Detail zprávy

Studenti IES vyhráli lokální kolo CFA Research Challenge

07.03.2022

Tým studentů IES FSV UK ve složení Jakub Bobysud, Matej Leško, Peter Palovič a Ondřej Rosický vyhrál v pátek 4.února 2022 lokální české a slovenské kolo prestižní mezinárodní soutěže CFA Research Challenge, kterou každoročně pořádá CFA Institute. Naši studenti svým vítězstvím navázali nejen na loňský úspěch svých kolegů, ale i na předchozí úspěchy Univerzity Karlovy v historii této soutěže - studenti IES zvítězili v lokálním kole této výzvy také v letech 2016 a 2018.  

CFA Research Challenge je jedinečnou šancí pro studenty z celého světa vyzkoušet si finanční oceňování konkrétní společnosti na trhu. 
V letošním ročníku soutěže měli studenti všech týmů za úkol vypracovat analýzu společnosti Pilulka.cz

Každý tým může svůj postup konzultovat s mentorem, který má dlouholeté zkušenosti v oblasti portfolio managementu či finančních analýz a je držitelem titulu CFA. Týmu IES FSV UK se letos věnoval mentor Jan Hájek. Tým pomáhal sestavit a během časově náročné výzvy jej za fakultu podporoval Jiří Novák z IES, který úspěch studentů komentoval slovy:
"Mám radost, že se nám letos podařilo navázat na loňský úspěch. Ještě více mě těší, že se našemu týmu podařilo vyhrát s velkým bodovým předstihem před týmy na dalších místech. Domnívám se, že letošní úspěch je o to cennější, že firma Pilulka.cz je vzhledem ke svému ne-stáří a oboru podnikání pro ocenění velmi obtížná. Dále také proto, že tým studentů pracoval na hodnotící zprávě v době omezení plynoucích z doznívající coronavirové pandemie." 

Porota hodnotila studenty na základě jejich analytických schopností, kvality vypracované zprávy i prezentačních dovedností. Naši studenti získali 1. místo s výrazným náskokem 17,5 bodů před druhým týmem. Závěrečnou hodnotící zprávu s kompletními výsledky najdete zde. 
Podrobný rozhovor s účastníky soutěže připravujeme. 

Srdečně blahopřejeme k zaslouženému úspěchu a přejeme mnoho sil a zdaru do dalších kol!

Ilustrace: Shutterstock

Autor - Barbora Holková

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
Česká Spořitelna
EY