Zuzana Havránková získala prestižní grant GA ČR Junior Star

04.11.2022

Gratulujeme naší kolegyni Zuzaně Havránkové k získání prestižního grantu JUNIOR STAR!

Grantová agentura ČR se rozhodla na příštích pět let podpořit její projekt "Zdánlivá přesnost v meta-analýze společenskovědního výzkumu (METASPUR)", který se bude zabývat vývojem nových metod pro meta-analýzu, použitelných ve společenských vědách. Zejména se zaměří na situace, kdy publikovaná úroveň přesnosti empirických odhadů není spolehlivá.

Prestižní soutěž JUNIOR STAR má za cíl nadstandardními podmínkami podpořit vynikající začínající vědce do 8 let od získání titulu Ph.D., kteří již publikovali v prestižních mezinárodních časopisech a mají za sebou významnou zahraniční zkušenost. Chce jim umožnit vést vlastní výzkum a přispět významným způsobem k rozvoji jejich oboru. Na procesu hodnocení se podílí výhradně zahraniční vědci. Probíhá ve dvou fázích – každý podpořený projekt je nejdříve hodnocen šesti odborníky na dané téma a poté podrobně diskutován na zasedání oborové komise.

Od příštího roku bude nově podpořeno celkem 23 projektů JUNIOR STAR, z toho nejvíce jich bude řešeno na Univerzitě Karlově (5 projektů), Českém vysokém učení technickém v Praze (4 projekty), Vysoké škole chemicko-technologické v Praze (4 projekty) a v ústavech Akademie věd (3 projekty). Na tyto projekty je na příštích pět let připraveno přes půl miliardy korun.

Detaily najdete zde

Přejeme úspěšný výzkum!