Na bienální konferenci ČSE byly předány ceny našim studentům a absolventům

24.05.2021

Ve dnech 17.-18. 5. 2021 proběhl 11. ročník bienální konference České společnosti ekonomické.
Vystoupili zde přední ekonomové středoevropského regionu, kteří prezentovali více než 40 vědeckých studií z téměř všech oblasti ekonomie.

V rámci konference proběhlo také slavnostní předávání řady cen:

• Mladý ekonom roku 2020
    Osobního předání se dočkal laureát Bruno Baránek, absolvent bakalářského programu na IES, který nyní studuje doktorský program na Princetonské univerzitě. Rozhovor o jeho vítězné práci “Quality of governance and design of public procurement” s naším kolegou Petrem Janským si můžete připomenout zde. Cenu za třetí místo ve stejné soutěži získal náš student Marek Šedivý za práci  “Mortality shocks and household consumption: The case of Mexico”.

• Cena Karla Engliše zabývající se českou hospodářskou politikou
    byla předána našim studentům Dominice Ehrenbergerové a Josefu Bajzíkovi za práci
    „The Effect of Monetary Policy on House Prices – How Strong is the Transmission?“

• Cena Kateřiny Šmídkové
    oceňuje v ČR dlouhodobě žijící české i zahraniční ekonomky s mimořádně kvalitní publikační činností. Její držitelkou se letos stala Marie Hoerová, Ph.D., působící akademicky jako výzkumný poradce v Evropské centrální bance a v CEPR. Dnes patří (dle mezinárodní databáze IDEAS/RePEc) mezi 400 nejlépe hodnocených ekonomek na světě. Také ona začínala svou ekonomickou dráhu jako absolventka bakalářského programu na IES.

Všem oceněným ještě jednou srdečně blahopřejeme!

Reportáže a foto/video archiv z 11. ročníku bienální konference ČSE  (odkud jsme převzali i úvodní fotografii) najdete zde.

Autor - Barbora Holková

McKinsey