Detail zprávy

Přednáška Jana Juchelky: KB lídrem v nové éře bankovnictví

12.04.2021

V pátek 16. 4. ve 14:00 se uskuteční přednáška Jana Juchelky, předsedy představenstva a generálního ředitele Komerční banky (KB), na téma "KB lídrem v nové éře bankovnictví" v rámci předmětu JEB027 - Finanční ekonomie.

Přednáška se bude zabývat aktuálními trendy v bankovnictví v mikroekonomické i makroekonomické rovině (digitalizace bankovního sektoru, fintechy a udržitelné finance).
Dále budou diskutovány dopady COVID-19 krize na bankovní sektor v ČR i ve světě.

Přednáška je veřejná, není třeba se registrovat.
Odkaz na přenos na platformě ZOOM: https://cuni-cz.zoom.us/j/91898569285    

Jan Juchelka je absolventem Slezské Univerzity v Opavě. Od roku 1995 působil ve Fondu národního majetku České republiky, v letech 2002 až 2005 byl předsedou výkonného výboru. V letech 1999 až 2006 byl členem dozorčí rady Komerční banky. Do Komerční banky nastoupil v roce 2006, nejprve na pozici ředitele pražské Obchodní divize korporátního bankovnictví a následně v tomtéž roce na pozici člena představenstva zodpovědného za řízení úseků Top Corporations a Investičního bankovnictví. Od roku 2012 pracoval v centrále Société Générale v oblasti Korporátního a Investičního bankovnictví, kde působil na pozici Managing Director, Head of Coverage se zodpovědností za korporátní klientelu v regionu střední a východní Evropy, Středního východu a Afriky. Současně působil jako Senior Banker pro oblast střední a východní Evropy. Představenstvo KB zvolilo s účinností od 3. srpna 2017 pana Jana Juchelku předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky. Od 1. srpna 2018 je zodpovědný za úseky Lidské zdroje, Komunikace, Obchodní poradenství, Interní audit, Komunikaci a také za úsek Strategie a finance.

Jan Juchelka je také držitelem ocenění nejlepší manažer v České republice za rok 2019, které každoročně vyhlašuje Česká manažerská asociace.

Těšíme se na vaši účast!

Autor - Barbora Holková

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance