Mgr. Eliška Krohová - Novinky

13.05.2021 - Deloitte MeetUp vol. 12: Umělá inteligence a chatboti

Zajímá tě svět umělé inteligence a chatbotů? Chceš se dozvědět, jak chatboti fungují a jaká je jejich budoucnost? Deloitte tě zve na další online MeetUp, který se koná 19. 5.! Přihlas se ještě dnes! Volná místa rychle ubývají. Podrobnosti zde.

13.05.2021 - Série konferencí o digitalizaci Česka

Deloitte zve na digitální konferenci #CzechSetGo! První téma je Digitalizace státu – 20. – 21. 5.: Konkurenceschopnost České republiky jde ruku v ruce s digitalizací státu, jeho institucí a firem. První z interaktivních konferencí série se zaměří právě na to, jak toho pomocí inovací a technologií dosáhnout. Buďte u toho s námi a zaregistrujte se! Čekají na vás dva dny nabité informacemi, nadšenými spíkry a netradičními zážitky. Streamujeme online!

 

06.05.2021 - Absolventka měsíce v dubnu byla Tereza Michálková

 

V dubnu jsme vybrali jako absolventku měsíce Terezu Michálkovou. Tereza se po bakaláři dostala na amsterdamskou univerzitu, kde nyní studuje ekonometrii a marketing a má ve svém věku už řadu pracovních zkušeností. V rozhovoru jsme si s Terezou povídali o tom, jak získala práci v Nizozemsku, jejích dalších plánech, nebo jejích studijních “zážitcích”. Rozhovor i Terezy profil naleznete zde.

 

  

 

03.05.2021 - Deloitte: Jak připravit společnost na integraci/odštěpení části businessu?

Ve spolupráci s Deloitte Česká republika s potěšením zveme studenty Univerzity Karlovy, aby se připojili k live streamu Deloitte s názvem „Jak připravit společnost na integraci / odštěpení části podniku a úspěšně tuto změnu realizovat“. Budeme diskutovat o integraci UPC a Vodafone Czech Republic, odštěpení Zentivy ze Sanofi Group, vznik ABB Power Grids a vyčlenění infrastruktury Vodafone do společnosti Vantage Towers.

Live stream se uskuteční 4. května 2021 ve 14 hodin. Akce se bude konat v českém jazyce.

Najděte více informací a zaregistrujte se na akci pomocí odkazu zde.

02.05.2021 - Aktualizovaná nabídka stáží

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku stáží. Nově například stáž na léto ve startupu Upvest nebo asset management společnosti Sirius. Další podrobnosti naleznete zde. 

02.05.2021 - Pojistným matematikem na jedno odpoledne!

Přijď si vyzkoušet, co dělá tým pojistných matematiků v Deloitte! Otestuješ a zdokonalíš své modelovací a statistické schopnosti, třeba si tím i otevřeš dveře do Deloitte. Poznáš, jaké případy běžně řešíme, a poznáš náš tým, který svou práci miluje. 

Následně nás bude čekat i neformální pokračovaní, kde můžeš zjistit, co dělají kolegové rádi ve volném čase, kdo z nich zvládl Spartan race a na jaké další závody/výzvy se chystají. :)

Těšíme se na tebe!

Podrobnosti zde.

14.04.2021 - Kam po IES - Práce v zahraničí

ČTVRTEK 22. DUBNA 2021 V 17:00

Zajímají Vás zkušenosti lidí, co pracují v zahraničí? Jak se do ciziny za prací dostat? Co musím umět, vystudovat, znát, dokázat? O své zkušenosti v zahraničí se podělí absolventi IES, kteří se rozhodli dát Česku sbohem a na delší dobu přesídlit do ciziny.....

Topic: Kam po IES Zahraniční zkušenosti
Time: Apr 22, 2021 05:00 PM Prague Bratislava

Join Zoom Meeting
https://cesnet.zoom.us/j/98571135706?pwd=Vzg1V1dtWVRLV0tVWlBZdDhqbFZLZz09

Meeting ID: 985 7113 5706
Passcode: 614187
 

 

06.04.2021 - Absolvent měsíce v březnu byl Daniel Vach

 

V březnu jsme dělali rozhovor s Danielem Vachem, který je spoluzakladatelem firmy SENS. V rozhovoru se dočtete, jak se nápad založit business s cvrčky vlastně zrodil, jak se udržuje takový business v době pandemie a co to je „Danovo patero“. Danův profil i rozhovor naleznete zde. 

 

  

05.04.2021 - MMM – Michal Mejstřík Memorial

Divadlo Archa pořádá ve spolupráci s EEIP setkání na počest prof. Michala Mejstříka. Večer připomene předního českého teoretického ekonoma, podnikatele, učitele, vládního poradce, podporovatele umění, prosazovatele podnikatelské etiky, ale především skvělého přítele, který v době lockdownu podlehl covidu. Večer s názvem MMM – Michal Mejstřík Memorial připravili Tomáš Sedláček, Radek Špicar, Dita Tesárková a Ondřej Hrab.

Osobnosti hospodářského, akademického a kulturního života vzpomenou na ohromující rozsah práce člověka, který významně ovlivnil náš přechod z totalitní ekonomiky zpět do Evropy. Během večera promluví prof. Jan Švejnar, (Columbia University) Tae Jin Kim (Velvyslanec Korejské republiky), prof. Stanley Nollen (Georgetown University), Helena Bezděk Fraňková, (ředitelka Státního fondu kinematografie), prof. Lubomír Mlčoch (FSV UK), Jana Reichová (výtvarná kurátorka), Martin Kratochvíl (hudebník), Alessandro Pasquale (CEO Mattoni), Kryštof Mejstřík (CEO Adidas Sverige AB) a další. Večerem vás provede Václav Moravec.

Program bude frázován živými hudebními vstupy dua Martin Kratochvíl a Tony Ackerman.

MMM – Michal Mejstřík Memorial bude živě streamován z Divadla Archa a různých koutů světa ve čtvrtek 8. dubna 2021 od 20.00.

Zde proběhne samotný přenos z Archy.

 

25.03.2021 - Deloitte online MeetUp

Zajímá Vás, jak čelit obtížným konverzacím? Jak si vyjednat vyšší mzdu nebo jak klientovi vysvětlit, že stanovený deadline nestihnete? Deloitte Vás zve na další online MeetUp, kde se budeme 31. 3.  věnovat právě těmto obtížným konverzacím. Přihlaste se ještě dnes! Volná místa rychle ubývají!

 

 

18.03.2021 - CFA Institute Ethics Learning Lab

The CFA Institute Ethics Learning Lab, home of our popular Ethical Decision-Making Program, has been expanded and transitioned into a paid subscription-based, engaging, and interactive Professional Learning community.

The Learning Lab will now offer your students the opportunity to engage with CFA Institute members and candidates as well as financial industry professionals in a continually growing library of resources and a collaborative community — all focused on promoting ethics and professionalism across the industry. And in addition to the existing programs, the community will launch with four new programs that teach the CFA Institute Standards of Professional Conduct and are designed to be fun and interactive.

CFA institute are giving the students free 3-month subscriptions to the new community. Please use discount code - for a code, please write to Eliška Krohová

10.03.2021 - Absolvent měsíce - Jakub Čermák

Druhým letošním absolventem měsíce je Jakub Čermák. Jakub absolvoval studia ve švýcarském St. Gallenu a nyní pracuje ve společnosti Perella Weinberg Partners. V rozhovoru s Jakubem se dočtete o životě v současném Londýně, nebo čistě o tom, jak se dostat „z Prahy do Londýna přes Švýcarsko…“ Jakubův profil a celý rozhovor naleznete zde.  

 

  

 

09.03.2021 - CONSULTING EXPERIENCE DAY with Deloitte

Staň se na jedno odpoledne konzultantem a ukaž, co v tobě je, třeba si tak otevřeš dveře do Deloitte. :)

V týmu Finance & Performance pomáháme finančním ředitelům na jejich cestě za digitalizací financí. Propojujeme znalost byznysu a procesů s moderními technologiemi, navrhujeme a implementujeme inovativní finanční řešení.

Že netušíš, co si pod takovou prací představit? Přidej se na jedno odpoledne k nám 25. 3. a vyzkoušej si to na vlastní kůži.

Kapacita je omezená, tak neváhej a co nejrychleji se přihlas. Potvrzení účasti ti zašleme na e-mail.

Těšíme se na viděnou!

03.03.2021 - Economics of European integration

PhD position in Economics, specializing in Economics of European integration

The LEM (UMR 9221), a research unit of the Université de Lille invites applications for a 3-years, fully funded PhD position in Economics with the emphasis on the economics of European integration starting in September 2021.

23.02.2021 - ACCA offer

ACCA offer for students from accredited Universities! Boost your career with a finance qualification from ACCA. Register now and benefit from UP TO 50% discount from your student registration and annual subscription fee.

Discount code: BUL and more info will be provided by email: petra.adams@accaglobal.com

15.02.2021 - První absolventka měsíce v roce 2021 - Hana Bečičková

Jako první jsme  v letošní sérii absolventů měsíce vybrali Hanu Bečičkovou. Hana od prosince 2020 působí v Lucemburku v Evropské investiční bance, kde se věnuje naceňování půjček a investic hlavně pro rozvojové země. Má za sebou zkušenosti ze studií na různých univerzitách po celém světě a poslední roky strávila jako digitální nomádka na cestě kolem světa. Rozhovor s Hankou a její profil naleznete zde. 

 

  

 

12.02.2021 - The First ESG-related competition in the CEE region

The First ESG-related competition in the CEE region hosted by CFA Society Poland.


Investors are becoming more and more cognizant of the importance of ESG standards and expect management and boards to invest responsibly with a greater emphasis on non-financial KPIs such as environmental, social and governance. Following this trend, CFA Society Poland and QuantFin - Foundation are organizing an inaugural competition for students from the CEE region promoting the importance of ESG data in making investment decisions.

Until the end of May, student teams from the CEE region will be working on solving the challenge which consists of creating an ESG index based on financial, non-financial, and alternative data and then assessing the effectiveness of using ESG criteria in the investment-decision process. The registration is open until 4 March.

The winning team receives 4000 EUR plus a dedicated webinar & panel discussion, an offer of internship and a short publication
The second place team receives 2000 EUR + an internship offer by partners.
The third place team receives 1000 EUR + an internship offer by partners.

The competition website: www.esgcompetition.com  

08.02.2021 - Mentoring (koučink) 2020/2021 - letní semestr

Nevíte, jak nastartovat svou kariéru ve vysněné firmě? Máte pocit, že by Vás bavil nějaký obor, ale netušíte, co přesně se na pracovních pozicích v tomto oboru dělá? Chcete si ověřit, že děláte vše pro to, abyste se na vybranou pozici dostali? Pak sepište motivační dopis, kde popíšete, co Vás zajímá a co si od programu slibujete, a své CV a pošlete ho do programu Mentoring. Vybraným studentům přidělíme mentora přesně z té oblasti, firmy, sektoru, o který mají zájem a zprostředkujeme tak jedinečnou zkušenost získat „insider information“ díky navázání kontaktů. Do mentoringu se můžete hlásit i opakovaně. Podrobnosti o mentoringu naleznete zde. Dopisy a CV prosím směřujte na kariérní poradkyni Elišku Krohovou. Deadline pro podávání přihlášek je 26. února 2020.

Současně také nabízíme díky spolupráci s vybranými firmami možnost koučinku!

Pracovat na sobě můžete mnoha způsoby – koučování je jedním z nich. Ač slovo „koučink“ může znít jako buzzword, které se v posledních letech skloňuje ve všech podobách, je to efektivní nástroj osobního rozvoje. Ve spolupráci s dobrých koučem si můžete dojít k odpovědím na své otázky s větší lehkostí. Mít kouče je jako mít trenéra v posilovně – odmakat si to budete muset sami, ale celý proces je efektivnější, trvá kratší dobu a víc člověka to baví.

 

A co v koučinku můžete řešit, když jste zatím ve studentských lavicích? Témat je spousta – třeba zvládání stresu a nových výzev, time management, téma sebevědomí nebo vytvoření osobní vize.

Pokud to chcete zkusit, ozvěte se opět Elišce.

 

 

02.02.2021 - Deloitte MeetUp vol. 10: Osobní motivace a produktivita - ONLINE

Zajímá vás, jak pracovat se svou motivací a jaký dopad má na vaši produktivitu? Deloitte vás zve na další online MeetUp, kde se budeme 11. 2. věnovat našemu nastavení mysli. Přihlaste se ještě dnes! Volná místa rychle ubývají

 

14.01.2021 - Pietní místo pana profesora Mejstříka

Absolventi IES, kolegové, přátelé nebo studenti, kteří chtějí vyjádřit soustrast rodině zesnulého Michala Mejstříka a osobně donést či zaslat květinu ke kondolenci, mohou využít prostor v předsálí místnosti 109 v budově IES, Opletalova 26.
Budova bude pro tyto účely otevřená a volně přístupná každý všední den od 8:00 do 19:00.

 

09.01.2021 - Svíčka pro pana profesora Mejstříka

 7. ledna 2021 nečekaně zemřel spoluzakladatel a dlouholetý ředitel Institutu ekonomických studií FSV UK, prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc. Vychoval generaci nejen ekonomů, ale i skvělých a úspěšných lidí, ať už působí v kterékoliv profesi. Byl inspirujícím pedagogem, který pomáhal utvářet myšlení mladých studentů, a díky němuž si mnoho z nás našlo své místo na tomto světě. Pan profesor Mejstřík se účastnil většiny absolventských srazů IES a velmi mu záleželo na tom, jak studenti pokračují v dalších profesních životech. S řadou z nás si byl opravdu blízký, spousta z nás se stala jeho kolegy. Potkávali jsme ho na všech možných platformách, debatách, poradních orgánech, komisích, studentských akcích. Až je k nevíře, že to všechno mohl zvládat. A všude teď bude chybět a je to pro nás všechny velká ztráta. Vzhledem k současné situaci, která nám neumožňuje zúčastnit se jeho pohřbu, ani uspořádat osobní setkání na jeho počest, nám dovolte pozvat Vás na „virtuální rozloučení“. To proběhne online tuto neděli 10. 1. 2021, v 19:00, prostřednictvím ZOOMu. Společně si zapálíme svíčku za pana profesora a krátce zavzpomínáme. Budeme rádi, když se události spolu s námi zúčastníte.

Váš výbor IES Alumni!

 

https://cesnet.zoom.us/j/96058175452...

Meeting ID: 960 5817 5452

Passcode: 593107

 

 

 

 

 

06.01.2021 - Absolventka měsíce byla v prosinci Tereza Tachovská

Absolventkou měsíce byla v prosinci Tereza Tachovská. V rozhovoru s Terezou jsme probírali její studium programu Corporate Finance and Strategy na IES a Sciences Po Strasbourg, práci v risk managementu alternativních investic a životu v Lucembursku. Rozhovor a Terezy profil naleznete zde.

 

  

 

17.12.2020 - Projekt Options - nabídka účasti ve forecastingovém turnaji

Staňte se s námi forecastery!
Baví vás sledovat novinky o dění v ČR i ve světě a přemýšlet, jak se bude situace dále vyvíjet? Věříte, že jste v tom dobří? Chtěli byste si to ověřit a zároveň se dále zlepšovat?

Zúčastněte se historicky první série forecastingových turnajů v ČR, vyhrajte finanční odměny a získejte možnost být součástí vznikajícího Odborného predikčního týmu.

Turnaje se budou konat na jaře 2021 a účastníci v nich budou anonymně predikovat vývoj událostí v horizontu několika měsíců. Před začátkem každý účastník projde krátkým školením. Otázky budou vypadat zhruba takto:

Po skončení turnajů budou nejlepší účastníci finančně odměněni a pozvání do Odborného predikčního týmu. Ten by pak měl být k dispozici české veřejné správě i jiným institucím, zejména pro lepší rychlé odhadování vývoje v krizových situacích s vysokou nejistotou. 

Otázky se budou týkat různých současných problematik, nejen COVID-19. Projekt bude pořádán pod hlavičkou organizace České priority. Součástí řešitelského týmu jsou např. Dr. Marek Havrda, Doc. Jozef Baruník nebo Dr. Lucie Vrbová. Mezi již spolupracujícími institucemi jsou např. NUDZ nebo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti (součást Úřadu vlády ČR).

Pedagogům a studentům IES se nabízí možnost zúčastnit se těchto turnajů. Na webu predikce.org nyní probíhá nezávazná registrace. Principem projektu je, že do turnajů se může registrovat kdokoliv bez ohledu na senioritu nebo odbornost.

 

14.12.2020 - Volné pracovní pozice v Národní bance Slovenska

Národná banka Slovenska nabízí volná pracovní místa. Termín podání žádostí na pozici analytik/ analytička verejných financií a expert analytik/ expertka analytička verejných financií je 20. 12. 2020. Podrobnosti v proklicích.

06.12.2020 - Absolvent měsíce v listopadu byl Martin Hrachovec

V listopadu jsme dělali rozhovor s Martinem Hrachovcem, který má na starosti strategické plánování v Plzeňském Prazdroji. Nejen o jeho pracovní náplni, ale i o studiu „ekonomie stárnutí“ nebo o tom, proč šel pracovat do pivovaru se dočtete v rozhovoru zde.

 

  

 

24.11.2020 - McKinsey & Company: Presentation for FSV IES students

Studying IES equips you with analytical and soft skills – solid fundamentals for a good career! Let us tell you more about how you can make yourself a great candidate for a career in consulting. This is an open event for all first- and second-year students. The presentation takes place on Wednesday December 9th, 2020 via Zoom. Please register here.

11.11.2020 - Kam po IES? – MANAŽEŘI: „Řídíš? A co?“ 11.11. od 17:00

Co vlastně dělají manažeři? Má smysl dělat manažera, když studuju IES, nejsem na tu práci moc překvalifikovaný(á)? Kolik tak berou? Jaké vlastnosti musí člověk mít, aby byl opravdu dobrý manažer? Jaký je rozdíl mezi manažerem v bance nebo ve velké čtyřce? A co teprve ve start-upu?


„Pojďte“ na první online panelovou diskuzi Kam po IES? s absolventy IES o jejich kariéře po škole.


11. 11. 2020 v 17:00


Registrujte se ZDE.


Před zahájením Vám bude poslaný link k připojení, akce bude probíhat přes Zoom.

A kdo dnes "přijde"? Z daleka se za námi dostaví Sylvie Škuta:

"Sylvie žije ve Švýcarsku, kde působí jako Manažer v EY. Věnuje se regulatorním auditům švýcarských G-SIBs zejména v oblasti governance a risk&control framework. V současné době je na roční stáži u švýcarského regulátora, kde má na starosti organizaci mezinárodní kooperace se světovými regulátory pro případ krize švýcarských G-SIBs."

Dále pak Pavel Prucek: "Pavel má na starost produktovou strategii v Twistu, kam nastupoval před dvěma lety jako produktový manažer. Dříve pracoval na různých projektech pro české startupové studio Creative Dock, kde začínal jako datový analytik."

Nebo Václav: "Václav Vislous je absolventem bakalářského studia IES FSV UK a magisterského programu na HEC Paris ve Francii. Působil jako asistent prof. Mejstříka v NERVu i jako poradce Ministra školství. Kariéru zahájil v poradenství, kde po stáži u McKinsey&Co pracoval dva roky v Arthur D. Little se zaměřením na energetiku. Před pěti lety nastoupil do rodinné firmy, která ve třech závodech napříč střední a východní Evropou vyrábí nábytek. Před dvěma lety kandidoval za Piráty do Zastupitelstva MČ Prahy 9 a dnes tam působí jako předseda největšího opozičního zastupitelského klubu."

Další panelisti pak budou Tibor Keše (GLAMI) a Jakub Losenický (Rockaway Capital).

09.11.2020 - Pracovní nabídka ve společnosti Deloitte

Tým Valuation & Financial Modelling ve společnosti Deloitte aktuálně hledá kandidáty na pozici Associate. Tým disponuje mnohaletými zkušenostmi v oblasti oceňování a finančního modelování, poskytuje své služby klientům jak na lokální, tak na mezinárodní úrovni. Noví kolegové se zapojí do celé řady významných projektů. Součástí práce je tvořit finanční a ekonomické analýzy, připravovat jednotlivé moduly v rámci finančního modelování, podporovat seniorní členy týmu během setkání se zástupci společností a budovat vztahy s klienty. Obzvláště vítáme kandidáty se zájmem o komerční bankovnictví. Více informací zde: Valuation and Financial Modelling.

 

05.11.2020 - Absolventka měsíce v říjnu: Y My Černá Vu

V říjnu jsme vybrali Y My Černou Vu a udělali s ní rozhovor v rámci rubriky Absolvent měsíce. Ymy pracuje v Avastu a věnuje se „datům“. Povídání o tom, jak Ymy studovala, budovala kariéru a jak teď, když má malou dceru, vnímá mateřství naleznete zde.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

15.10.2020 - Nabídka práce v ČNB

Analytik ekonomiky

ČNB hledá kolegu/kolegyni pro posílení 12členného týmu v oblasti ekonomických analýz a prognóz. Podrobnosti naleznete zde.

08.10.2020 - Solve It 2020: Prg.ai

Prg.ai has a bold mission to transform Prague to world class AI superhub and we are pleased to announce that they will be our partner organization for this year's Solve It! Participants will get a chance to support prg.ai on its way to achieve this mission!

Solve It is a two-round case study competition that provides students and young professionals with consulting experience by helping a real organization solve its current strategic and operational challenges. If you’re keen on applying your skills where they matter and broadening your horizons, Solve It is for you! We welcome all applicants irrespective of their education or experience—whatever your background, you will bring a different perspective to the study and give your skills a relevant boost. You can apply both in groups or as individuals and Solve is fully online this year, so you can connect from all around the world on www.gosolveit.cz

Application deadline:
October 25 (23:59)

First round:
October 27–November 1, 2020 (online)

Final round:
November 13–14, 2020 (online)

 

05.10.2020 - Studentská soutěž nakladatelství Academia

Je zahájen 9. ročník Studentské soutěže nakladatelství Academia, Střediska společných činností AV ČR, v. v. i.
Cenu mohou získat diplomové práce z kategorie:

Humanitní a společenské vědy

Podrobné informace zde.

Diplomové práce mohou přihlašovat vedoucí prací i kateder do 10. listopadu 2020.

 

 

05.10.2020 - Alumni Chair 2020

I v tomto roce se výbor Alumni zavázal přispět k rozvoji IES vybráním a oceněním Alumni Chair. Letos byl nominovaný František Čech a po absolvování několika pohovorů s členy Alumni výboru, se Alumni výbor rozhodl udělit mu podporu ve výši 50 tisíc korun českých. Vhodnost výběru letošního Chairholdera potvrzuje i Martin Gregor, ředitel IES FSV UK: „Od našeho kolegy Františka Čecha si především slibujeme, že na IES rozvine analýzu finančních aktiv s pomocí metod strojového učení. Díky němu budou mít studenti více možností seznámit se s pokročilými statistickými metodami ve financích a použít je na relevantní data z finančních trhů.”

Výbor Alumni velmi děkuje jednotlivým dárcům i větším sponzorům, jakými byli v letošním roce Jan a Eva Hlavsovi z Fondee s jejich příspěvkem 30 tisíc korun českých, že umožnili podpořit tohoto mladého a talentovaného pedagoga IES.

František Čech v současné době na IES učí kursy Financial Economics na bakalářské úrovni a Asset Pricing na magisterské úrovni. Své studium zde ukončil v červnu 2019, kdy získal doktorský titul za disertační práci “Three Essays on Risk Modelling and Empirical Asset Pricing”, přičemž tato disertační práci získala například Cenu guvernéra Národní banky Slovenska. Během doktorského studia strávil dva měsíce jako hostující vědec na Kalifornské univerzitě v Berkeley a pravidelně se účastnil konferencí Společnosti pro finanční ekonometrii. Od ukončení doktorských studií na IES zde František pracuje jako odborný asistent a působí rovněž v Akademii věd ČR jako postdoktorand.

Výbor Alumni IES uděluje Alumni Chair již od roku 2008, přičemž navázal na předchozí Program podpory publikační činnosti, organizovaný od roku 2001. Alumni Chair je grantem zaměřeným na špičkové mladé pedagogy, kteří působí na Institutu ekonomických studií FSV UK. Záměrem je podpořit začínající vědce, kteří zároveň na IES působí jako vyučující. V minulém roce získal Alumni Chair Jiří Kukačka a Paola Bertoli.

Krátký rozhovor s Františkem Čechem naleznete níže:

Františku, čím pro Vás je IES?

Od začátku mého vysokoškolského studia v roce 2007 je IES místem, kde se mohu potkat (a já se potkávám denně) se zajímavými, velmi inteligentními lidmi. Bylo to už během studia, kdy mě mí spolužáci motivovali tvrdě pracovat a profesoři nám dávali spoustu úkolů, které byly opravdou výzvou, ale i nyní, když se role změnily, a teď se snažím já dávat studentům podobné výzvy.

Čemu se nyní kromě pedagogické činnosti věnujete?

Udržuji / buduji spojení hlavně s Humboldtovou univerzitou - v roce 2019 jsem byl primárním řešitelem projektu CENTRAL Kollegs podporujícího spolupráci mezi mladými výzkumníky. Vytvářím take administrativní podporu projektu GEMCLIME, který poskytuje financování dlouhodobé mobility studentů a zaměstnanců IES na přední světové univerzity. Dále se budu věnovat koordinaci nového programu Master in Finance and Data Analytics (MFDA). V rámci daného program jsem se například podílel na společné přihlášce do programu Erasmus + určené k navázání užší spolupráce s Ukrajinskou katolickou univerzitou.

Jakým směrem se nyní ubírá Váš výzkum?

Většinou se soustředím na aplikovanou finanční ekonometrii a empirické oceňování aktiv. Můj nedávný příspěvek publikoval Journal of Financial Markets, “áčkový” časopis z oblasti financí. V jednom z mých současných projektů studuji dynamiku futures kontraktů státních dluhopisů. Konkrétně pozoruji společné rysy různých futures na dluhopisy a snažím se vytvořit faktorový model, který empiricky překoná současné srovnávací modely. Očekávaným výstupem tohoto projektu je článek, který bych měl již brzy dokončit a publikovat. Kromě futures na dluhopisy se zajímám o roli likvidity v modelech oceňování aktiv a o souvislosti mezi finančními trhy a špatnými / dobrými zprávami.

Co je na IES pro Vás to “nej”?

IES je místem, kde vás lidé budou poslouchat a vždy si na vás najdou čas. Díky srdečné atmosféře a individuálnímu přístupu profesorů tu doslova nic není nemožné.

 

 

 

04.10.2020 - Absolventka měsíce v září byla Kateřina Křehlíková Klubíčková

V září jsme dělali rozhovor s Kateřinou Křehlíkovou Klubíčkovou. Kateřina pracuje v ECB a o tom, jak náročná je přijímací procedura, jejím studiu na univerzitě v Cambridge, nebo jak vnímá život v Německu se dočtete v rozhovoru zde.

 

  

 

 

 

 

 

 

29.09.2020 - Inovační laboratoř - možnost zápisu

Předmět Inovační laboratoř pojede tentokrát kompletně on-line. Tento semestr se spojuje např. s Red Bull Basement.

Inovační laboratoř je praktický projektový seminář za 6 kreditů určený pro všechny studenty Univerzity Karlovy. Vypisuje jej Filozofická fakulta v Kampusu Hybernská. Dostupný je jako volitelný předmět pod kódem AINO2051.
Detaily k průběhu semestru najdete zde.

 

 

29.09.2020 - Pracovní nabídka na MF

Právě probíhá výběrové řízení na služební místo vrchní ministerský rada, FM 633, v odboru Hospodářská politika – Makroekonomické analýzy,  Finance se služebním působištěm Praha.

Náplň činností:
- zpracovávání analýz a prognóz ekonomik významných pro exportní vývoj české ekonomiky, tj. zejména Německa, Slovenska a dalších zemí Evropské unie;
- zpracovávání analýz v oblasti konjunkturálních ukazatelů zahraničních ekonomik;
- zpracovávání přehledů makroekonomických prognóz ostatních institucí v ČR
a zahraničí;
- podílení se na zpracovávání: Makroekonomické predikce ČR, Státního závěrečného účtu, Konvergenčního programu ČR, makroekonomické části rozpočtové dokumentace státního rozpočtu a střednědobého výhledu státního rozpočtu;
- podílení se na přípravě podkladů pro jednání pracovní skupiny Ekonomického prognózování Evropské komise.
 

Deadline pro posílání CV a motivačních dopisů je 12. října 2020. Podrobnosti naleznete zde.

23.09.2020 - Aktualizace: Distanční výuka v zimním semestru 20/21

Vzhledem k nařízení vydanému Hygienickou stanicí hlavního města Prahy bude výuka zahájena distanční formou. Malé semináře praktického charakteru do 15 osob mohou být nabízeny i pomocí prezenčních či hybridních paralelních skupin. Výuka všech kurzů potrvá distančně minimálně do 30.10.

Podrobnější informace budou zveřejněny na stránkách jednotlivých kurzů, případně je studenti obdrží emailem.

Co se týče velkých kurzů a rozdělení studentů do paralelních skupin, v této chvíli se nic nemění na rozdělení v SISu, i když je pro distanční výuku bezpředmětné. Rozdělení bude posléze použito jako výchozí rozdělení v případě kurzů, které se vrátí k hybridní výuce; nicméně pokud v té době bude existovat dodatečná poptávka po prezenční účasti, budeme se snažit jí maximálně vyhovět.

Pokud se tedy nyní nacházíte v nějakém kurzu na čekací listině, přepište se do paralelního online slotu (ve virtuální místnosti JONLINE); případně vyčkejte na vypsání paralelního online slotu a přepište se během 1. týdne výuky.

Sledujte prosím také pravidelně aktuální informace na webu, zejména souhrnné informace FSV UK

Děkujeme všem za pochopení, konstruktivní přístup a spolupráci! 

23.09.2020 - Stáže Erasmus+

Je možné se hlásit na praktické stáže Erasmus+. Podrobnosti naleznete ve vyhlášce zde. Termín podání přihlášek k rukám kariérní poradkyně IES Elišky Krohové je 30. října 2020. Výběrové řízení se uskuteční následující týden.

Praktické a absolventské stáže lze realizovat v následujících členských a nečlenských státech EU: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Island, Kypr, Litva, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Severní Makedonie, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Španělsko, Švédsko a Turecko.

01.09.2020 - Absolventem měsíce v srpnu byl Marek Vavřina

V srpnu jsme dělali rozhovor s Markem Vavřinou. Marek nyní pomalu ukončuje svůj sabatikl, který nečekaně naplánoval zrovna do období koronaviru. Předtím vedl pražský obchodní dům Kotva a v rozhovoru vypráví i svém studiu v Peru. Rozhovor a Markův profil naleznete zde.

 

01.09.2020 - Patria Finance hledá nového kolegu, kolegyni

Patria Finance hledá akciového analytika. Preferují člověka se zkušenostmi s oceňováním firem, případně i z kontrolingu nebo auditu. Hlavní je však nadšení pro akcie a akciové trhy, takže to může zkusit i absolvent. Podrobnosti zde. Zájemci pište na: vlk(zavináč)patria.cz.

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance