Detail zprávy

Studenti z IES úspěšně absolvovali program prg.ai Minor

22.09.2022

Gratulujeme našim studentům a absolventům k úspěšnému zakončení meziuniverzitního programu zaměřeného na porozumění umělé inteligenci a zvýšení praktických dovedností pro její využití, prg.ai MinorDominik Benk, Jakub Černý, Jan Hanzal a Eric Žíla převzali spolu s dalšími sedmi absolventy programu certifikáty na pražské Staroměstské radnici. Slavnostního předávání se účastnili také děkan FSV UK Tomáš Karásek, prorektor pro vědeckou a tvůrčí činnost Univerzity Karlovy, profesor Ladislav Krištoufek, který je zároveň fakultním koordinátorem programu prg.ai, studentům poblahopřál také primátor Zdeněk Hřib.

Unikátní meziuniverzitní vzdělávací program prg.ai Minor je výsledkem dlouhodobé spolupráce Fakulty elektrotechnické a Fakulty informačních technologií ČVUT s Fakultou sociálních věd a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy a nabízí tak studentům důležitou přidanou hodnotu díky své mezioborovosti. Každoročně umožňuje skupině vysokoškolských studentů navštěvovat v rámci šesti tematických bloků 22 pečlivě vybraných předmětů, které umožňují hlubší pochopení technických i společenskovědních aspektů umělé inteligence a strojového učení. Studenti si tak osvojí nejen technické dovednosti, ale i teoretické znalosti nezbytné k vývoji transparentních a společensky přínosných technologií.  

Těší nás, že naši studenti mají zájem o technologie a výzvy budoucnosti a mezi absolventy programu prg.ai Minor takto silné zastoupení. Pokud zaujal program i vás, zájem o příští ročník, do kterého budou studenti vybíráni akademickou komisí počátkem března, můžete vyjádřit už nyní, přes webové stránky prg.ai/minor, kde najdete veškeré podrobnosti. 

Foto: FSV UK

Autor - Barbora Holková

Únor 2023
poútstčtsone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728     

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
Česká Spořitelna
EY