Student IES mezi šesti finalisty celosvětové soutěže Better Working World Data Challenge

04.11.2021

Dominik Benk, student magisterského programu Ekonomie a finance, pracoval v rámci soutěže EY Better Working World Data Challenge 2021 na algoritmu, který může s pomocí satelitních snímků a infračervené technologie zachytit hranice požáru a umožnit tak hasičům rychleji zasáhnout.
S tímto projektem zvítězil v českém kole a probojoval se dokonce mezi top 6 studentů celosvětového finále.

Co kromě skvělého pocitu z dobře odvedené práce a finanční odměny od EY soutěž Dominikovi přinesla a jak mu při řešení zadání pomohla studia u nás? "Při studiu na IES jsem získal především analytické dovednosti a díky prg.ai i znalosti z oblasti strojového učení a umělé inteligence. Soutěž pro mě byla jedinečnou příležitostí jak vše aplikovat na reálném problému a vyzkoušet si jak těžké je obstát v globální konkurenci," řekl nám.

Jak Dominika napadlo se do soutěže přihlásit a jak se mu podařilo uspět i bez dalších kolegů v týmu a předchozích hlubších znalostí programování? Ovlivnila tato zkušenost jeho další kariérní směřování? Podrobnější rozhovor najdete na webu Cesta s EY.
Fotografie ze slavnostního předávání najdete také na Instagramu EY.

Za IES srdečně blahopřejeme!

Autor - Barbora Holková

McKinsey