Mgr. Eliška Krohová - Novinky

26.10.2021 - Kam po IES? Sales, trading atd.

Sales, trading, obchodování se vším možným. Co všechno můžou dělat absolventi IES? Tentokrát se zaměříme na dealing, trading a transakce. S absolventy, kteří ještě před více či méně lety, seděli v posluchárnách IES, si budeme povídat o jejich zkušenostech v tomto oboru. Mezi hosty přivítáme zástupce z energetického dealingu, forex tradera, manažera investičního bankovnictví nebo zakladatele nové investiční platformy. Přijďte si poslechnout, jak to vlastně opravdu chodí v praxi a co by Vás nemělo překvapit, pokud Vás láká tato oblast.

Sejdeme se 3. 11. 2021, v 17:00 v 314. Bezinfekčnost si odkontrolujeme u vchodu. 

 

 

26.10.2021 - McKinsey careers beyond consulting

At McKinsey, we look for exceptional people with a variety of backgrounds from colleges and universities around the world and we hope your students will start their career journeys with us.

Session 1 at 11:00

Session 2 at 20:30

Event details

Date: Tuesday, November 9th, 2021

Time: 11:00 - 12:00 or 20:30 - 21:30

Agenda

Who is McKinsey?

Careers beyond consulting: Joining McKinsey Global Services' teams

Find your fit: An introduction to our business functions

Questions for Colleagues: Ask us anything from culture to the recruiting process

Eligibility

Current students & recent graduates exploring opportunities in:

   - Bengaluru, India

   - Chennai, India

   - Manila, Philippines

   - Phoenix, Arizona

   - Poznan, Poland

   - Prague, Czech Republic

   - San Jose, Costa Rica

   - Tampa, Florida

 

14.10.2021 - Zářijový absolvent měsíce je Tomáš Matyska

V září jsme vybrali jako absolventa měsíce Tomáše Matysku. S ním jsme si povídali o životě v Belgii, kde pracuje v KBC a věnuje se datové analýze. O tom, jak se vyvíjela jeho kariéra a na co se zaměřit, když chcete pracovat právě v této oblasti, se dočtete v rozhovoru s Tomášem zde.

 

 

 

 

12.10.2021 - CONSULTING EXPERIENCE DAY with Deloitte

Zajímáš se o spojení finančního řízení a consultingu, ale nevíš, co to obnáší? Přidej se na jedno odpoledne k nám a vyzkoušej si práci na klientském projektu! Budeš pracovat v týmu, analyzovat procesy i data a navrhovat doporučení pro našeho klienta.

Stačí jen vyplnit registrační formulář zde a pokud vše klapne, tak v úterý 26. 10. 2021 ve 13:00 hodin se potkáme u nás v Deloitte.

12.10.2021 - Pracovní nabídka ve společnosti Deloitte

Nové pracovní pozice dostupné ve společnosti Deloitte:

Kdo vlastně jsme a co děláme? Jsme parta zhruba 20 lidí, pro které je oceňování víc než jen pouhou prací. Baví nás podílet se na transakcích, podporovat právníky při soudních sporech, vytvářet a revidovat finanční modely a zejména oceňovat nejen tradiční společnosti, ale i start-upy nebo finanční instituce. Obvykle pracujeme pro lídry svého oboru jak na českých, tak i na mezinárodních projektech.

Associate - Valuation. Podrobnosti zde.
Intern - Valuation. Podrobnosti zde.

 

11.10.2021 - Aktualizovaná nabídka stáží

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku stáží. Nově například v EUCS nebo v GT. Další podrobnosti naleznete zde. 

07.10.2021 - Praktické stáže ERASMUS+

Chtěli byste si vyzkoušet práci v zahraničí? A chybí Vám prostředky, protože plat za stáž (praxi) je malý? Řešením je funding z programu Erasmus+.

Žádosti v rámci výběrového řízení na jednotlivých institutech mohou studenti podávat do 30.10. 
• Informace o studijních výsledcích na FSV (výsledky z SIS s vyznačeným studijním
průměrem).
• Životopis v angličtině (max. 1-2 normostran).
• Motivační dopis v angličtině zahrnující souvislost praktické stáže se studijním
oborem (max. 1 normostrana).
• Doklad o jazykové způsobilosti (nejlépe jazykový certifikát).
• Informaci o předpokládaném termínu praktické stáže, název organizace a jméno,
telefonní číslo a e-mail kontaktní osoby.
 

Stáží se mohou účastnit všichni studenti bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů (tj. i studenti kombinovaného studia a z nečlenských států EU).

Stáže mohou trvat od 2 do 12 měsíců. Minimální počet odpracovaných hodin musí být 20 hod. týdně.

Stáž se započítává k délce pobytů Erasmus, které na dané studijní úrovni student již absolvoval. Max. délka na úrovni každého programu je 12 měsíců.

Další podrobnosti zde.

S dotazy se obracejte na Elišku Krohovou.

05.10.2021 - Solve It 2021

Come and help McKinsey Prague Solve It! The legendary case competition is back and this time, we teamed up with a Czech social enterprise which helps thousands of people in developing countries to see better. Interested to find out more? Gosolveit.cz, form a team by November 7 and apply!

28.09.2021 - Mentoring podzimní kolo

Nevíte, jak nastartovat svou kariéru ve vysněné firmě? Máte pocit, že by Vás bavil nějaký obor, ale netušíte, co přesně se na pracovních pozicích v tomto oboru dělá? Chcete si ověřit, že děláte vše pro to, abyste se na vybranou pozici dostali? Pak sepište motivační dopis, kde popíšete, co Vás zajímá a co byste chtěli zjistit, a své CV a pošlete ho do programu Mentoring. Vybraným studentům přidělíme mentora přesně z té oblasti, firmy, sektoru, o který mají zájem a zprostředkujeme jim tak jedinečnou zkušenost získat „insider information“ díky navázání kontaktů. Do mentoringu se můžete hlásit i opakovaně. Podrobnosti o mentoringu naleznete zde. Dopisy a CV prosím směřujte na kariérní poradkyni Elišku Krohovou. Deadline pro podávání přihlášek je 15. října 2021.

28.09.2021 - Deloitte: MeetUp Vol. 13

Už máte program na středu 6. 10.? Chystá se další MeetUp Vol.13, tentokrát na téma Zpětná vazba. Potkáváme se s ní dnes a denně, ale často v nás vzbuzuje obavy a nepříjemné pocity. Jak se tedy poprat se všemi aspekty zpětné vazby, a zajistit tak, že bude smysluplná, místo abychom se pouze bodře plácali po zádech či na sebe naopak uraženě ukazovali prstem? Více zjistíte na našem MeetUpu, kdy se zase konečně potkáme F2F v budově Deloitte!Mnozí věří, že poskytnout zpětnou vazbu je snadné, než si to vyzkouší v praxi.

Stejně důležitý jako zpětná vazba samotná je totiž způsob, jak ji sdělíme. Místo silně motivovaného kolegy nám totiž může další den do práce dorazit osoba deprimovaná a zklamaná.

Prvně: Zpětná vazba, ať už pozitivní nebo negativní, musí být konstruktivní – ale co to vlastně znamená?

Jak správně analyzovat pracovní výkon? Na co se zaměřit? Je důležitější výsledek, nebo cesta, která k němu vedla?

Člověk schopný poskytnout kvalitní zpětnou vazbu pomáhá nejen lidem okolo sebe, ale i sám sobě – rozvojem analytického myšlení a interpersonální komunikace.

Jak se tedy poprat se všemi aspekty zpětné vazby, a zajistit tak, že bude smysluplná, místo abychom se pouze bodře plácali po zádech či na sebe naopak uraženě ukazovali prstem? To nám na MeetUpu s magickým číslem 13 ukáží

Radovan Frolo, manažer v oddělení Audit & Assurance
Iva Habrnálová, HR konzultantka v Deloitte.
Můžete počítat se skvělou přednáškou následovanou zajímavým workshopem ve skupinách, kde zase počítáme my s vaší aktivní participací! :) Celou akci uzavřeme na střešní terase s drinkem a hudbou.

MeetUp Vol. 13 se koná ve středu 6. 10., přihlas se ještě dnes, kapacita je omezená.

Těším se na viděnou!

13.09.2021 - Srpnový absolvent měsíce je Patrik Bauer

Kdo je posledním absolventem měsíce letošního léta? Patrik Bauer. Nadšený cestovatel a nově i pěstitel pracuje od letošního roku ve společnosti T-Mobile, kde má na starosti „transformaci“. Co to přesně obnáší a o jeho dlouholeté kariéře v energetice se dočtete v rozhovoru zde.

 

01.09.2021 - Pracovní nabídky ve společnosti Patria

 Nabídka pracovních pozic v Patrii. Hledá se například Senior equity analyst. Podrobnosti naleznete zde.

30.08.2021 - Absolventem měsíce byl v létě Jan Hájek

V létě byl jedním z absolventů měsíce zvolený Jan Hájek. Jan pracuje Evropské centrální bance, kde se věnuje analýzám kapitálové přiměřenosti a úvěrových rizik v sekci bankovního dohledu. Nejen o kariéře v ECB, ale i v ČNB, nebo o životě v Německu se dočtete v rozhovoru s ním - zde.

 

 

 

29.08.2021 - Pracovní nabídky ve společnosti Deloitte

Pracovní nabídky ve společnosti Deloitte: Associate – ValuationIntern – Valuation.

 

27.08.2021 - Nabídka pracovních míst v Centru pro otázky životního prostředí

Univerzita Karlova, Centrum pro otázky životního prostředí hledá dvě osoby pro nově otevřené pozice do ekonomického analytického týmu:
Popis pozic: aplikace a rozvoj modelu energetického systému TIMES a modelu obecné rovnováhy (CGE) pro ekonomickou analýzu dopadů regulací. Podrobnosti v odkazech.

Economic analyst: Economic modelling of impacts (CGE model)

Energy analyst: Energy system modelling (TIMES model)

COŽP UK úzce spolupracuje s IES.

14.07.2021 - Absolvent měsíce byl v červnu Jan Polách

Nejnovějším absolventem měsíce byl Jan Polách. V červnu jsme si s ním povídali o jeho studiích a životě ve Velké Británii, co znamená quant manager a jak zvládá lockdown v zahraničí. Janův profil a rozhovor s ním naleznete zde.

 

 

 

  

 

 

28.06.2021 - Deloitte MeetUp Vol. 13

Už máš program na úterý 13. 7.? Máme pro tebe další MeetUp Vol.13, tentokrát na téma Zpětná vazba. Potkáváme se s ní dnes a denně, ale často v nás vzbuzuje obavy a nepříjemné pocity. Jak se tedy poprat se všemi aspekty zpětné vazby, a zajistit tak, že bude smysluplná, místo abychom se pouze bodře plácali po zádech či na sebe naopak uraženě ukazovali prstem? Více zjistíš na našem MeetUpu, kdy se zase konečně potkáme F2F u nás v budově!

U vás doma / U nás na terase
zoom / Churchill I, Italská 2581/67

Mnozí věří, že poskytnout zpětnou vazbu je snadné, než si to vyzkouší v praxi.

Stejně důležité jako zpětná vazba samotná je totiž způsob, jak ji sdělíme. Místo silně motivovaného kolegy nám totiž může další den do práce dorazit osoba deprimovaná a zklamaná.

Prvně: Zpětná vazba, ať už pozitivní nebo negativní, musí být konstruktivní – ale co to vlastně znamená?

Jak správně analyzovat pracovní výkon? Na co se zaměřit? Je důležitější výsledek, nebo cesta, která k němu vedla?

Člověk schopný poskytnout kvalitní zpětnou vazbu pomáhá nejen lidem okolo sebe, ale i sám sobě – rozvojem analytického myšlení a interpersonální komunikace.....Jak se tedy poprat se všemi aspekty zpětné vazby, a zajistit tak, že bude smysluplná, místo abychom se pouze bodře plácali po zádech či na sebe naopak uraženě ukazovali prstem?

To nám na MeetUpu s magickým číslem 13 ukáží

Radovan Frolo, manažer v oddělení Audit & Assurance
Iva Habrnálová, HR konzultantka v Deloitte.

A na závěr jedna organizační:

Covidová situace se nám pomalu zlepšuje, opatření se rozvolňují, ale my bohužel nemáme křišťálovou kouli, a tak nevíme, jak přesně na tom budeme s vládními nařízeními a dalšími omezeními v době konání akce.

Prioritou je pro nás samozřejmě udělat MeetUp u nás v budově, pokecat tváří v tvář, možná si po akci na terase přiťuknout drinkem za nějakého hudebního doprovodu. Nechceme to však provádět za cenu ohrožení Vašeho zdraví.

08.06.2021 - Absolvent měsíce v květnu byl Jan Šomvársky

Jan Šomvársky byl absolventem měsíce v květnu. Jan studoval obor management inovací na Rotterdam School of Management a poté založil start-up Vitadio. Rozhovor právě o inovacích a Vitadiu naleznete spolu s Janovým profilem zde.

 

 

 

 

  

 

03.06.2021 - International Dinner for Students with McKinsey partners

Are you interested in management consulting and are you planning to complete your master's study within the next 12 months?

Join us for a virtual dinner to meet our partners from Prague.

Exclusively for selected Czech and Slovak – speaking students from top international universities.

To apply, submit your application by June 15 here.

Večeře je určená pro studenty, kteří planují ukončit mastera v následujících 12 měsicích a podmínkou je čeština/slovenština.

23.05.2021 - Nabídka práce: Úřad Národní rozpočtové rady

Úřad Národní rozpočtové rady vyhlašuje výběrové řízení na pozici:

JUNIOR ANALYTIK

Náplň práce zahrnuje:
• Provádění fiskálních analýz, zejména analýz v oblasti penzijních a zdravotních
systémů, analýz obecních rozpočtů
• Příprava studií a zpráv publikovaných Národní rozpočtovou radou
• Zpracování podkladů pro činnost Národní rozpočtové rady
• Hodnocení navrhovaných opatření a legislativy v oblasti fiskální politiky
• Vlastní odborná činnost v oblasti fiskálních analýz

Podrobnosti naleznete zde.

13.05.2021 - Deloitte MeetUp vol. 12: Umělá inteligence a chatboti

Zajímá tě svět umělé inteligence a chatbotů? Chceš se dozvědět, jak chatboti fungují a jaká je jejich budoucnost? Deloitte tě zve na další online MeetUp, který se koná 19. 5.! Přihlas se ještě dnes! Volná místa rychle ubývají. Podrobnosti zde.

13.05.2021 - Série konferencí o digitalizaci Česka

Deloitte zve na digitální konferenci #CzechSetGo! První téma je Digitalizace státu – 20. – 21. 5.: Konkurenceschopnost České republiky jde ruku v ruce s digitalizací státu, jeho institucí a firem. První z interaktivních konferencí série se zaměří právě na to, jak toho pomocí inovací a technologií dosáhnout. Buďte u toho s námi a zaregistrujte se! Čekají na vás dva dny nabité informacemi, nadšenými spíkry a netradičními zážitky. Streamujeme online!

 

06.05.2021 - Absolventka měsíce v dubnu byla Tereza Michálková

 

V dubnu jsme vybrali jako absolventku měsíce Terezu Michálkovou. Tereza se po bakaláři dostala na amsterdamskou univerzitu, kde nyní studuje ekonometrii a marketing a má ve svém věku už řadu pracovních zkušeností. V rozhovoru jsme si s Terezou povídali o tom, jak získala práci v Nizozemsku, jejích dalších plánech, nebo jejích studijních “zážitcích”. Rozhovor i Terezy profil naleznete zde.

 

  

 

03.05.2021 - Deloitte: Jak připravit společnost na integraci/odštěpení části businessu?

Ve spolupráci s Deloitte Česká republika s potěšením zveme studenty Univerzity Karlovy, aby se připojili k live streamu Deloitte s názvem „Jak připravit společnost na integraci / odštěpení části podniku a úspěšně tuto změnu realizovat“. Budeme diskutovat o integraci UPC a Vodafone Czech Republic, odštěpení Zentivy ze Sanofi Group, vznik ABB Power Grids a vyčlenění infrastruktury Vodafone do společnosti Vantage Towers.

Live stream se uskuteční 4. května 2021 ve 14 hodin. Akce se bude konat v českém jazyce.

Najděte více informací a zaregistrujte se na akci pomocí odkazu zde.

02.05.2021 - Pojistným matematikem na jedno odpoledne!

Přijď si vyzkoušet, co dělá tým pojistných matematiků v Deloitte! Otestuješ a zdokonalíš své modelovací a statistické schopnosti, třeba si tím i otevřeš dveře do Deloitte. Poznáš, jaké případy běžně řešíme, a poznáš náš tým, který svou práci miluje. 

Následně nás bude čekat i neformální pokračovaní, kde můžeš zjistit, co dělají kolegové rádi ve volném čase, kdo z nich zvládl Spartan race a na jaké další závody/výzvy se chystají. :)

Těšíme se na tebe!

Podrobnosti zde.

14.04.2021 - Kam po IES - Práce v zahraničí

ČTVRTEK 22. DUBNA 2021 V 17:00

Zajímají Vás zkušenosti lidí, co pracují v zahraničí? Jak se do ciziny za prací dostat? Co musím umět, vystudovat, znát, dokázat? O své zkušenosti v zahraničí se podělí absolventi IES, kteří se rozhodli dát Česku sbohem a na delší dobu přesídlit do ciziny.....

Topic: Kam po IES Zahraniční zkušenosti
Time: Apr 22, 2021 05:00 PM Prague Bratislava

Join Zoom Meeting
https://cesnet.zoom.us/j/98571135706?pwd=Vzg1V1dtWVRLV0tVWlBZdDhqbFZLZz09

Meeting ID: 985 7113 5706
Passcode: 614187
 

 

06.04.2021 - Absolvent měsíce v březnu byl Daniel Vach

 

V březnu jsme dělali rozhovor s Danielem Vachem, který je spoluzakladatelem firmy SENS. V rozhovoru se dočtete, jak se nápad založit business s cvrčky vlastně zrodil, jak se udržuje takový business v době pandemie a co to je „Danovo patero“. Danův profil i rozhovor naleznete zde. 

 

  

05.04.2021 - MMM – Michal Mejstřík Memorial

Divadlo Archa pořádá ve spolupráci s EEIP setkání na počest prof. Michala Mejstříka. Večer připomene předního českého teoretického ekonoma, podnikatele, učitele, vládního poradce, podporovatele umění, prosazovatele podnikatelské etiky, ale především skvělého přítele, který v době lockdownu podlehl covidu. Večer s názvem MMM – Michal Mejstřík Memorial připravili Tomáš Sedláček, Radek Špicar, Dita Tesárková a Ondřej Hrab.

Osobnosti hospodářského, akademického a kulturního života vzpomenou na ohromující rozsah práce člověka, který významně ovlivnil náš přechod z totalitní ekonomiky zpět do Evropy. Během večera promluví prof. Jan Švejnar, (Columbia University) Tae Jin Kim (Velvyslanec Korejské republiky), prof. Stanley Nollen (Georgetown University), Helena Bezděk Fraňková, (ředitelka Státního fondu kinematografie), prof. Lubomír Mlčoch (FSV UK), Jana Reichová (výtvarná kurátorka), Martin Kratochvíl (hudebník), Alessandro Pasquale (CEO Mattoni), Kryštof Mejstřík (CEO Adidas Sverige AB) a další. Večerem vás provede Václav Moravec.

Program bude frázován živými hudebními vstupy dua Martin Kratochvíl a Tony Ackerman.

MMM – Michal Mejstřík Memorial bude živě streamován z Divadla Archa a různých koutů světa ve čtvrtek 8. dubna 2021 od 20.00.

Zde proběhne samotný přenos z Archy.

 

25.03.2021 - Deloitte online MeetUp

Zajímá Vás, jak čelit obtížným konverzacím? Jak si vyjednat vyšší mzdu nebo jak klientovi vysvětlit, že stanovený deadline nestihnete? Deloitte Vás zve na další online MeetUp, kde se budeme 31. 3.  věnovat právě těmto obtížným konverzacím. Přihlaste se ještě dnes! Volná místa rychle ubývají!

 

 

18.03.2021 - CFA Institute Ethics Learning Lab

The CFA Institute Ethics Learning Lab, home of our popular Ethical Decision-Making Program, has been expanded and transitioned into a paid subscription-based, engaging, and interactive Professional Learning community.

The Learning Lab will now offer your students the opportunity to engage with CFA Institute members and candidates as well as financial industry professionals in a continually growing library of resources and a collaborative community — all focused on promoting ethics and professionalism across the industry. And in addition to the existing programs, the community will launch with four new programs that teach the CFA Institute Standards of Professional Conduct and are designed to be fun and interactive.

CFA institute are giving the students free 3-month subscriptions to the new community. Please use discount code - for a code, please write to Eliška Krohová

10.03.2021 - Absolvent měsíce - Jakub Čermák

Druhým letošním absolventem měsíce je Jakub Čermák. Jakub absolvoval studia ve švýcarském St. Gallenu a nyní pracuje ve společnosti Perella Weinberg Partners. V rozhovoru s Jakubem se dočtete o životě v současném Londýně, nebo čistě o tom, jak se dostat „z Prahy do Londýna přes Švýcarsko…“ Jakubův profil a celý rozhovor naleznete zde.  

 

  

 

09.03.2021 - CONSULTING EXPERIENCE DAY with Deloitte

Staň se na jedno odpoledne konzultantem a ukaž, co v tobě je, třeba si tak otevřeš dveře do Deloitte. :)

V týmu Finance & Performance pomáháme finančním ředitelům na jejich cestě za digitalizací financí. Propojujeme znalost byznysu a procesů s moderními technologiemi, navrhujeme a implementujeme inovativní finanční řešení.

Že netušíš, co si pod takovou prací představit? Přidej se na jedno odpoledne k nám 25. 3. a vyzkoušej si to na vlastní kůži.

Kapacita je omezená, tak neváhej a co nejrychleji se přihlas. Potvrzení účasti ti zašleme na e-mail.

Těšíme se na viděnou!

03.03.2021 - Economics of European integration

PhD position in Economics, specializing in Economics of European integration

The LEM (UMR 9221), a research unit of the Université de Lille invites applications for a 3-years, fully funded PhD position in Economics with the emphasis on the economics of European integration starting in September 2021.

23.02.2021 - ACCA offer

ACCA offer for students from accredited Universities! Boost your career with a finance qualification from ACCA. Register now and benefit from UP TO 50% discount from your student registration and annual subscription fee.

Discount code: BUL and more info will be provided by email: petra.adams@accaglobal.com

15.02.2021 - První absolventka měsíce v roce 2021 - Hana Bečičková

Jako první jsme  v letošní sérii absolventů měsíce vybrali Hanu Bečičkovou. Hana od prosince 2020 působí v Lucemburku v Evropské investiční bance, kde se věnuje naceňování půjček a investic hlavně pro rozvojové země. Má za sebou zkušenosti ze studií na různých univerzitách po celém světě a poslední roky strávila jako digitální nomádka na cestě kolem světa. Rozhovor s Hankou a její profil naleznete zde. 

 

  

 

12.02.2021 - The First ESG-related competition in the CEE region

The First ESG-related competition in the CEE region hosted by CFA Society Poland.


Investors are becoming more and more cognizant of the importance of ESG standards and expect management and boards to invest responsibly with a greater emphasis on non-financial KPIs such as environmental, social and governance. Following this trend, CFA Society Poland and QuantFin - Foundation are organizing an inaugural competition for students from the CEE region promoting the importance of ESG data in making investment decisions.

Until the end of May, student teams from the CEE region will be working on solving the challenge which consists of creating an ESG index based on financial, non-financial, and alternative data and then assessing the effectiveness of using ESG criteria in the investment-decision process. The registration is open until 4 March.

The winning team receives 4000 EUR plus a dedicated webinar & panel discussion, an offer of internship and a short publication
The second place team receives 2000 EUR + an internship offer by partners.
The third place team receives 1000 EUR + an internship offer by partners.

The competition website: www.esgcompetition.com  

08.02.2021 - Mentoring (koučink) 2020/2021 - letní semestr

Nevíte, jak nastartovat svou kariéru ve vysněné firmě? Máte pocit, že by Vás bavil nějaký obor, ale netušíte, co přesně se na pracovních pozicích v tomto oboru dělá? Chcete si ověřit, že děláte vše pro to, abyste se na vybranou pozici dostali? Pak sepište motivační dopis, kde popíšete, co Vás zajímá a co si od programu slibujete, a své CV a pošlete ho do programu Mentoring. Vybraným studentům přidělíme mentora přesně z té oblasti, firmy, sektoru, o který mají zájem a zprostředkujeme tak jedinečnou zkušenost získat „insider information“ díky navázání kontaktů. Do mentoringu se můžete hlásit i opakovaně. Podrobnosti o mentoringu naleznete zde. Dopisy a CV prosím směřujte na kariérní poradkyni Elišku Krohovou. Deadline pro podávání přihlášek je 26. února 2020.

Současně také nabízíme díky spolupráci s vybranými firmami možnost koučinku!

Pracovat na sobě můžete mnoha způsoby – koučování je jedním z nich. Ač slovo „koučink“ může znít jako buzzword, které se v posledních letech skloňuje ve všech podobách, je to efektivní nástroj osobního rozvoje. Ve spolupráci s dobrých koučem si můžete dojít k odpovědím na své otázky s větší lehkostí. Mít kouče je jako mít trenéra v posilovně – odmakat si to budete muset sami, ale celý proces je efektivnější, trvá kratší dobu a víc člověka to baví.

 

A co v koučinku můžete řešit, když jste zatím ve studentských lavicích? Témat je spousta – třeba zvládání stresu a nových výzev, time management, téma sebevědomí nebo vytvoření osobní vize.

Pokud to chcete zkusit, ozvěte se opět Elišce.

 

 

02.02.2021 - Deloitte MeetUp vol. 10: Osobní motivace a produktivita - ONLINE

Zajímá vás, jak pracovat se svou motivací a jaký dopad má na vaši produktivitu? Deloitte vás zve na další online MeetUp, kde se budeme 11. 2. věnovat našemu nastavení mysli. Přihlaste se ještě dnes! Volná místa rychle ubývají

 

14.01.2021 - Pietní místo pana profesora Mejstříka

Absolventi IES, kolegové, přátelé nebo studenti, kteří chtějí vyjádřit soustrast rodině zesnulého Michala Mejstříka a osobně donést či zaslat květinu ke kondolenci, mohou využít prostor v předsálí místnosti 109 v budově IES, Opletalova 26.
Budova bude pro tyto účely otevřená a volně přístupná každý všední den od 8:00 do 19:00.

 

09.01.2021 - Svíčka pro pana profesora Mejstříka

 7. ledna 2021 nečekaně zemřel spoluzakladatel a dlouholetý ředitel Institutu ekonomických studií FSV UK, prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc. Vychoval generaci nejen ekonomů, ale i skvělých a úspěšných lidí, ať už působí v kterékoliv profesi. Byl inspirujícím pedagogem, který pomáhal utvářet myšlení mladých studentů, a díky němuž si mnoho z nás našlo své místo na tomto světě. Pan profesor Mejstřík se účastnil většiny absolventských srazů IES a velmi mu záleželo na tom, jak studenti pokračují v dalších profesních životech. S řadou z nás si byl opravdu blízký, spousta z nás se stala jeho kolegy. Potkávali jsme ho na všech možných platformách, debatách, poradních orgánech, komisích, studentských akcích. Až je k nevíře, že to všechno mohl zvládat. A všude teď bude chybět a je to pro nás všechny velká ztráta. Vzhledem k současné situaci, která nám neumožňuje zúčastnit se jeho pohřbu, ani uspořádat osobní setkání na jeho počest, nám dovolte pozvat Vás na „virtuální rozloučení“. To proběhne online tuto neděli 10. 1. 2021, v 19:00, prostřednictvím ZOOMu. Společně si zapálíme svíčku za pana profesora a krátce zavzpomínáme. Budeme rádi, když se události spolu s námi zúčastníte.

Váš výbor IES Alumni!

 

https://cesnet.zoom.us/j/96058175452...

Meeting ID: 960 5817 5452

Passcode: 593107

 

 

 

 

 

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance