Vize oceňování majetku v ČR: kulatý stůl s MF ČR a MS ČR

15.12.2021

Na konci roku 2021 oslovilo Ministerstvo financí České republiky v součinnosti s Ministerstvem spravedlnosti České republiky Institut ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy s žádostí o uspořádání kulatého stolu na téma “Vize oceňování majetku v ČR”.

Kulatého stolu, který se uskutečnil v listopadu v prostorách Karolina, se kromě náměstka pro řízení sekce Finanční řízení a auditu Ing. Jiřího Fojtíka zúčastnili také Ing. Lukáš Teklý, ředitel odboru Cenová politika, Mgr. Jan Benýšek, ředitel odboru znalců Ministerstva spravedlnosti České republiky, další pracovníci Ministerstva financí a Ministerstva spravedlnosti České republiky a zástupci českých akademických institucí, které se zabývají oceňováním: Vysoké školy ekonomické v Praze, Českého vysokého učení technického v Praze, České zemědělské univerzity v Praze, Vysokého učení technického v Brně, Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě, Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích a zástupce Americké společnosti oceňovatelů (ASA).

Obě ministerstva ocenila přínos výsledku diskuze, která povede ke zlepšení právního rámce oceňování v České republice.

Autor - Barbora Holková

Leden