Mgr. Eliška Šerhantová - Novinky

08.06.2018 - Aktualizovaná nabídka stáží

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku stáží - k dispozici jsou i na toto léto. Podrobnosti naleznete zde. 

04.06.2018 - Piknik IES

Vyražte s absolventy IES na piknik do Riegrových sadů. Budeme se na vás těšit už 10. 6. od 16:00! Vezměte deky, jídlo, děti, partnery, společenské hry, kytary, frisbee, petangue.....cokoliv vás napadne a pojďte si užít neděli! Místo srazu naleznete v přiložené mapce.


 

02.06.2018 - Absolventkou měsíce je v květnu Martina Jašová

Absolventkou měsíce je v květnu Martina Jašová. Martina v létě nastupuje jako Assistant Professor ekonomie na Barnard College, Columbia University v New Yorku. V rozhovoru s ní se dočtete o jejím studiu v Jižní Koreji, Japonsku a v USA, ale třeba i o práci v ECB. Celý rozhovor stejně jako její profil naleznete zde. 

 

 

28.05.2018 - Nabídka pracovní pozice v ČSOB

ČSOB nabízí pracovní pozici Data Governance Expert Junior. Pozice je vhodná pro absolventy na full-time i pro studenty na part time. Podrobnosti naleznete zde. Naopak zájemci o oblast řízení operačních rizik mohou využít nabídky zde.

 

23.05.2018 - Nabídka pracovní pozice ve společnosti Moneta

Moneta nabízí pozici produktový analytik. Analytická pozice znamená spolupráci a spoluvytváření nastavení retailových produktů a prodejních kampaní; poskytovat analytickou podporu rozhodování managementu. Pozice je vhodná pro absolventy vysokých škol. Podrobnosti naleznete zde.

 

15.05.2018 - Nabídka pracovní pozice ve společnosti Moneta

Společnost Moneta nabízí pracovní pozici vhodnou pro čerstvé absolventy/studenty IES. Podrobnosti naleznete zde.

11.05.2018 - Kam po IES? Panelová diskuze o práci v bankovnictví - už 15.5.

Zajímá Vás, co přesně můžete dělat v bance? Jaké jsou další možnosti? Jak moc náročná práce v bankovnictví je? Pojďte potkat absolventy IES, kteří si v bance vybudovali kariéru a dostali se opravdu na špičkové pozice. Unikátní panelová diskuze Vám umožní získat informace, které byste jinak těžko dostávali.

15. 5. v 17:00, místnost 314

10.05.2018 - ASA Valuation Award

Student competition - please submit your papers on a valuation topic. Authors of the best papers will receive an ASA Award and a ticket to the ASA European Valuation Conference on 15 June 2018, where the award will be presented during a ceremony. The award also includes an entry to the evening banquet on 14 June 2018 in the Lobkowicz palace. Please see the details here.

09.05.2018 - McKinsey presentation for the first-year students at IES

Studying at IES equips you with analytical and soft skills – solid fundaments for a good career! Let us tell you more about how you can make yourself a great candidate for a career in consulting.

This is an open event for all first-year students.

The presentation takes place on Thursday May 17th 2018 from 5 pm at the IES FSV UK (Opletalova 26, Prague 1), room #109.

04.05.2018 - Nabídka pracovní pozice v ČSOB

Nabídka juniorské pracovní pozice Market Risk Advisor v centrále ČSOB, vhodné pro absolventy a končící studenty. Podrobnosti naleznete zde.

Market Risk Advisor - juniorMarket Risk Advisor - junior

 

01.05.2018 - Absolventem měsíce je v dubnu Michal Horný

V dubnu jsme vybrali jako absolventa měsíce Michala Horného. Michal v současné době pracuje jako odborný asistent na univerzitě v Atlantě - na Emory University. V rozhovoru s ním se dočtete o jeho výzkumu, o tom, proč rád žije v USA, ale třeba i o srovnání práce v akademické sféře a businessu. Michalův profil spolu s rozhovorem naleznete zde. 

 

 

 

26.04.2018 - Nabídka pracovní pozice v ČSOB

Nabídka práce v ČSOB vhodná pro šikovné absolventy - Analytik/-čka dat Junior. Podrobnosti naleznete zde.

 

 

 

25.04.2018 - Universum Career Test

Zajímá Vás, jaký jste kariérní typ? Která profese by pro Vás byla nejvhodnější? Vyplňte si následující test. Již tradičně se o sobě něco můžete dozvědět v testu Universum Career Test. Test naleznete zde.

08.04.2018 - Nabídka pracovní pozice ve společnosti Patria

Nabídka pracovní pozice v Corporate Finance teamu, zaměřená zejména na M&A. Podrobnosti naleznete zde. 

 

05.04.2018 - Přijímací řízení na magistra v zahraničí: Co, jak a kdy?

Každoročně je mnoho absolventů bakalářského programu na IES přijato na navazující programy na špičkových zahraničních univerzitách. Při přijímacích řízeních se studenti musí vypořádat s konkurencí těch nejlepších z celého světa, a i když IES je velice dobrým odrazovým můstkem, i zde platí, že štěstí přeje připraveným a je dobré nic nepodcenit.

Kam všude je možné se hlásit a jaké mají jednotlivé školy požadavky? Co obnášejí GMAT či GRE a jak se na tyto zkoušky nejlépe připravit? Jak prodat své mimoškolní aktivity a svým motivačním dopisem dojmout celé admission committee? Jaká vylepšení CV jsou ještě akceptovatelná? Jaké jsou možné způsoby financování, ze kterých student vyjde s čistým trestním rejstříkem a všemi orgány? A jak si to všechno časově rozvrhnout tak, aby člověk zvýšil své šance a zároveň si udržel duševní zdraví? Tyto a mnohé další otázky budou během přednášky zodpovězeny.
Prezentovat přijdou studenti třetího ročníku Jan Kraváček, Jakub Čermák a Pavel Hloušek, kteří mají dohromady vlastní zkušenosti s přijímacími řízeními na většinu škol, kam se IESáci obvykle rádi hlásí (LSE, Cambridge, LBS, HSG, SSE, HEC, RSM nebo CBS), a mohou tak poskytnout i konkrétní rady a tipy.

Přednáška se koná 11.4. v 18:00 v učebně 0109 na IES. Domníváme se, že je vhodná především pro prváky a druháky z IESu, ale i studenti z jiných škol a ročníků jsou vítáni. Přednášející se hlásili na finance, odlišnosti přijímacích řízení na ekonomii či management však budou zmíněny, a i zájemci o tyto obory si tak přijdou na své.

Přednáška je organizována ve spolupráci se skupinou Matematické kolokvium.  

03.04.2018 - Absolventem měsíce je v březnu Jan Šmejkal

 V březnu jsme vybrali absolventa měsíce Honzu Šmejkala. Honza žije a pracuje v Číně, kde také absolvoval magisterské studium na Peking University HSBC Business School. V rozhovoru s ním se dočtete o jeho projektech, nebo o tom, jak se sžil s Čínou. Celý rozhovor naleznete zde. 

 

 

 

02.04.2018 - Night of Chances

Zveme Vás na NOC, během které potkáte experty na kryptoměny, blockchain, data mining, umělou inteligenci, hacking, machine learning či startupy. Nezůstaňte jen při teorii. Díky Night of Chances se můžete vžít do "kůže zaměstnanců firem" na praktických workshopech a získat nové kontakty během networkingu na afterparty.

Jako podporovatelé pro Vás máme nabídku, která se neodmítá. Prvních 5 nejrychlejších získává lístek zdarma! Program a lístek seženeš tady, když při nákupu zadáš promokód: thnxIES

16.03.2018 - Nabídka pracovní pozice v ČSOB

Do mladého, dynamického týmu inovátorů hledají kolegyni nebo kolegu, který bude mít na starosti nové aplikační rozhraní pro otevřené bankovnictví. Hlavním úkolem bude hledat obchodní příležitosti, vymýšlet inovace anebo spolupracovat na důležitých tématech pro banku (např. PSD2, Blockchain, Fintech). Podrobnosti zde.

16.03.2018 - Rok poté

Co dělají naši absolventi rok po skončení studia? Zeptali jsme se několika z nich, jak se jejich kariéra vyvinula rok poté. Valeri Covalenco pracuje v současné době ve společnosti UPS, Karel Pfeffer působí jako Corporate Sales Finance manager pro centrální Evropu ve společnosti Procter & Gamble, Petr Pařízek pracuje ve společnosti The Boston Consulting Group na pozici Associate, Michal Palas pokračuje ve studiu na Vienna Graduate School of Economics a Jana Urbánková pracuje v České národní bance, kde působí jako portfolio manažerka v sekci řízení devizových rezerv. Jejich profily si můžete přečíst zde.

12.03.2018 - Projekty česko-ukrajinské spolupráce

MŠMT informuje o společných dvouletých projektech česko-ukrajinské spolupráce. Financují se projekty z oblasti humanitních a sociálních věd. Podporuje se mobilita výzkumných pracovníků (cestovní a pobytové náklady). V rámci této výzvy není podporována účast výzkumných pracovníků na seminářích, konferencích, kongresech a dalších setkáních konaných v partnerských státech.

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytne na řešení jednoho společného výzkumného projektu podporu o maximální výši 125 000 Kč/rok, tj. 250 000 Kč na celou dobu řešení. Návrh společného výzkumného projektu musí být předložen současně českou částí týmu jeho řešitelů v České republice a ukrajinskou částí týmu jeho řešitelů na Ukrajině. Návrhy projektů lze podávat pouze jako datovou zprávu prostřednictvím datové schránky poskytovatele.

Podrobné informace zde.

Termín fakultního oddělení vědy pro odevzdání písemných podkladů: 23. dubna 2018. 

06.03.2018 - Nabídka práce v ČNB: Dealer – správce portfolia

Nabídka pracovní pozice v ČNB, záskok na dobu určitou, Dealer – správce portfolia v odboru správy devizových rezerv sekce bankovních obchodů ústředí ČNB Praha. Podrobnosti v příloze. Kontaktní osobou je Marek Šesták.

03.03.2018 - Absolventem měsíce je v únoru Martin Chuděj

V únoru jsme jako absolventa měsíce nominovali Martina Chuděje. Martin v současnosti pracuje v Bruselu v Jednotném výboru pro řešení krizí (Single Resolution Board). V rozhovoru s ním se dočtete o práci pro Evropskou unii, kde se mu studovalo nejlépe a také zjistíte, v kolika zemích dosud Martin nějakou dobu žil. Vše naleznete spolu s Martinovým profilem zde.

 

 

 

27.02.2018 - Invitation to Participate in Economics Experiments

Participate in economic experiments that are regularly organized at the NF VŠE by the Laboratory of Experimental Economics. In those decision experiments, you will make choices in interactive business-like situations, and you will be paid out whatever money you make there (plus a show-up payment). The total payoff varies, but prior experiments have averaged between CKZ 250 - 400 per person for a one-hour session. Enrolling in our subject pool doesn't commit you to anything - it just means that you'll receive invitation emails to our experiments that you may choose to participate.

You can sign up here.

Find more information about it here.

21.02.2018 - Již tento čtvrtek: Panelová diskuze Kam po IES: podnikání a startupy

Jak si vedou naši absolventi, kteří se vrhli na vlastní business, nebo naopak zakotvili v nejistých vodách malých čerstvě vznikajících firem? Zajímá Vás, co všechno můžete dělat po IES? Jaká zde panují omezení, čeho byste se měli vyvarovat a do čeho můžete naopak jít po hlavě? Nejste si jistí, jestli byste se odvážili jít vlastní cestou? O tom všem na panelové diskuzi s absolventy IES!

Těšit se můžete na Ivanu Karhanovou, Petra Filipce,Tomáše Juchelku, Adama Nedvěda, Ondřeje Nezdaru a možná i další podnikatele nebo "start-upisty"!

Místnost 109, Opletalova 26, 22. 2. 2018 v 17:00.

 

 

14.02.2018 - McKinsey dinner for the IES students

The dinner is intended exclusively for selected students from the Institute of Economic Studies of the Faculty of Social Sciences, Charles University, who are considering a career in management consulting. Your application should reach us by Tuesday, February 20, 2018 Selected students will be informed by Thursday, February 22.

Should you have any questions, contact radka_matusinska@mckinsey.com.

 

05.02.2018 - Nabídka pracovních pozic ve společnosti Moneta

V Moneta Money Bank hledáme nové členy Validačního teamu na následující pozice:
Junior analytik/čka plánování a zátěžového testování, Model validation analyst a Senior Internal Quantitative Lab Scientist. Hledáme ekonometry a modeláře se zájmem o prediktivní modelování. Validační team má na starosti validaci nových modelů a průběžné monitorování těch aktuálně používaných. Zároveň plní roli kompetenčního centra v oblasti ekonometrie a statistiky a poskytuje konzultace napříč bankou. Nově bude též poskytovat asistenci při vývoji modelů. Baví-li Vás ekonometrie a hledáte pestrou práci, hledáme právě Vás.

02.02.2018 - Research seminar by Eddie Gerba (Bank of Spain and LSE)

We would like to cordially invite you to a research seminar by Eddie Gerba from the Financial Stability Department, Bank of Spain, and London School of Economics and Political Science.

Paper: "How effective are capital-based macroprudential measures in taming the macro-financial cycles? Evidence from structural models for Spain".

When: Friday, February 9, 2018, 12:00 - 13:30

Where: Institute of Economic Studies, FSV UK, Opletalova 26, Prague 1, room 206

Title of the paper: "How effective are capital-based macroprudential measures in taming the macro-financial cycles? Evidence from structural models for Spain"

Abstract: Analyses from a structural time-series model show that a 1p.p. increase in bank capital ratio reduces credit to firms by 1,1p.p., credit to households by 1p.p.,excess return of bank shares by 2p.p., and GDP by 0,35p.p.. During crises periods, such as the sovereign debt one, the macroeconomic impact was heavier. We also find that banks, while more prone to reduce firm lending in normal times, they tend to reduce both credit lines equally sharp during more turbulent periods. Taking into account these responses, we use a financial frictions DSGE model to find that an optimal CCyB rule is one that responds to credit to households and firms separately followed by one that, in addition, responds to house price growth. To conclude, our conditional projection exercises show that there are major economic benefits from holding higher ex-ante system-wide capital ratios and implement capital increases in a more gradual fashion. That allows policy-maker to align agents' expectations to policy objectives, and minimize costs created by policy surprises. Our findings empirically corroborate the results from DSGE models regarding optimal policy implementation.

01.02.2018 - Absolventkou měsíce je v lednu Jana Gutierrez Chvalkovská

V lednu roku 2018 jsme vybrali jako absolventku měsíce Janu Gutierrez Chvalkovskou. V rozhovoru s ní se dozvíte, jak se absolventka IES dostane k HR, o studiu na právech a IES dohromady, nebo o tom, proč se jednou možná odstěhuje do Peru. Profil i rozhovor s Janou naleznete zde.

 

 

31.01.2018 - Junior analytik/čka plánování a zátěžového testování

Nabídka pracovní pozice ve společnosti Moneta. Podrobnosti o pozici, vhodné pro absolventy, naleznete zde.

24.01.2018 - Open House Deloitte

Přemýšlíte, jak asi vypadá práce v Deloitte? Přijďte 14. 2. od 14:00-17:00 k nám na Open House a přesvědčte se na vlastní oči. Představíme Vám, co dělají jednotlivé týmy a provedeme Vás našimi kancelářemi, kde názorně uvidíte, jak to u nás vypadá. Udělejte si obrázek o realitě...

Více informací zde.

Těšíme se na Vás!

23.01.2018 - The 48th St. Gallen Symposium - Submission deadline is 1 February 2018

The St. Gallen Symposium invites graduate and postgraduate students from all fields of studies and corners in the world to compete for the St. Gallen Wings of Excellence Award by writing a compelling, inspiring and thought-provoking essay. Each year, this competition offers graduate and postgraduate students from all fields of study the unique opportunity to participate as “Leader of Tomorrow” at the St. Gallen Symposium, in company of 600 entrepreneurs, top managers, politicians and scientists from more than 60 nations. The student’s are invited to submit their thoughts and visions to the question “Robots are coming for your job. How do you augment yourself to stay economically relevant?” at www.symposium.org/apply. Closing date is 1 February 2018.

The 48th St. Gallen Symposium is devoted to the theme “Beyond the end of work” and will be held from 2–4 May 2018 in Switzerland. We are honoured to have welcomed renowned participants such as Kofi Annan, seventh Secretary-General of the United Nations, Kersti Kaljulaid, President of the Republic of Estonia, Aubrey De Grey, author and biomedical gerontologist, Christine Lagarde, Managing Director of the International Monetary Fund, or Jack Ma, Chief Execute Officer Alibaba Group or Muhammad Yunus, Nobel Peace Prize laureate.

In addition to the benefits mentioned above, there are some more highlights waiting for the students in case they qualify:

· Small and intimate gatherings with world leaders, exclusively for the students

· Meet 600 of the world’s leading business, political, and academic leaders

· Meet 200 of the world’s brightest young minds and become member of a unique global community

· Expenses paid (travel, board and lodging)

· Share their ideas with the symposium’s global audience

Please see the details here.

 

11.01.2018 - Nabídka pracovních pozic ve společnosti Patria

Podrobnosti o pozicích Equity Analyst nebo Compliance naleznete v přílohách. 

08.01.2018 - Nabídka práce ve společnosti Deloitte

Baví Vás nakupování? Co takhle nakupovat společnosti? Nebo je také prodávat. V M&A týmu společnosti Deloitte hledáme někoho, koho láká mezinárodní kariéra a nebojí se ani jednání s top managementem velkých firem. Zjistěte více zde.

02.01.2018 - Absolventem měsíce v prosinci je Tomáš Kafka

V prosinci jsme pro Vás přichystali rozhovor s Tomášem Kafkou. Tomáš je partnerem v EY a současně aktivním florbalovým brankářem, který má na svém kontě dokonce několik medailí z mistrovství světa. Rozhovor s Tomášem o sportu, práci ve forenzním oddělení a o tom, jak si letos užil Vánoce, naleznete zde.

 

 

 

29.12.2017 - Mentoring - přihlašujte se nyní

Nové kolo mentoringu začíná! Zájemci o kontakt na profesionály z oboru, hlaste se nyní. Podrobnosti naleznete zde.

I v letošním jarním semestru pokračujeme ve spolupráci s mezifiremním mentoringem Flexi, který organizují společně firmy jako například Moneta, IBM, Tchibo, Innogy a další. Díky Flexi budou mít studenti přístup i k takovým společnostem, kde jsme doposud neměli tolik kontaktů. IES je vůbec první vysokou školou, která se do tohoto projektu zapojila. 

Stále platí, že Vám můžeme vybrat nejvhodnějšího mentora z naší nabídky prověřených mentorů, pokud budete mít zájem o firmu, nebo obor, kde máme nebo si umíme vytvořit kontakty. Zájemci o mentoring se mohou hlásit do konce 20. ledna Elišce Šerhantové.  Do mailu připojte své CV a motivační dopis vysvětlující, proč se do mentoringu hlásíte, o jaký obor máte zájem a co si myslíte, že Vám mentoring přinese. Nebojte se žádat o mentoring v oborech, které nejsou zcela běžné pro naše absolventy, vždy je možnost, že právě pro Vás najdeme zajímavý kontakt.

05.12.2017 - Děkujeme všem účastníkům banketu Alumni IES

Fotografie z večírku naleznete zde.

 

04.12.2017 - LEE - paid economic experiments

Participate in economic experiments that are regularly organized at the NF-VŠE by the Laboratory of Experimental Economics. In those decision experiments, you will make choices in interactive business-like situations, and you will be paid out whatever money you make there (plus a show-up payment). The total payoff varies, but prior experiments have averaged between CKZ 250 - 400 per person for a one-hour session. Enrolling in our subject pool doesn't commit you to anything - it just means that you'll receive invitation emails to our experiments that you may choose to participate. Find more information here. You can sign up here.

 

03.12.2017 - Absolventkou měsíce je v listopadu Alice Nušlová

V listopadu jsme vybrali jako absolventku měsíce Alici Nušlovou. V rozhovoru s Alicí se dozvíte, proč se švýcarskému Curychu říká „zlatá klec“, jaké jsou trendy současného pojišťovnictví, nebo o tom, jak se dá relaxovat paraglidingem. Rozhovor i s profilem Alice naleznete zde.

 

 

 

 

 

27.11.2017 - Setkání absolventů IES - 1. prosince 2017

Vážení příznivci IESu,

srdečně Vás zveme na tradiční setkání absolventů Institutu ekonomických studií.

Letošní ročník se bude konat 1. 12. 2017 od 19:00 v prostorách klubu Avion, kde se natáčí známý pořad Na plovárně. Nachází se v bývalé synagoze schované ve vnitrobloku obytných domů na adrese Heřmanova 25, 170 00 Praha 7 – Holešovice.

Setkání zahájí pan profesor Michal Mejstřík. Během večera se můžete těšit na krátké zhodnocení úspěchů IES, shrnutí činnosti a plánů IES Alumni a také si zasoutěžit v zábavné vědomostní soutěži IES Pub Quiz. Připravené bude pohoštění, ale i speciální ochutnávka tyčinek z cvrčků - Sens, které vyrábí náš absolvent. Bude také probíhat slosování vstupenek - tombola "absolventi absolventům", ve které jsou připravené opravdu zajímavé ceny.

Nejdůležitější však je, že se zde potkáte se „starými známými“ z řad pedagogů a absolventů IES. Pozvánka platí pro všechny absolventy magisterského i bakalářského studia. Vítáni jsou samozřejmě i partnerky a partneři našich absolventů.

Na večírek je nutné se registrovat zde.

24.11.2017 - McKinsey hledá analytika

Nabídka pracovní pozice Junior Research Analyst ve společnosti McKinsey. Podrobnosti naleznete zde.

 

Partneři

Deloitte
McKinsey & Company
Moneta Money Bank

Sponzoři

CRIF
ČSOB