Detail práce

Životní pojištění

Autor: Mgr. Tomáš Barči
Rok: 1999 - letní
Vedoucí: prof. RNDr. Jan Ámos Víšek CSc.
Konzultant:
Typ práce: Diplomová
Finance a bankovnictví
Jazyk: Český
Stránky: 0
Ocenění: Pochvala děkana Fakulty sociálních věd za vynikající diplomovou práci
Odkaz:
Abstrakt: Hlavní náplní práce je poskytnout komplexní pohled na problematiku životního pojištění. Samotné životní pojištění je zkoumáno a představeno v několika rovinách. V první části práce je nejprve uvedena základní charakteristika produktů životního pojištění včetně jejich praktického využití. Poté jsou ve zkrácené variantě prezentovány základní principy pojistně-matematických výpočtů životního pojištění.
Ve druhé části práce se analýza životního pojištění týká celého odvětví. Výkonnost českého trhu životního pojištění je porovnána s ostatními evropskými trhy. Nejdůležitější partie práce je věnována úloze, kterou má životní pojištění v systému sociálního zabezpečení. Na příkladu pěti evropských států (Velká Británie, Švýcarsko, Itálie, Německo a Francie) je demonstrováno, jak je životní pojištění začleněno do jejich systémů sociálního zabezpečení. Poté je rozebrána situace v České republice.
Závěrečná část práce se zabývá investiční politikou a strategií životních pojišťoven, které disponují velkým objemem aktiv, jejichž zdrojem jsou technické rezervy a pojistné fondy pojišťovny.
Červenec 2019
poútstčtsone
1

234567
891011121314
15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    

Partneři

Deloitte
McKinsey & Company
Moneta Money Bank

Sponzoři

CRIF
ČSOB