Nová vyhledávací služba a otevírací doba v knihovnách FSV UK

06.09.2021

Od pondělí 6. září 2021 dochází k obnovení běžného provozu všech knihoven na FSV UK.
Otevírací dobu všech poboček najdete zde. Knihovna Opletalova má nyní provoz následující:

pondělí 10:00-16:00
úterý 9:00-16:00
středa 9:00-16:00
čtvrtek 9:00-16:00
pátek 9:00-15:00
víkend  zavřeno

V rámci ochrany proti šíření nemoci COVID-19 nadále platí tato opatření:

·     Počet uživatelů přítomných naráz v knihovně je regulován v zájmu dodržení limitu 1 uživatel na 10 m².
·     Do knihovny prosím vstupujte pouze s nasazeným respirátorem FFP2, je nutné jej mít nasazený po celou dobu přítomnosti v knihovně.
·     Před vstupem do knihovny si dezinfikujte ruce připravenou dezinfekcí.
·     Dodržujte předepsané 1,5 metrové rozestupy.

Stejně jako ve všech ostatních pobočkách knihoven Univerzity Karlovy byl u nás zahájen  provoz v nové knihovní platformě Alma.
Její součástí je také nová podoba centrálního vyhledávače UKAŽ (ukaz.cuni.cz), který nahrazuje a sjednocuje funkce původního knihovního katalogu CKIS, linkserveru SFX a služby Ebsco Discovery Service.

Nový centrální vyhledávač kromě prohledávání tištěných, elektronických a digitálních informačních zdrojů z fondů Univerzity Karlovy umožňuje přímou obsluhu uživatelského konta. Vše je dostupné na jednom místě, s jednou online registrací.

Bližší informace a návody k používání vyhledávače naleznete na samostatné stránce.

Autor - Barbora Holková

McKinsey