Detail zprávy

Chcete studovat ekonomii a finance na IES? Zde najdete vše důležité.

05.01.2022

Přemýšlíte o studiu oboru Ekonomie a finance na Univerzitě Karlově?  
Neotálejte s přihláškou a můžete získat výhody.  Níže najdete praktické odkazy:

Tudy se dostanete k přihláškám k bakalářskému i magisterskému studiu na IES FSV UK. 

Důležité termíny:

  • Deadline podávání přihlášek je letos nově již 28. února 2022. 
  • Letošní novinkou je také  "early bird" bonus pro uchazeče, kteří podají svou přihlášku k bakalářskému studiu do konce ledna 2022. Ti mají v březnovém termínu SCIO testů jeden test zdarma. Podrobné podmínky zde.
  • Nacházíte se v náročné životní situaci? Pokud se přihlásíte do 31.12. 2021, můžete si na UK zažádat o odpuštění poplatku za přihlášku. Detaily najdete zde

Stále nejste rozhodnuti, zda patříte zrovna k nám? 

Rádi vás uvítáme na našem IES Dni otevřených dveří dne 21. 1. 2022 od 13 hodin (detailní program a formu upřesníme začátkem ledna). 

Zatím si můžete prolistovat naši informační brožuru v angličtině, přečíst si naše rozhovory s absolventy a zjistit kam směřovaly jejich kariérní dráhy rok po ukončení studia na IES, prohlédnout si studijní plán a širokou nabídku základních i specializovaných ekonomických předmětů. 

V pátek 10.12. 2021 se konala akce Den na FSV UK online - ze záznamu si můžete pustit rozhovor s naším panem ředitelem, doc. Martinem Gregorem, kariérní poradkyní Eliškou Krohovou a prezidenty studentského spolku E-Klub Tomášem Fenclem a Terezou Markalousovou.
Ti všichni vám alespoň částečně představí výjimečnou atmosféru u nás na Institutu ekonomických studií z pohledu vyučujících, studentů i absolventů, přiblíží vám co od studia čekat, čeho se nebát, i jaké další dveře vám může diplom z naší školy otevřít. 
Zároveň na odkazu dozvíte mnoho užitečných informací a novinek k přihláškám, SCIO testům a přijímacímu řízení.

Zde si můžete pustit záznam z akce pro uchazeče z roku 2020, videomedailonek našeho studenta a anglický videomedailonek našeho vyučujícího, docenta Jozefa Baruníka. 

Na platformě Spotify sbíráme do IES playlistu české i zahraniční podcasty, v nichž vystupují naši vyučující: https://spoti.fi/3hf5gO2.

Ve facebookové skupině Uchazeči FSV UK se můžete na přímou zkušenost se studiem či přijímacím řízením zeptat starších spolužáků. 

Na našem Facebooku a Instagramu i zde na webu budeme i nadále sdílet všechny podstatné informace a podrobnosti. 

 

Autor - Barbora Holková

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
Česká Spořitelna
EY