Mgr. Eliška Krohová - Novinky

04.08.2022 - Pracovní nabídka ve společnosti Deloitte

Nová pozice v oblasti Risk Advisory, která je vhodná pro studenty 1. – 5. ročníku. Tým pomáhá klientům maximalizovat výkon tím, že identifikuje, předpovídá a řeší bezprostřední hrozby vycházející z finanční kriminality a rádi bychom přijali k sobě nováčka, který by se k nám přidal na cestě po stopách praní špinavých peněz, sankcí, korupce a dalšího. Podrobnosti zde.

 

02.08.2022 - Rozhovor s absolventem Adamem Rücklem

Rozhovor s absolventem Adamem Rücklem je hodně o jeho praxi ve společnosti Škoda Auto, kde nyní působí jako technický vedoucí projektů. Na podzim ho navíc čeká zcela nová zkušenost, a to nástup na několikaměsíční rodičovskou dovolenou. Celý rozhovor a Adamův profil naleznete zde.

 

28.07.2022 - Rozhovor s absolventem Benediktem Kotmelem

S absolventem Benediktem Kotmelem jsme si povídali o tom, jak se z něj stal manažer datové platformy, jaká je cesta IESáka k práci s daty, jak se věnuje inovacím a chytrým řešením a co si představit, že dělá firma Operátor ICT, jsme si s Benem povídali v rozhovoru, který naleznete zde.

 

 

27.07.2022 - Aktualizovaná nabídka stáží

Aktualizovali jsme pro Vás nabídku stáží. Nově se můžete hlásit na part-time do společností DATEIO, ČS nebo Českých pririt. Podrobnosti naleznete zde. 

27.07.2022 - Nabídka stáže v České spořitelně

Intern - Stážista/ka do týmu Strategie

ČS nabízí zajímavou zkušenost v rámci týmu Strategie v divizi Future bank. Je tam možnost
poznat zajímavé lidi a nasávat nejen vědomosti, ale i atmosféru v největší české bance, a
přitom dostávat zajímavou mzdu a ještě u toho studovat.
• Místo pracoviště – Budějovická 1912/64b, 140 00, Praha 4, přímo u metra C.
• DPČ na 6 měsíců a déle, úvazek 20 hodin/týden.
• Dobré finanční ohodnocení.

Další podrobnosti zde.

15.07.2022 - Rozhovor s absolventkou Katarínou Líškovou

Nejnovější rozhovor s absolventkou IES Katarínou Líškovou je o její práci v Londýně, studium na Cambridge a o tom, co musíte podstoupit, aby Vás zaměstnal J.P. Morgan. Rozhovor a Kataríny profil naleznete zde.

15.07.2022 - Nastartujte svou kariéru v OECD

Traineeship pozice v OECD, deadline pro přihlášky je 22. července

The ideal candidate is a student with a clear affinity with data and statistical evidence in a final stage of his/her Bachelor’s degree studies in a relevant field, including economics, econometrics, statistics orsimilar. Fluency in English is required with working level in French considered an advantage. Proficiency with MS Suite (MS Excel in particular) is required. Experience from multi-cultural settings will be  an advantage. Importantly, only students officially enrolled in a study programme of an officially accredited university are eligible for OECD traineeships.

Please see the details here.  

13.07.2022 - Analytik/čka úvěrových rizik v České Spořitelně

Nabídka pracovní pozice v České spořitelně

Česká spořitelna je velká banka, která svým zaměstnancům dává velké možnosti. Staňte se součástí týmu, který koncentruje různorodý talent, vědomosti a zkušenosti. Učte se od osobností, které udávají trendy a nastavují směr českému bankovnictví. Pracujte v inspirativním prostředí, kde vládne přátelská atmosféra. Rozvíjejte svůj potenciál pomocí kreativních workshopů, odborných školení či spolupráce se špičkovými kouči. Najděte práci, která Vás skutečně baví....

Máte chuť:
• detailně hodnotit bonitu korporátních klientů a klientů ze segmentu veřejného sektoru
• zpracovávat analýzu klientů z různých sektorů (velké korporace, SME, veřejný sektor,
nemovitostní projekty)
• podílet se na přípravě schvalování úvěrových obchodů
• být v přímém kontaktu s klienty
 

Další podrobnosti o pozici naleznete zde.

 

 

04.07.2022 - Stáž v České spořitelně

Nabídka pracovní stáže v ČS:

Máte možnost si vyzkoušet:

 pracovat v týmu zodpovědném za posouzení správnosti fungování modelů používaných pro obchodní rozhodování banky, pro řízení tržních a kreditních rizik a řízení interních bankovních procesů (tzv. validace)

 prověřovat správnost různých statisticko-matematických modelů a optimalizačních úloh

 pracovat s velkými daty, programovat (SAS, R, SQL, Python)

 navrhovat zlepšení jednotlivých modelů, vytvářet tzv. model challenger

 provádět monitoring modelů a navrhovat případné zlepšení monitoringu

Pordobnosti zde.

01.07.2022 - Konzultant Smart Planning - pracovní nabídka

Jak sami v Deloitte říkají: "Nejsme tým teoretiků, co se ohlíží přes rameno. Nedíváme se vzad, pouze vpřed. Jsme vizionáři, futuristi, fandíme technologiím a chceme z nich dostat maximum. Jsme Smart Planning tým! Aktuálně se jedná o 20 nadšenců do plánování, kteří pomáhají klientům dělat lepší, rychlejší a přesnější rozhodnutí bez plýtvání časem. Někteří z nás možná mají vytetovaný i nějaký ten excelovský vzorec (to byl jen vtip… anebo možná taky ne?)."

Podrobnosti naleznete zde.

25.06.2022 - Rozhovor s absolventem Pavlem Jančovičem

Přinášíme Vám rozhovor s naším absolventem Pavlem Jančovičem, který pracuje v Czech News Center. Zkušenosti má z řady různých stáží a v rozhovoru s ním jsme probírali, co vlastně řeší transformation manager, nebo jaká stáž ho nejvíc ovlivnila v další kariéře. Rozhovor s Pavlem naleznete zde.

20.06.2022 - "Movie night" v EY

EY navazuje na tradici a i letos mění terasu v letní kino. Srdečně zve nejen na film Známí neznámí, ale i na prohlídku kanceláří a povídání s lidmi z EY o tom, co každého na práci v EY může zajímat.  29. června ve Florentinu? Rezervujte si své místo zde

 

14.06.2022 - Najdi svůj pracovní směr s FSV UK: stáže

Studuješ na FSV UK nebo se rozhoduješ, na jakou školu se zapsat? Máš povinnou praxi a přemýšlíš, jakým směrem se vydat? Zajímá tě, co ti může stáž dát, jak si připravit CV a zda mít LinkedIn?

Všechny odpovědi najdeš ve středu 15. června na on-line události, která ti pomůže rozvíjet tvůj pracovní směr. Klidně z pohodlí domova, z knihovny nebo od moře.

15:30 Zoom webinář Jak se prezentovat v životopisu a na profesní síti LinkedIn. Webinář povede Mgr. Eliška Krohová, kariérní poradkyně na IES FSV UK. Odkaz na připojení získáš po registraci zde.
17:00 On-line debata stážistů a stážistek na facebookové stránce fakulty.

11.06.2022 - McKinsey is hiring graduates

We are currently looking for 2022 graduates to join us as executive assistants. This dynamic role is a perfect fit for candidates who enjoy juggling multiple tasks, have excellent communication skills and would like to have the opportunity to build a robust network of contacts at our firm. Applications can be submitted directly on McKinsey's careers site.

 

22.05.2022 - Aula profesora Michala Mejstříka - křest a večírek IES

Srdečně zveme všechny přátele IES, absolventy a pedagogy na oficiální přejmenování Auly 109 na Aulu profesora Michala Mejstříka a následný večírek IES.

18:00 „doors open“
18:15 první část události se koná na IES: Opletalova 26, zde proběhnou slavnostní proslovy (Martin Gregor, Tomáš Holub, Pavel Nepala), přípitek (pro většinu příchozích, ti co přijdou dříve, mají přípitek jistý) a přejmenování Auly 109 na Aulu profesora Michala Mejstříka

Pěší přesun na večírek IES:
19:00 zahájení večírku IES v klubu SWIM
Štěpánská 622/36, 110 00 Nové Město
V ceně vstupenky jídlo, pivo, víno, nealko.
Vstup do klubu SWIM? 400 Kč. Prosíme o registraci předem zde.

A proč právě 6. 6.? Protože v ten den se zakladatel naší Alma mater narodil...

Sponzorem letošního večírku je společnost Operátor ICT.
I díky ní bude večírek hojně zásobený pitím a jídlem. Veškerý výtěžek ze vstupného na večírek v klubu SWIM půjde na Alumni Chair - vybraného nadějného pedagoga IES.
Těšíme se na Vás!

 

11.05.2022 - ČS hledá statistika/čku juniora, vhodné i pro studenty 4. a 5. roč.

ČS hledá statistika juniora:

Máte rádi matematické a logické úlohy? Podívejte se na podrobnosti zde.

Základní informace k pozici:

• Vyvíjí statistické, stochastické, finanční a ML modely.
• Práce je vhodná i pro studenty 4. a 5. ročníků.
• Kromě jiného ČS nabízí i 42 dnů volna a 110 Kč/den ve stravenkách.
 

 

11.05.2022 - EY: Jak uspět ve výběrovém řízení?

Zajímá Vás, jak by podle nás mělo vypadat CV, co si myslíme o motivačním dopisu nebo proč je důležité mít i jako student LinkedIn? Chcete se dozvědět, jak se co nejlépe připravit na pohovor, co si na něj obléct nebo na co se rozhodně neptat? Zastavte se v EY na workshop ze série #cestasey aneb It’s yours to build. Získáte cenné tipy, které určitě využijete v jakémkoliv výběrku. Čeká Vás i neformální networking na terase EY s dobrým jídlem a pitím. Těšíme se na Vás!

08.05.2022 - Na drink s týmem Financial Services EY

Zastavte se 12. května od 17:00 v EY ve Florentinu. Florenci 15. Kromě dobrého jídla a pití na naší terase Vás čekají zástupci z týmů Řízení kreditního nebo tržního rizika a Regulatoriky, kteří rádi zodpoví veškeré otázky. Využijte příležitost neformálně si popovídat o práci v EY. Přihlašujte se zde.

04.05.2022 - Kam po IES? Veřejná správa a mezinárodní instituce

Poslední Kam po IES v tomto školním roce. Zapomeňte chvíli na zkoušky a pojďte si poslechnout, jak se pracuje v různých insticích, jakými je třeba OECD, EP, ale i na ministerstvech, nebo v lokální politice. V panelové diskuzi budou tentokrát našimi hosty Matěj Bajgar, Jáchym Hercher, Amálie Počarovská a Aleš Bělohradský.

12. 5. v 17:00 ne 109. Budeme se těšit!

 

24.04.2022 - Česká spořitelna podporuje IES

Nejnovějším sponzorem IES je Česká spořitelna. Studenti tak budou mít možnost získat zajímavé pracovní nabídky šité přímo na míru studentům IES. 

Česká spořitelna je banka s nejdelší tradicí na českém trhu. Od roku 2000 je součástí silné středoevropské Skupiny Erste.

Česká spořitelna je také společnost, která pomáhá svým klientům starat se o jejich finanční zdraví. Usiluje o to, aby se lidem lépe dařilo a aby byli #silnější. I proto se postupně mění, nastavuje progresivnější formy vedení (agilní týmy) a šlape do technologických inovací, aby svých závazků vůči klientům opravdu dostála.

Plně podporuje také své zaměstnance – snaží se dělat maximum pro to, aby se lidé uvnitř cítili po všech stránkách dobře, jejich práce jim dávala smysl a zároveň měli prostor se ve svých dovednostech rozvíjet. Do života ve Spořce můžete nakouknout na blogu. Aktuální volné pracovní pozice a další příležitosti pro studenty pak najdete na kariérních stránkách.

20.04.2022 - Tým Supply Chain and Network Operations konzultantem na jedno odpoledne – 26. 4.

 Pokud:

◾ chcete poznat, jak práce v Deloitte vypadá

◾ se zajímáte o oblast Supply Chain (čti: všechno okolo logistiky, nákupu, plánování, řízení výroby a technologií)

◾ rádi/y byste se věnovali/y technologiím a datům (nezaleknete se ani technologií obsahujících prvky umělé inteligence (AI), internetu věcí (IoT) a průmyslové automatizace (Industry 4.0))

Přijďte si  už 26. dubna do Deloitte Churchill I na simulaci reálného projektu vyzkoušet, co je naším denním chlebem – a mohlo by být jednou i Vaším!

Registrace zde.

07.04.2022 - Zažij Financial Advisory na vlastní kůži!

Láká tě práce v Deloitte a chtěl/a bys své další kroky směřovat do oblasti financí a finančního poradenství? Zajímá tě, jak v praxi funguje M&A, oceňování společnosti, due diligence či finanční poradenství v oblasti real estate? Hledáš možnosti, jak získat relevantní zkušenosti ke svému studiu?

Právě tebe by mohla zajímat tahle příležitost!

Nejen že se setkáš se všemi týmy z Financial Advisory a dozvíš se, jak funguje svět transakcí, vyzkoušíš si také praktické case studies - a samozřejmě získáš cenné kontakty na zkušené odborníky i další studenty, kteří se zajímají o stejnou oblast jako ty.

Co s námi zažiješ?

Na začátku dne budeš zařazen/a do týmu (pokud se již nepřihlásíš se svým týmem). Postupně se seznámíš s kolegy z Corporate Finance, Valuation & Financial Modeling, Real Estate a M&A Transaction Services, kteří ti popíšou svoji práci a vše, čím se zabývají. Od každého týmu navíc dostaneš case study. Na konci dne bude vyhlášena nejlepší skupina, která získá cennou výhru. Mimo to nás čeká společný oběd a po celém dni malé občerstvení se skleničkou na naší terase s výhledem na Pražský hrad.

Registraci na workshop můžeš provést pomocí registračního formuláře do 18. 4.

Kapacita je omezena, potvrzení tvé účasti ti proto pošleme na e-mail uvedený ve formuláři, následně od nás obdržíš detailní informace o akci.

 

07.04.2022 - McKinsey Virtual Open House

The 2nd edition of our Virtual Open House starts, where students will get the opportunity to learn more about McKinsey, our various business functions, and understand career options beyond consulting.

At this event, functional representatives, leaders, and recruiting colleagues from various locations globally will speak about roles in Visual Graphics & Media, People Operations, Global Administration, and Global Helpdesk (GHD). If students are unsure what career paths they may be interested in pursuing, this is a great opportunity for them to learn about the various opportunities at McKinsey. And if they do know the role in which they are interested, it’s a chance to hear about a day-in-the-life of our colleagues and what to expect during the interview process.

We look forward to hosting students in our Virtual Open House and inviting them to explore the various career opportunities they can pursue at McKinsey.

 

Event details

Option 1
Date: Thursday, April 28th, 2022
Time: 11:00 PM - 12:30 PM CET
Click here to register

Option 2
Date: Monday, May 9th, 2022
Time: 20:30 - 22:00 CET
Click here to register

30.03.2022 - EY: Consulting pro veřejný sektor

Zajímáš se o dění kolem sebe? Není ti jedno, v jaké zemi žiješ? Zastav se za námi a zjisti, jaké je to dělat consulting pro veřejný sektor. Nejen že se dozvíš, co všechno obnáší práce konzultanta v tomto specifickém odvětví, ale rovnou si ji na reálných projektech vyzkoušíš. Registruj se zde.

30.03.2022 - Deloitte Pub Quiz

Přemýšlíš o práci v Deloitte a láká tě oblast consultingu? Sháníš relevantní pracovní zkušenosti? Chceš vědět, jak jsou nováčci či studenti v Deloitte zapojováni do projektů? Baví tě různorodé úkoly? Zajímáš se o pracovní pozice ve světě finančních institucí? A navíc se chceš jeden večer příjemně pobavit?

Pokud sis nejednou odpověděl/a ANO, pak tě zveme už 12. 4. na náš Pub kvíz v bistru District 3! Setkáš se s týmem, který řídí projekty v pojišťovnictví, dozvíš se víc o tom, jak a na čem v týmu pracujeme, a zjistíš, jak budujeme kariéru. A třeba tě inspirujeme, jak bys mohl/a nastartovat tu svou! 

24.03.2022 - Kam po IES - Co všechno můžete dělat, když pracujete s daty?

Absolventi IES se opět podělí o své pracovní zkušenosti, tentokrát budou povídat o tom, jak se dostali k práci s daty a hlavně vysvětlí specifika jejich pozic. Co znamenají pojmy jako AI a BI v praxi a kterou apku používáte v Praze díky našim absolventům téměř všichni, pokud tedy jezdíte MHD? Přijďte si poslechnout debatu a zapojit se do diskuze. 31. 3. od 17:00 ve 109.

A kdo budou zatím tajemní panelisté? Něžnou část datařů bude reprezentovat Karolína Chalupová z Datasentics, ta Vám jistě poví něco o AI. Drsnější pak budou chlapi: Ben Benedikt Kotmel z ICT Operátoři, který představí třeba Golemio.... Nebo nějaký jiný svůj projekt, který řídí.  Marek Hauzr bude vyprávět o svých zkušenostech s daty v oblasti financí, z firem jako jsou Quantlane, Creative Dock nebo ChainKeepers. A úplně z jiné oblasti se dozvíme něco od Tiep Luu Danha, který je seniorním BI analytikem v Rohlíku.

24.03.2022 - Deloitte Event - a day as a consultant

Are you interested in consulting and want to experience what a day in the life as a consultant is actually like? So join the Experience Day to meet the Deloitte Smart Planning team. We have prepared an event where we can enjoy one afternoon (6th April) together the experienced consultants. You can try what it's like to work on project using modern technologies about analyzing processes and propose recommendations for our client. After the end of the formal part, you will have a brewery on the terrace overlooking Prague and with the company of our great colleagues. (What about the views? You definitely want it). The capacity of the event is limited, so do not hesitate and sign up!

24.03.2022 - EY Better Working World Data Challenge

Vyhlašujeme 2022 Better Working World Data Challenge!
Připoj se ke studentům z celého světa a pomozte za využití dat, technologií a umělé inteligence společně zachránit zvířata, rostliny a mikroorganismy, které jsou zásadní pro zdravou společnost a prosperující ekonomiku.
Přihlas sebe nebo svůj až čtyřčlenný tým a vyhraj až 10 000 USD! Podrobné informace a přihlášku najdeš zde.

17.03.2022 - Absolventem měsíce byl Mikayel Harutyunyan

Absolvent měsíce, který se s námi povídal o tom, jak se našel v marketingu a v současnoti působí v Silicon Valley je Mikayel Harutyunyan. V zajímavém rozhovoru se dočtete o tom, co ho inspirovalo, jakou praxi absolvoval už během studia, ale i jak těžký pro něj byl samotný nástup na IES. Rozhovor naleznete zde.

 

 

 

12.03.2022 - Mentoring jarní kolo

Nevíte, jak nastartovat svou kariéru ve vysněné firmě? Máte pocit, že by Vás bavil nějaký obor, ale netušíte, co přesně se na pracovních pozicích v tomto oboru dělá? Chcete si ověřit, že děláte vše pro to, abyste se na vybranou pozici dostali? Pak sepište motivační dopis, kde popíšete, co Vás zajímá a co byste chtěli zjistit, a své CV a pošlete ho do programu Mentoring. Vybraným studentům přidělíme mentora přesně z té oblasti, firmy, sektoru, o který mají zájem. Zprostředkujeme jim tak jedinečnou zkušenost získat „insider information“ díky navázání kontaktů. Do mentoringu se můžete hlásit i opakovaně. Podrobnosti o mentoringu naleznete zde. Dopisy a CV prosím směřujte na kariérní poradkyni Elišku Krohovou. Deadline pro podávání přihlášek je 28. března 2022.

06.03.2022 - Job offer for students at McKinsey

Opportunities for students in Prague. Collaborative teams where your voice counts. Opportunities to make meaningful impact. Challenges to stretch your abilities. A diverse and inclusive culture. Freedom to navigate your own path to success. Explore the offer here. 

28.02.2022 - Jak vypadá datová věda v byznysové praxi?

Využijte příležitost vyzkoušet si s lidmi z EY týmu Advanced Analytics praktická cvičení s využitím reálné aplikace umělé inteligence nebo datového engineeringu. Nebude chybět ani neformální networking, kde se budete moct doptat na vše, co vás zajímá. Registrujte se zde.

21.02.2022 - Osobnostní typologie 4elements

Chcete poznat blíže sami sebe a zjistit, jaké kariérní směry se hodí právě pro Vás? Pojďte odhalit něco o sobě společně s koučkou ze společnosti EY Renatou Fuchsovou. Seminář proběhne dopoledne 3. 3. 2022 v budově EY. Zájemci se prosim hlaste předem, do pátku 25. 2. na mail Elišce Krohové, počet účastníků je totiž omezen na 10. 

Podrobnosti zde.

14.02.2022 - Nabídka práce v Deloitte - M&A Transactions Services

Do týmu, který poskytuje transakční služby v oblasti fúzí a akvizic (finanční due diligence), v Deloitte rádi přivítají novou posilu na pozici Associate. Pomáhají investorům zvažujícím akvizice jak v České republice, tak v regionu střední Evropy. Pokud Vás zajímá M&A, baví Vás práce s čísly, máte základy účetnictví, jste pokročilí/é v angličtině a rádi byste na sobě pracovali/y dále, dejte nám o sobě vědět, rádi Vás poznáme.

Podrobnosti zde.

13.02.2022 - Absolventem měsíce je Karel Pfeffer

Prvním letošním absolventem měsíce je Karel Pfeffer. Karel pracuje jako datový inženýr ve společnosti Red Bull a ve volném čase se věnuje zejména sportu. O tom, jak se mu to daří skloubit s kariérou a jak se ke své ideální práci dostal, se dočtete v rozhovoru s ním: zde. 

 

 

 

 

06.02.2022 - JEM156 Industrial Organization: nový bakalářský kurz

Proč mi aerolinka zruší zpáteční let, pokud neabsolvuji let tam? Proč se IBM vyplatí vyrobit profesionální tiskárnu, s vynaložením extra nákladů udělat horší a prodávat ji jako tiskárnu na doma? Za jakých podmínek je racionální prodávat pod úrovní nákladů? Co (ne)mají společného Facebook (Meta) a ČEZ? Proč jsou fúze podniků paradoxní? Je reklama společensky přínosná? Představují GAFAM problém pro hospodářskou soutěž?

Bakalářský kurz Industrial Organization prozkoumá, jak fungují trhy a hospodářská odvětví, které dobře nepopisuje ani model dokonalé konkurence, ani model monopolu. Tedy, jak funguje naprostá většina odvětví. Studentům výrazně rozšíří sbírku modelů, které mohou aplikovat na dění v ekonomice, a doplní je o empirická pozorování z moderního výzkumu v oblasti IO.
Kurz má za cíl pomoci studentům lépe porozumět tomu, jak spolu firmy v různých odvětvích - od farmaceutik přes supermarkety, po internetové vyhledávače - soutěží a jaké to má důsledky pro spotřebitele a společnost jako celek. Pokud se kurzu podaří splnit své ambice, studenti po jeho absolvování nebudou číst The Economist stejnýma očima jako předtím.

Vyučující předmětu - Matěj Bajgar - pochází z Moravy, konkrétně z Tišnova. Na IES absolvoval bakalářské studium, které ukončil v roce 2009. Poté navázal magisterským studiem v Oxfordu a doktorát získal v roce 2016 tamtéž. Během magisterských studií se věnoval rozvojové ekonomii a v doktorské práci zkoumal vliv globalizace na výkonnost firem v rozvíjejících se ekonomikách. Během studií absolvoval Matěj také pobyt na americkém Stanfordu a sbíral pracovní zkušenosti například jako stážista v Evropské bance pro obnovu a rozvoj nebo konzultant pro Světovou banku. Působil například v Lesothu, Tunisku, Ghaně, či Jihoafrické republice.

Po doktorátu Matěj 5 let žil v Paříži, kde pracoval jako ekonom v OECD. Pro OECD analyzoval světové trendy v koncentraci odvětví a dynamice podnikatelského prostředí a také zkoumal dopady veřejných prostředků, které vlády vynakládají na podporu výzkum a vývoje v soukromých podnicích.

Po 11 letech v cizině Matěj na podzim 2020 přišel zpět do Prahy. Pěšky. Nyní na IES, své alma mater, působí jako postdoc a učí bakalářský předmět Industrial Organization. Kromě toho nadále pracuje pro OECD a působí jako výzkumník v think-tanku IDEA při CERGE-EI, kde zkoumá dopady veřejné podpory na vědu a výzkum v Česku.

 

 

 

04.02.2022 - Dinner with McKinsey & Company

It is our great pleasure to invite you to a traditional dinner organized by McKinsey & Company!
The dinner is intended exclusively for selected students from the Institute of Economic Studies of the Faculty of Social Sciences, Charles University, who are considering a career in management consulting. Apply by February 10 to meet IES alumni, our current consultants.

Please see the details here.

 

 

07.01.2022 - Junior Researcher Deloitte

Nabídla pracovní pozice ve společnosti Deloitte: 

Do Financial Advisory týmu hledáme novou posilu na pozici Junior Researcher. Pokud Vás baví práce s daty, inovace, psaní textů, zajímáte se o svět financí a zároveň chcete poznat, jak to funguje ve v jedné z největších poradenských firem, neváhejte se ozvat, rádi se potkáme!

Podrobnosti zde.

 

 

20.12.2021 - Předposlední absolvent roku 2021 je Tomáš Paul

V listopadu byl absolventem měsíce Tomáš Paul. Tomáš je analytikem v bance, ale za několik týdnů ho čeká účast na olympijských hrách v Pekingu. O tom, jak se dostal k netradičnímu sportu jménem curling a jak se dá sportovní kariéra kombinovat s praxí v bance se dočtete v rozhovoru zde.

 

 

 

12.12.2021 - EY sponzoruje naše kurzy ekonometrie a datové analýzy

Nejnovějším sponzorem IES se v tomto akademickém roce stává společnost Ernst & Young, s.r.o. (EY). EY bude konkrétně podporovat výuku předmětů Econometrics I a Data Science with R II jak finančně, tak poskytováním zajímavých dat pro výuku. Zařazuje se po bok našeho stávajícího partnera Deloitte, se kterým dlouhodobě spolupracujeme a který podporuje vzdělání v oblasti valuací a oceňování, a dále sponzorů, jakými jsou McKinsey nebo Patria Finance.

„Jsme rádi, že nám firmy pomáhají podporovat konkrétní pedagogy finančně i poskytnutím dat a knowhow. Díky podpoře mohou vyučující připravit pro naše studentům špičkové kurzy, které mají ambici konkurovat kurzům na nejlepších západních univerzitách,“ vysvětluje Martin Gregor, ředitel Institutu ekonomických studií.

EY působí v České republice již od roku 1991. V současné době má více než 1100 zaměstnanců, kteří pracují v kancelářích v Praze, Brně a Ostravě. Služby poskytují téměř dvěma tisícovkám českých a mezinárodních klientů. Pracují pro dvacet firem z české top 30 a pro šest největších bank v zemi. EY v České republice je součástí oblasti EMEIA, která byla v rámci firemní struktury vytvořena v roce 2008 a zahrnuje 87 poboček z Evropy, Blízkého východu, Indie a Afriky. Jsou rovněž členem regionu CESA, který byl v rámci firemní struktury vytvořen v roce 2018 a tvoří jej 31 zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a střední Asie. Díky úzké spolupráci tuzemských odborníků s experty v ostatních zemích regionu a dalších zemích světa vytváří mezinárodní týmy, které disponují výjimečnými odbornými znalostmi a bohatými zkušenostmi.

Srpen 2022
poútstčtsone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Partneři

Deloitte

Sponzoři

CRIF
McKinsey
Patria Finance
Česká Spořitelna
EY