Známe držitele Deloitte Outstanding Thesis Award za rok 2020

04.03.2021

Studenti a absolventi IES Šimon AppeltSergey BolshakovAlex Vinogradov, Jan Zítek, Michal Zítek, Štěpán Havel, Norbert SkákalaRenáta Wojnarová, Anna Kortusová a (v zastoupení) Kateřina Havelková prezentovali dne 22. února za účasti představitelů firmy Deloitte Marka RomancovaRomana Luxe, Petra Čiháka a pedagogů z IES své závěrečné magisterské a bakalářské práce, za které jim bylo uděleno ocenění Deloitte Outstanding Thesis Award (DOT Award).

Toto ocenění vychází z dlouhodobého partnerství mezi IES a Deloitte, které trvá již od roku 2014. Cílem soutěže je každoročně představit a odměnit nejlepší absolventské práce studentů IES FSV UK. Zkušební komise nominují přibližně 10 % nejlepších absolventských prací, o nominacích následně rozhodují garanti studijních programů. Udílení cen za práce obhájené v roce 2020 se vzhledem k epidemiologické situaci odehrálo online.

Jiří Novák, který je koordinátorem této spolupráce, v úvodní řeči mimo jiné ocenil, že firma Deloitte nevypisuje tuto soutěž pouze pro témata ze své oblasti zájmu, ale podporuje různorordost témat, kterým se věnují studenti IES - jak bylo během předávání cen několikrát zmíněno vyučujícími i studenty samotnými, právě opravdový zájem o zkoumanou oblast či téma je předpokladem úspěšného zakončení studia a zárukou kvality závěrečné práce.
Jiří Kukačka uvedl zajímavosti k některým jím vedeným pracím, například že práce o rivalitě čínských a amerických firem vznikala na studijním pobytu v Číně, nebo že v rámci práce Monetary Policy Under Behavioral Expectations: An Empirical Validation of the Heuristic Switching Model její autor dokonce pomohl opravit chyby v kódu v práci publikované v prestižním časopise European Economic Review.

Oceněno bylo celkem šest bakalářských a čtyři magisterské práce (vyjádření vedoucích i posudky oponentů najdete na odkazech níže):

BAKALÁŘSKÉ PRÁCE

MAGISTERSKÉ PRÁCE:

Ocenění studenti získali certifikáty a poukazy na nákup zboží v obchodě Alza.

Všem oceněným absolventům srdečně blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů na poli studijním i profesním.

Autor - Barbora Holková

McKinsey