Detail zprávy

Doporučujeme zapsat si kurz Applied Microeconometrics (JEM007)

31.01.2023

Píšete nebo plánujete psát diplomovou práci s použitím mikro dat či panelových dat?
Víte, že korelace není kauzalita, ale nevíte, jak kauzalitu ověřit? 
Baví vás propojování ekonometrie a ekonomické teorie? 

Pak doporučujeme vaší pozornosti při zápisu kurz Applied Microeconometrics (vyučovaný v angličtině), během kterého se naučíte se naučíte jak naslouchat datům a poznáte několik ekonometrických technik vhodných pro kauzální vyhodnocování dopadu rozhodnutí jednotlivců, firem či států.

Například:

  • "Zvedla marketingová kampaň zisk firmy nebo jen byla zavedena v dobe, kdy firmě rostly zisky?"
  • "Jaký dopad na rodiny mělo zavedení společného zdanění manželů?"
  • "Vedlo omezení reklamy tabákových výrobků k snížení míry kouření nebo by konzumace tabákových výrobků klesala i bez tohoto omezení?”
  • "Mají úřadující politici volební výhodu oproti opozičním kandidátům? Nebo je voliči volili minule a volí je i teď, protože jsou lepší?”
  • "Vede studium na kvalitní vysoké škole k vyšším výdělkům? Nebo si jen studenti z bohatších rodin mohou dovolit lepší vysoké školy?"

Kurz vyučuje Mgr. Barbara Pertold-Gebicka M.A., Ph.D., která získala doktorát na CERGE-EI, dva roky strávila jako postdoktorandka na Aarhuské univerzitě v Dánsku a dva semestry jako hostující vědkyně na Kalifornské univerzitě v Berkeley. Ve svých výzkumech se zabývá zejména ekonomií práce, ekonomií rodiny, ekonomií vzdělávání a dalšími oblastmi aplikované mikroekonometrie.

Autor - Barbora Holková

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY