Detail zprávy

Tým studentů IES získal třetí místo v inovačním hackathonu #Nakopniprahu

16.07.2020

V půlročním pražském inovačním maratonu, který pořádal Magistrát hlavního města Prahy, mělo 44 přihlášených týmů za úkol rozpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život Pražanů. Z osmi týmů, které postoupily do finále, se třetí místo podařilo vybojovat trojici studentů z IES FSV UK. Tým ve složení Marta Batíková, Petr Pham a Jakub Stuchlík přesvědčil porotu svým projektem Knihy na Prahu. Prvotní nápad a impuls pro přihlášení se do soutěže vznikl dle slov studentů díky přemětu Inovační Laboratoř, který všichni tři absolvovali v letním semestru na FF UK. 

V rámci oceněného projektu budou studenti zlepšovat životní úroveň seniorů s využitím moderních technologií ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze. Projekt spočívá v asistovaném půjčování čteček elektronických knih. Služba pomůže seniorům překonat technické, finanční i zdravotní bariéry, jež jim přístup k novým technologiím komplikují, nabídne jim osobní přístup a služby na míru. Studenti budou nastavovat službu, vybírat zúčastněné pobočky a pomáhat se školením zaměstnanců. Projekt navazuje na dlouhodobý trend, který MKP nastavuje v digitalizaci svého knižního fondu. Cílem je plně naučit se čtečkou pracovat 3 300 seniorů v Praze a zlepšit tak jejich život.  

Porota ocenila, jak se tým studentů dokázal pružně přizpůsobit omezením v souvislosti s pandemií koronaviru. Magistrát HMP nyní pomůže na realizaci projektu zajistit potřebné finance.

Záznam z finále je k dispozici zde.

Autor - Mgr. Ema C. Stašová


Galerie

Zobrazit celou galerii

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
Česká Spořitelna
EY