Mgr. Eliška Krohová - Novinky

14.09.2023 - Nabídka pracovních míst v Centru pro otázky životního prostředí

I v letošním školním roce je zde nabídka pracovních pozic v Centru pro otázky životního prostředí UK. Hledají se analytici pro modelování dat - Economic modelling of impacts (CGE model)Energy system modelling (TIMES model).

 

26.05.2023 - The World Bank job offer

Impact Evaluations to develop high-growth entrepreneurship in Czech Republic (18-24 month duration)

Field Research Manager for Impact Evaluation
(World Bank Short-Term Consultant) Full-time Job Position

Please see the details here.

22.05.2023 - McKinsey event - exploring career opportunities

Are you passionate about solving problems, learning new skills, and navigating complex situations? Do you believe there should be more women represented at decision-making levels in your home country? Would you like to explore career opportunities at McKinsey in Central Europe?

Join us for the 3rd edition of virtual Central European Women Meetup on June 14, 2023. We invite university students in their final year or young professionals with up to 5 years of experience who identify as a woman.

Learn more and apply by June 7 here.

22.05.2023 - Piknik IES

Přátelé, absolventi, fanoušci IESu. Už jsme se dlouho neviděli, takže Vás všechny zveme na piknik do Stromovky. Vezměte manželky, manžely, děti, psy, deky, koláče, grily, pingpongové pálky, petangové koule, víno a cokoliv dalšího chcete. Budeme se na Vás těšit, pokud nebude dramaticky pršet. Akce je tentokrát zcela bez registrace a zadarmo, občerstvení si musíte zajistit sami, ale dámy jistě napečou větší množství koláčů, takže budeme moci ochutnávat. Odměny pro děti v drobných soutěžích budou. Kytary vítány. Akce je neformální!

Sejdeme se v neděli 11. 6. v 15:00.

 

17.05.2023 - Aktualizovaná nabídka stáží

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku stáží. Nově se můžete hlásit do společnosti VIG Re Reinsurance Services na pozici Investment Associate. Podrobnosti naleznete zde. 

09.05.2023 - ECB Scholarship for Women

On 10 May, at 3 pm, a dedicated 1-hour info session will take place to present the scholarship!

The application period for the ECB Scholarship for Women 2023/24 is open until 21 May.

The aim of the programme is to support and attract young female talent, in particular women who are currently enrolled, or about to enrol, on a master’s degree in the fields of economics, statistics, engineering and computing and who are facing a funding gap which may prevent them from pursuing their studies.

 

The scholarship will be offered to 15 outstanding candidates who will:

o Receive a grant of €10,000

o Attend a study visit at the European Central Bank with dedicated activities, such as meeting with the ECB Women in Leadership Network

o Gain insight into the ECB’s central banking and banking supervision functions

o Meet fellow scholars and join the alumni community

o Receive advice and mentoring from an ECB economist or expert in the field of banking supervision, statistics, engineering, or information technology

 

To be considered eligible for the programme, the women should meet the following eligibility criteria:

o Be a citizen of an EU Member State;

o Currently enrolled, or are about to enroll, in a master’s course in economics, statistics, engineering or computing at a European university or business school;

o Facing a funding gap that may prevent them from pursuing their studies;

o Completed an undergraduate degree at an academic institution with excellent grades (i.e. for bachelor’s degree)

 

More information on eligibility can be found on the ECB website and in the attached infographic. On 10 May, at 3 pm, a dedicated 1-hour info session will take place to present the scholarship and answer questions – interested candidates can register here.

26.04.2023 - Pracovní nabídka na Úřadu vlády

ÚV ČR přijme referenta/referentku spol. státní správy a samosprávy

Vládní analytický útvar (VAÚ) se soustředí na lepší zapojení analytické práce a výzkumu do procesu přípravy regulací či jiných intervencí – tedy evidence-based policymaking. Naše práce se soustředí na proces hodnocení dopadů regulace (Regulatory Impact Assessment - RIA) pro konkrétní legislativní návrhy. Spolupracujeme s resorty tak, aby analytické podklady a výzkum skutečně formovaly podobu intervencí a aby byly dopady plánovaných regulací zvažovány již v rané fázi legislativního procesu. Kromě této primární funkce pracuje VAÚ na dalších projektech, které podporují evidence-based policymaking a budování analytických kapacit v české státní správě.

Další podrobnosti naleznete zde.

 

21.04.2023 - Workshop: Deloitte College: Meet the Audit team

Vyzkoušej si práci finančního auditora!

Zajímá tě, jak vypadá práce auditora v praxi?

O čem vlastně finanční audit je a proč je tak důležitý?
Chceš vědět, k čemu auditorům slouží datová analýza a jak fungují analytické nástroje?

Pak si nenech ujít Deloitte College, kde:
✔ nahlédneš pod pokličku finančnímu auditu
✔ zjistíš, jak se při auditu postupuje od začátku až do jeho konce
✔ seznámíš se s auditní praxí na konkrétních modelových příkladech
✔ uplatníš své teoretické znalosti a propojíš je s praxí
✔ potkáš se se zkušenými auditními manažery z Deloitte, kteří tě celým programem provedou.
Zároveň si díky absolvování Deloitte College můžeš zvýšit své šance na úspěch v pracovním světě! 

Harmonogram dne:
9:00 – 11:30 1. část
11:30 – 12:30 Pauza
12:30 – 15:00 2. část

Chystáme pro tebe navíc hned dva termíny - 4. a 16. května! U registrace prosím uveď, který z termínů preferuješ.

Celá akce proběhne u nás v Deloitte v Praze.

Kapacita je omezena, potvrzení tvé účasti ti proto pošleme na e-mail uvedený v přihlašovacím formuláři, následně od nás obdržíš detailní informace o akci.
Link na registraci zde.

 

 

 

06.04.2023 - Management Consulting Challenge 2023

Management Consulting Challenge od EY je zpět! Přihlaste se s kamarády do soutěže, zvládněte case study na téma expanze mobilní aplikace Preventivka od Loono a vyhrajte 70 000 Kč a možnost stínování v týmu strategické konzultačky EY-Parthenon a/nebo v Loono.

Podrobnosti naleznete zde.

Co pro to můžete udělat?
Vytvořte s kamarády tým o 2 až 3 členech, NEBO se přihlaste sami a my pomůžeme vytvořit tým s dalšími studenty na zahajovací akci. Soutěž je určena pro studenty vysokých škol, případně čerstvé absolventy do dvou let od ukončení studia.

Přihlaste sebe nebo svůj tým do pátku 21. dubna přes registrační formulář.

Přijďte ve středu 26. dubna na Opening Ceremony do Florentina, kde ti představíme nejen EY-Parthenon a Loono, ale taky detailní zadání case study a veškeré další podrobnosti o soutěži.

05.04.2023 - Workshop: Financial Advisory na vlastní kůži

Láká tě práce v Deloitte a chtěl/a bys své další kroky směřovat do oblasti financí a finančního poradenství? Zajímá tě, jak v praxi fungují fúze a akvizice (M&A), oceňování společnosti, due diligence či finanční poradenství v oblasti real estate? Hledáš možnosti, jak získat relevantní zkušenosti ke svému studiu?

Pak právě tebe by mohla zajímat tahle příležitost!

Nejen že se během jednoho dne setkáš se všemi týmy z Financial Advisory a členy týmu daňového M&A, ale dozvíš se také, jak funguje svět transakcí, vyzkoušíš si praktické case studies – a samozřejmě získáš cenné kontakty na zkušené odborníky i další studenty, kteří se zajímají o stejnou oblast jako ty.

Podrobnosti zde.

 

 

25.03.2023 - Koučing

Znovu nabízíme studentům IES vyzkoušet si koučování na vlastní kůži. Je to zdarma v rámci naší spolupráce s EY. Zkušená koučka Vám pomůže najít si vlastní cestu a vyřešit si některé problémy či nejistoty. 

"Pracovat na sobě můžeš mnoha způsoby – koučování je jedním z nich. Ač slovo „koučink“ může znít jako buzzword, které se v posledních letech skloňuje ve všech podobách, je to efektivní nástroj osobního rozvoje. Ve spolupráci s dobrých koučem si můžeš dojít k odpovědím na své otázky s větší lehkostí. Mít kouče je jako mít trenéra v posilovně – odmakat si to budeš muset sám/a, ale celý proces je efektivnější, trvá kratší dobu a víc Tě to baví.

A co v koučinku můžeš řešit, když jsi zatím ve studentských lavicích? Témat je spousta – třeba zvládání stresu a nových výzev, time management, téma sebevědomí nebo vytvoření osobní vize.

Pokud to chceš zkusit, ozvi se."

Přihlášky prosím posílejte na adresu kariérní poradkyně Elišky Krohové.

Foto: Shutterstock

 

 

 

 

08.03.2023 - EY soutěž DataChallenge 2023

EY soutěž

Připoj se ke studentům z celého světa a pomozte za využití dat, satelitních snímků a strojového učení identifikovat oblasti pro pěstování rýže ve Vietnamu a předpovědět výnosy sklizně. Vybrat si můžeš ze dvou různě obtížných výzev – volba je jen na tobě. My ti společně s Microsoftem a dalšími partnery poskytneme potřebné nástroje a školení k tomu, abys mohl/a na svém řešení pohodlně pracovat.

Přihlas sebe nebo svůj až čtyřčlenný tým a můžeš získat:

  • příležitost podílet se na reálném řešení, které nezůstane ležet v šuplíku a pomůže vědcům, neziskovkám a vládám,
  • možnost spolupracovat se studenty a odborníky z celého světa,
  • odměnu ve výši až 4 000 USD (v závislosti na umístění a zvolené obtížnosti výzvy)
  • šanci zúčastnit se slavnostního vyhlášení vítězů v New Yorku.

Soutěž je určena studentům nebo mladým profesionálům, kteří mají maximálně 2 roky pracovních zkušeností. Do výzvy se můžeš zapojit jako jednotlivec nebo přihlásit svůj tým o maximálním počtu čtyř členů. Registrovat se a soutěžit můžeš až do 31. března. Víc informací o soutěži najdeš tady.

V předloňské Data Challenge se do světového finále dostal Dominik Benk z IES.

 

07.03.2023 - Kam po IES? Start-upy a inovace

Přijďte diskutovat s absolventy IES, kteří již působí (či působili) několik let na pracovních pozicích v různých startupech. Vyslechněte si příběhy, které vás mohou inspirovat, nebo odradit od kariéry, o které třeba zatím moc nevíte. Zeptat se můžete na této neformální akci na cokoliv a dozvíte se mnohem víc, než na klasických náborových informačních schůzkách ve firmách. 

Kdy? 8. 3. 2023 v 17:00

Kde? Ve 109.

S kým? To se postupně dozvíte! Těšit se můžete na špičkové odborníky. Sledujte nás!

Jako prvního panelistu prozradíme Mikayela Harutyunyana

Dalším z panelistů bude Jakub Nikodym. Jakub ukončil studium na Institutu ekonomických studií v roce 2019 oceněnou diplomovou prací na téma "Application of machine learning methods for estimating apartment prices in the Czech Republic". Již během studií se pohyboval v oblasti marketingu, datových analýz a produktového vývoje. Zkušenosti sbíral v Allianz, Google a startupu Techloop. V roce 2019 vyměnil startupové  prostředí za vedoucí pozici marketingové agentury Marketup, kde vedl 3 roky oddělení Data & Technology. Kromě tvorby řešení pro klienty měl na starosti vývoj nových produktů (systém mediálního plánování, nové modely optimalizace pro nákup reklamy apod.). Nyní v roli CRO & CTO má na starosti řízení ziskovosti, procesů a technologický rozvoj agentury. Jakub žije s manželkou a dvěma syny v Praze. Volný čas tráví s rodinou, cestováním nebo rozvojem vlastního projektu https://wedata.pro.

V panelu uvidíte také Dominika Vacha. Dominik vystudoval paralelně dva obory – Matematické modelování na Matfyzu a Ekonomii a finance na IESu. Již během studia se díky zálibě v matematice a programování stal CTO ve startupu 11hacks, kde pomocí dat, matematických modelů a strojového učení pomohli rozeznat talentované fotbalové hráče a doporučit je pak ke koupi známým evropským klubům. Krátce po studiu se stal CTO v logistickém startupu Shipvio, kde se rovněž věnoval datovým procesům a nasazení predikčních modelů. V současnosti se Dominik věnuje technické a produktové části ve svém vlastním startupu Forloop.ai, který pomáhá uživatelům automatizovat datové procesy a zvýšit produktivitu i bez znalosti programování.

A posledním panelistou bude Jan Vainer. Který jak sám říká: "Vystudoval jsem bakaláře na IES, primárně mě bavily analytické obory jako matematika, statistika a ekonometrie. Paralelně jsem chodil na pár kurzů programování a algoritmů na MFF na informatiku. V bakalářce jsem simuloval interakci ekonomických agentů pomocí zpětnovazebného učení. Po bakaláři jsem šel studovat umělou inteligenci na MFF informatiku. V diplomce jsem se věnoval syntéze řeči z textu. V současné době se zabývám vývojem modelů pro automatickou syntézu, konverzi a rozpoznávání hlasu."

 

 

 

28.02.2023 - Mentoring - přihlašujte se nyní

Další kolo mentoringu začne již brzy! Pro zájemce o kontakt na profesionály z oboru, nyní je jedinečná šance získat nové zkušenosti. Podrobnosti naleznete zde. Můžete se hlásit do 14. března 2023 Elišce Krohové. Do mailu připojte své CV a motivační dopis vysvětlující, proč se do mentoringu hlásíte, o jaký obor máte zájem a co si myslíte, že Vám mentoring přinese. Nebojte se žádat o mentoring v oborech, které nejsou zcela běžné pro absolventy IES, vždy je možnost, že právě pro Vás najdeme zajímavý kontakt.

27.01.2023 - IES students meet McKinsey

It is our great pleasure to invite you to a traditional dinner organized by McKinsey & Company!

The dinner is intended exclusively for selected students from the Institute of Economic Studies of the Faculty of Social Sciences, Charles University, who are considering a career in management consulting. The purpose of the event is to present what McKinsey & Company does, explain why becoming a consultant with McKinsey may be an attractive career option, share our own experience and insights. Equally importantly, we want to get to know you and have a pleasant and fun conversation over excellent food.

Apply by February 10th to meet IES alumni, our current consultants.

 

06.12.2022 - Rozhovor s absolventem Jakubem Čížkem

Rozhovor s absolventem IES Jakubem Čížkem se točil kolem jeho studia na univerzitě v Cambridge, oblasti private equity a prací ve společnosti Oriens. Podrobnosti naleznete zde.

05.12.2022 - Nabídka práce v ČNB - přihlášky do 5. 12.!

Česká národní banka vyhlašuje výběrové řízení k obsazení pracovní pozice

Analytik ekonomiky do odboru vnějších ekonomických vztahů sekce měnová v ústředí ČNB Praha. Podrobnosti zde.

22.11.2022 - Pracovní nabídka: Analytik (finance) pro dostupné bydlení

Ministerstvo pro místní rozvoj hledá kandidáty na klíčovou pozici vrchního ministerského rady – analytika (finance) v Odboru strategií a analýz regionální politiky a politiky bydlení.

Podrobnosti zde.

22.11.2022 - Kam po IES Consulting - setkání s absolventy

Plánujete se vrhnout do consultingu? Co se za tím přesně skrývá? Jak poznáte, jestli se hodíte právě pro tento typ práce? A co je pro budoucí zaměstnavatele nejpodstatnější?

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi velkou čtyřkou a ostatními poradenskými firmami?

Přijďte na jedinečnou debatu s absolventy IES, kteří mají zkušenosti s prací v poradenství. Mezi panelisty zasednou nejen studenti, co teprve nedávno opustili posluchárny, jenž vám sdělí, jak práce v poradenství naplnila jejich očekávání a co naopak vůbec nečekali. Své zkušenosti vám přijdou předat i starší absolventi, kteří vám vysvětlí, jak se přizpůsobovala jejich pracovní náplň v průběhu let a jaký vývoj kariéry lze v consultingu očekávat. Dozvíte se, co je klíčové při náboru nových členů do týmu a co dokáže zvýšit vaše šance při přijímacím řízení. Také zjistíte, co přesně takový konzultant během dne dělá a jak se jeho náplň práce mění na různých pozicích.

30. 11. 2022 v 17:00 v místnosti 314

 

 

07.11.2022 - Sustainability at McKinsey - meet McKinsey at the IES

Why is it important and what are we doing?

Led by Viktor Hanzlik and Pavel Hlousek

November 10

From 5 p.m., room 314

28.10.2022 - EY: Festival of Innovation

Zajímáte se o technologie a chcete zjistit, kam vás může kariéra v tomhle oboru zavést? Nenechte si ujít dvoudenní akci společnosti EY Festival of Innovation! Potkejte se s inspirativními ženami z celého regionu a zjistěte, jak vlastně využívají technologie v každodenní práci a pomáhají tak klientům s největšími výzvami současné doby. Registrujte se do 6. listopadu zde.

 

20.10.2022 - ERASMUS+ praktické stáže pro akademický rok 2022/2023

Možnost přihlásit se na praktické stáže v rámci programu ERASMUS+ je právě nyní.

Vyhlášku naleznete zde.

Praktické stáže Erasmus+ se může účastnit každý student, který je zapsán do akreditovaného bakalářského, magisterského nebo doktorského studijního programu a bude po celé období pobytu v zahraničí řádně zapsán ke studiu na FSV.


Termín odevzdání přihlášek je pondělí, 31. října 2022 do konce úředních hodin. Podrobnosti zde.

 

 

19.10.2022 - Veletrh EY

Nenechte si ujít veletrh v EY! Využijte jedinečnou příležitost a poznejte všechny naše týmy během jednoho dne. Zjistíte, čemu se naši kolegové věnují a kde by Vás to mohlo nejvíc bavit. Bude to consulting, audit, daně nebo radši strategie a transakce? Čekají na Vás taky tři nadupané přednášky (na které se nezapomeňte přihlásit) a focení od profesionálního fotografa, ať máte super fotku do CV. Naše recruiterky navíc poradí, jak zaujmout v životopisu a jak se připravit na pohovor. Chybět nebude ani občerstvení a výběrová káva od The Miners Coffee. Zastavte se za námi ve Florentinu kdykoliv během dne. Těšíme se na Vás! Detaily najdete zde.

11.10.2022 - Rozhovor s absolventkou Alexandrou Katinovou

Rozhovor s absolventkou Alexandrou Katinovou je o jejím studiu na univerzitě v St. Gallenu, práci ve Švýcarsku i o tom, jak se jí tam žije. Podrobnosti naleznete zde.

07.10.2022 - McKinsey breakfast with IES students

It is our great pleasure to invite you to a breakfast organized by McKinsey & Company!
The breakfast is intended exclusively for selected students from the Institute of Economic Studies of the Faculty of Social Sciences, Charles University, who are considering a career in management consulting.

The purpose of the event is to present what McKinsey & Company does, explain why becoming a consultant with McKinsey may be an attractive career option, share our own experience and insights. Equally importantly, we want to get to know you and have a pleasant and fun conversation over excellent food.
Breakfast will be hosted by IES alumni, our current consultants.

Please apply here.

05.10.2022 - Již dnes! Are you interested in ECB Traineeship? Join our webex meeting!

The ECB DG-Statistics Traineeships

Working for Europe - making a difference

The European Central Bank Directorate General Statistics (DG/S) is organising a presentation about the trainee program followed by a Q&A session. Traineeships at the ECB in general are a great way to learn how an EU Institution works. The DG/S traineeship is a unique opportunity to put into practice knowledge and skills acquired during studies. It gives you practical experience, guidance & mentoring, a monthly grant, travel costs, an insurance, an accommodation, and an annual leave entitlement. The program is targeted to students, including PhD students, or recent graduates who should:

be at least 18 years old;
be a national of a Member State of the EU or of an acceding country;
have completed at least a first cycle qualification (bachelor’s degree);
be fluent in English and in another official language of the EU.

The webex meeting can be joined here. 

On Wed Oct 5 at 6 pm.

05.10.2022 - Pracovní nabídky ve společnosti Deloitte

Deloitte přináší dvě zajímavé pozice vhodné i pro čerstvé absolventy, či končící studenty.

Datový analytik

a

Tvůrce investičního zpravodajství

Podrobnosti naleznete v prokliku.

20.09.2022 - Deloitte shání analytika do auditorského týmu

Jak říkají v Deloitte: Z vlastní zkušenosti víme, že lepší odrazový můstek pro kariéru ve financích a účetnictví, než audit nikde jinde nenajdeš. Náš senior manažer Honza si na své práci v roli auditora cení hlavně možnosti setkávat se se zajímavými lidmi a vytvářet si síť důležitých kontaktů.

Pestrost a rozmanitost práce s sebou přináší možnost poznat zákulisí fungování velkého množství firem a získat know-how, které jinde nezískáš.

A protože se u nás klientům líbí, náš tým finančních auditorů stále roste. Tak pojď do toho s námi!

Podrobnosti o pozici naleznete zde.

14.09.2022 - Forecastingový turnaj FORPOL

Od 5. října 2022 do 31. března 2022 pořádají České priority forecastingový turnaj FORPOL.

Registrace jsou otevřeny do 3. října.

Do turnaje se může přihlásit každý, kdo rád vyhledává informace a objevuje nová témata. K zapojení není potřeba nikam cestovat - vše proběhne on-line. Výsledky turnaje poslouží veřejným institucím jako zdroj pro lepší rozhodování a mezi účastníky s nejlepšími komentáři a nejlepšími celkovými odhady rozdělíme 200 000 korun.


Pro více informací o turnaji a úsudkovém forecastingu navštivte web www.forpol.cz.

06.09.2022 - Nabídka práce ve společnosti Deloitte

Oddělení Poradenství pro veřejnou, státní správu ve společnosti Deloitte hledá do svých řad senior konzultanta a junior konzultanta.

 

24.08.2022 - Pracovní nabídky pro studenty ve společnosti Deloitte

Nová pozice v oblasti Risk Advisory, která je vhodná pro studenty 1. – 5. ročníku. Tým pomáhá klientům maximalizovat výkon tím, že identifikuje, předpovídá a řeší bezprostřední hrozby vycházející z finanční kriminality a rádi bychom přijali k sobě nováčka, který by se k nám přidal na cestě po stopách praní špinavých peněz, sankcí, korupce a dalšího. Podrobnosti zde.

Současně Deloitte nabízí stáže i v jiných odděleních:

 

Junior konzultant - oceňování a finanční modelování

Intern - Audit finančních institucí (Praha)

Junior pojistný matematik - student - Actuarial tým

Analytik/Konzultant – Řízení rizik se zaměřením na finanční sektor

Junior konzultant - tým Finanční kriminality

Daňový konzultant - Převodní ceny

 

 

23.08.2022 - Pracovní nabídka ve společnosti Česká spořitelna

Junior Product Manager/ka - financování obnovitelných zdrojů je velmi zajímavá pozice pro studenty ideálně posledních ročníků / fresh graduates, kteří chtějí nastartovat svoji kariéru ve specializovaném útvaru Projektového a expertního financovaní. Jedná se o oblast se zaměřením na ESG problematiku.  Více podrobností zde.

02.08.2022 - Rozhovor s absolventem Adamem Rücklem

Rozhovor s absolventem Adamem Rücklem je hodně o jeho praxi ve společnosti Škoda Auto, kde nyní působí jako technický vedoucí projektů. Na podzim ho navíc čeká zcela nová zkušenost, a to nástup na několikaměsíční rodičovskou dovolenou. Celý rozhovor a Adamův profil naleznete zde.

 

28.07.2022 - Rozhovor s absolventem Benediktem Kotmelem

S absolventem Benediktem Kotmelem jsme si povídali o tom, jak se z něj stal manažer datové platformy, jaká je cesta IESáka k práci s daty, jak se věnuje inovacím a chytrým řešením a co si představit, že dělá firma Operátor ICT, jsme si s Benem povídali v rozhovoru, který naleznete zde.

 

 

27.07.2022 - Nabídka stáže v České spořitelně

Intern - Stážista/ka do týmu Strategie

ČS nabízí zajímavou zkušenost v rámci týmu Strategie v divizi Future bank. Je tam možnost
poznat zajímavé lidi a nasávat nejen vědomosti, ale i atmosféru v největší české bance, a
přitom dostávat zajímavou mzdu a ještě u toho studovat.
• Místo pracoviště – Budějovická 1912/64b, 140 00, Praha 4, přímo u metra C.
• DPČ na 6 měsíců a déle, úvazek 20 hodin/týden.
• Dobré finanční ohodnocení.

Další podrobnosti zde.

15.07.2022 - Rozhovor s absolventkou Katarínou Líškovou

Nejnovější rozhovor s absolventkou IES Katarínou Líškovou je o její práci v Londýně, studium na Cambridge a o tom, co musíte podstoupit, aby Vás zaměstnal J.P. Morgan. Rozhovor a Kataríny profil naleznete zde.

15.07.2022 - Nastartujte svou kariéru v OECD

Traineeship pozice v OECD, deadline pro přihlášky je 22. července

The ideal candidate is a student with a clear affinity with data and statistical evidence in a final stage of his/her Bachelor’s degree studies in a relevant field, including economics, econometrics, statistics orsimilar. Fluency in English is required with working level in French considered an advantage. Proficiency with MS Suite (MS Excel in particular) is required. Experience from multi-cultural settings will be  an advantage. Importantly, only students officially enrolled in a study programme of an officially accredited university are eligible for OECD traineeships.

Please see the details here.  

13.07.2022 - Analytik/čka úvěrových rizik v České Spořitelně

Nabídka pracovní pozice v České spořitelně

Česká spořitelna je velká banka, která svým zaměstnancům dává velké možnosti. Staňte se součástí týmu, který koncentruje různorodý talent, vědomosti a zkušenosti. Učte se od osobností, které udávají trendy a nastavují směr českému bankovnictví. Pracujte v inspirativním prostředí, kde vládne přátelská atmosféra. Rozvíjejte svůj potenciál pomocí kreativních workshopů, odborných školení či spolupráce se špičkovými kouči. Najděte práci, která Vás skutečně baví....

Máte chuť:
• detailně hodnotit bonitu korporátních klientů a klientů ze segmentu veřejného sektoru
• zpracovávat analýzu klientů z různých sektorů (velké korporace, SME, veřejný sektor,
nemovitostní projekty)
• podílet se na přípravě schvalování úvěrových obchodů
• být v přímém kontaktu s klienty
 

Další podrobnosti o pozici naleznete zde.

 

 

04.07.2022 - Stáž v České spořitelně

Nabídka pracovní stáže v ČS:

Máte možnost si vyzkoušet:

 pracovat v týmu zodpovědném za posouzení správnosti fungování modelů používaných pro obchodní rozhodování banky, pro řízení tržních a kreditních rizik a řízení interních bankovních procesů (tzv. validace)

 prověřovat správnost různých statisticko-matematických modelů a optimalizačních úloh

 pracovat s velkými daty, programovat (SAS, R, SQL, Python)

 navrhovat zlepšení jednotlivých modelů, vytvářet tzv. model challenger

 provádět monitoring modelů a navrhovat případné zlepšení monitoringu

Pordobnosti zde.

01.07.2022 - Konzultant Smart Planning - pracovní nabídka

Jak sami v Deloitte říkají: "Nejsme tým teoretiků, co se ohlíží přes rameno. Nedíváme se vzad, pouze vpřed. Jsme vizionáři, futuristi, fandíme technologiím a chceme z nich dostat maximum. Jsme Smart Planning tým! Aktuálně se jedná o 20 nadšenců do plánování, kteří pomáhají klientům dělat lepší, rychlejší a přesnější rozhodnutí bez plýtvání časem. Někteří z nás možná mají vytetovaný i nějaký ten excelovský vzorec (to byl jen vtip… anebo možná taky ne?)."

Podrobnosti naleznete zde.

Červen 2023
poútstčtsone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Partneři

Deloitte
Česká Spořitelna

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
EY