zde.

 

 

 

29.09.2017 - Nabídka pracovní pozice v ČSOB Advisory

ČSOB Advisory nabízí pracovní pozici pro studenta, nebo čerstvého absolventa. Výhodou je možnost flexibilního úvazku, vhodné i pro studenty ještě při studiu. Podrobnosti naleznete zde.

27.09.2017 - McKinsey: Solve It

McKinsey přijímá přihlášky do dalšího ročníku dnes již tradiční dvoukolové studentské soutěže Solve It! Jedinečná šance poznat prostředí McKinsey, pomoci vyřešit reálný byznysový problém pro reálného klienta z oblasti sociálního podnikání a vyhrát letenky dle vlastního výběru. Registrovat se můžete do 15. října. 

26.09.2017 - Nový mentoring

V letošním zimním semestru poprvé startujeme spolupráci s mezifiremním mentoringem Flexi, který organizují společně firmy jako například Moneta, IBM, Tchibo, Innogy a další. Díky Flexi budou mít studenti přístup i k takovým společnostem, kde jsme doposud neměli tolik kontaktů. Navíc může proběhnout ten úplně nejlepší matching, co se týče výběru mentorů a mentees. Ve Flexi totiž dojde ke střetnutí nabídky a poptávky na jednom místě v jeden čas. IES je vůbec první vysokou školou, která se do tohoto projektu zapojila. Stále pořád platí, že Vám můžeme vybrat nejvhodnějšího mentora z naší nabídky prověřených mentorů, pokud budete mít zájem o firmu, nebo obor, kde máme dostatek kontaktů. Zájemci o mentoring se mohou hlásit do konce září Elišce Šerhantové

25.09.2017 - Startuje další kolo Mentoringu! Deadline se blíží

Chcete získat rady od odborníků z praxe? Zajímá Vás jak to funguje ve firmách? Rádi byste s někým konzultovali, co dělat pro získání vysněného pracovního místa? 
Přihlaste se do dalšího kola Mentoringu, které bude probíhat během tohoto zimního semestru. Podrobnosti k programu naleznete zde. Tento semestr se poprvé zapojíme i do mentoringového programu mezifiremní spolupráce FLEXI, máte unikátní možnost získat skvělé nové mentory z odvětví FMCG nebo IT. Pošlete své CV a motivační dopis, obsahující informace o tom, jaký obor Vás zajímá, proč se do programu hlásíte a proč byste měli být vybráni právě Vy, na adresu kariérní poradkyně Elišky Šerhantové. Deadline pro poslání přihlášek je 30. 9. 2017.

25.09.2017 - Nabídky práce ve společnosti Deloitte

Internship v týmu Strategy Group
Zajímáš se o Finance a zejména M&A? Hledáme někoho, kdo se chce naučit, jak se dělá M&A s předními investory, nadnárodními hráči na finančním trhu a dalšími klienty z celé řady odvětví. Jsme mladý tým, ale rosteme rychle! 

Risk & Finance Assistant
Úspěšný manažer k sobě potřebuje skvělého člověka, na kterého se může spolehnout. Zajímáš se Consulting a chceš se toho spoustu naučit? Paráda! Hledáme mladého kolegu, který by u nás vyrostl. Třeba v toho manažera...Více se dozvíš zde.

Associate – Transaction services
Baví tě nakupování? Co takhle nakupovat společnosti? Nebo je také prodávat. V našem M&A týmu hledáme někoho, koho láká mezinárodní kariéra a nebojí se ani jednání s top managementem velkých firem. 

18.09.2017 - Financování účasti na soutěži ModelOff

Zájemci o účast na soutěži ModelOff hlaste se Radovanu Chalupkovi. Stačí jen napsat sem, jaké máte zkušenosti s finančním modelováním, popřípadě proč vás tato oblast zajímá. Společnost Deloitte pěti vybraným studentům proplatí registrační fee.

05.09.2017 - Brigáda v ČSOB

Nabídka práce v ČSOB, vhodné při studiu  - analýzy v SQL, která je vhodná pro studenty, jenž ovládají databáze Oracle a SQL. Podrobnosti naleznete zde.

 

31.08.2017 - Absolvent měsíce srpna je Matěj Bajgar

V srpnu jsme zvolili absolventem měsíce Matěje Bajgara. Matěj pracuje v Paříži v OECD a má za sebou studium v Oxfordu nebo na Stanfordu. V rozhovoru s ním se dočtete o rozvojové ekonomii, letní akademii pro středoškoláky, kterou Matěj spolupořádá, nebo o relaxaci lezením na umělé stěně. Matějův profil a rozhovor naleznete zde.

 

 

20.08.2017 - Nabídka pracovní pozice v ISA

Inštitút pre stratégie a analýzy (ISA) nabízí pracovní pozici analytika. Požadovány jsou velmi dobré znalosti ekonomie a ekonometrie, zájem o aplikovanou výzkumnou práci týkající se veřejných a evropských politik, velmi dobrou znalost angličtiny slovem a písmem, iniciativu a oduševnělost. Nabízí dobré pracovní a platové podmínky v dynamickém analytickém týmu, možnost proplácení letních škol a školení na univerzitách v Evropě a ve světě, účast na národních a mezinárodních konferencích, ale i možnost přispět ke zlepšení veřejné politiky na Slovensku. Zájemci o tuto pozici zasílejte své CV se seznamem publikací a krátký motivační dopis na mail Jana Fidrmuce.

03.08.2017 - Soutěž Erasmus Label 2017

Dům zahraniční spolupráce jako koordinátor Programu Erasmus+, jehož součástí je i program Erasmus, vyhlašuje devátý ročník soutěže Erasmus Label na téma: „Erasmus včera a dnes“. Cílem soutěže je ocenit zajímavě ztvárněné zážitky účastníků programu Erasmus. Forma příspěvku není pevně stanovena. Podmínky soutěže ERASMUS LABEL 2017 naleznete zde. Přihlášky si můžete stáhnout zde. Vaše přihlášky a příspěvky zasílejte nejpozději do 30. 9. 2017 na e-mail: erasmus@naep.cz.

31.07.2017 - Absolvent měsíce v červenci je Tomáš Hochmeister

V červenci jsme vybrali jako absolventa měsíce Tomáše Hochmeistra. Tomáš pracuje jako ředitel na oddělení Cross Asset Solutions v investičním bankovnictví společnosti Société Générale v Londýně. V rozhovoru s ním se dočtete o životě a studiu ve Francii, co vlastně dělá v Société Générale a nebo o tom, proč se mu líbí žít právě v Londýně. Rozhovor s Tomášem naleznete zde.

 

 

 

21.07.2017 - Zemřel Ivo Koubek

Smutná novina: S velikým zármutkem oznamujeme, že nás ve středu 19. července 2017 navždy opustil náš milý kolega, pedagog Ivo Koubek. Jeho odborným zaměřením byla především mikroekonomie, kterou vyučoval na bakalářském stupni. Na jeho přednášky budou jistě s láskou vzpomínat všichni studenti. Ivo Koubek byl mimořádně empatický pedagog, oblíbený nejen studenty, ale i všemi kolegy. Svým lidským přístupem dokázal studenty motivovat a mnohé inspiroval k hlubšímu studiu mikroekonomie. Skripta k předmětu mikroekonomie včetně originálních a humorných příkladů jsou rozhodně biblí každého bakalářského absolventa IES. Kromě IES působil i na Národohospodářské fakultě VŠE a na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské, ČVUT v Praze. Sám vystudoval Vysokou školu ekonomickou, Obchodní fakultu a Graduační školu při EÚ ČSAV, kde působil až do sametové revoluce. Od roku 1990 byl členem katedry mikroekonomie a kromě své pedagogické činnosti mnoho svého času a úsilí věnoval činnosti v akademickém senátu FSV UK. V Ivo Koubkovi odešel laskavý člověk, kterého budeme velice postrádat. Čest jeho památce.

Poslední rozloučení s Ivo Koubkem se uskuteční ve středu 26. července od 14 hodin ve velké obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích

 

 

 

Partneři

Deloitte
McKinsey & Company
Moneta Money Bank

Sponzoři

CRIF
ČSOB