Detail zprávy

Výběr podcastů na ekonomická témata s hosty z IES

02.07.2021

Ať už si potřebujete odpočinout od displejů a videokonferencí nebo jen hledáte inspirativní "společnost" na své prázdninové cesty, máme pro vás tipy na několik zajímavých podcastů z poslední doby, v nichž byli hosty naši kolegové a absolventi:

  • Zajímá vás, kudy vedla cesta našeho kolegy prof. Ladislava Krištoufka k ekonomii, na IES, do Akademického senátu i k postu proděkana? Proč jej zaujala témata kryptoměn a energetiky? Jak si vedou jeho kurzy o data science? Jaké je to být nejmladším profesorem na UK? A čemu se věnuje ve vzácném volném čase? Dozvíte se z rozhovoru v nejnovějším dílu podcastu fakultního podcastu De Facto zde nebo na Spotify.
  • Dva zahraniční podcasty, kde prof. Krištoufek nedávno hovořil na téma kryptoměn a životního prostředí si můžete poslechnout  v anglickém jazyce zde (Dezentrum podcast) a zde (podcast On the Brink).
  • Hostem zahraničního podcastu byl letos také náš kolega Petr Janský, který se podělil o data z oblasti přesouvání zisku velkých mezinárodních korporací do daňových rájů i výhledy na zmírnění tohoto jevu v budoucnosti v souvislosti s připravovanou mezinárodní daňovou reformou. Odkaz najdete zde
  • Garantku bakalářského studia na IES Julii Chytilovou jste mohli nedávno slyšet v podcastu Akedemie věd A / Věda na dosah vysvětlovat, co vše může nejen v době pandemie ovlivňovat chování lidí a jak to lze pomocí ekonomických experimentů měřit.  
  • Tvůrce podcastu Hospodářských novin Poprvé zaujal kariérní příběh naší absolventky Evy Hlavsové, která se vypracovala na viceprezidentku oddělení úvěrových rizik v londýnské bance Morgan Stanley a po návratu do Čech s manželem založila fintechový startup Fondee. 

I do budoucna pro vás budeme zajímavé rozhovory s našimi kolegy hlídat a ukládat do playlistu na platformě Spotify.

Autor - Barbora Holková

08

Prosinec

Prosinec 2021
poútstčtsone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance