Prof. Lubomír Mlčoch obdržel cenu ČSE za přínos českému ekonomickému učení

lm

Prof. Lubomír Mlčoch obdržel cenu ČSE za přínos českému ekonomickému učení

Srdečně blahopřejeme prof. Lubomíru Mlčochovi k udělění Ceny České společnosti ekonomické za dlouhodobý přínos k rozvoji českého ekonomického učení.

Prof. Ing. Lubomír Mlčoch, CSc. je v pořadí osmým laureátem této ceny.
Cena mu byla udělena za dlouhodobou a všestrannou podporu rozvoje ekonomie jako vědy v České republice, a to zejména v devadesátých letech, kdy jeho aktivity významně přispěly k budování tehdy nově vzniklé Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, kde v letech 1997 - 2003 zastával funkci děkana, i našeho Institutu ekonomických studií (včetně založení katedry institucionální ekonomie), kde dlouhodobě působil.

Cena bude profesoru Mlčochovi slavnostně předána na XI. bienální konferenci ČSEkterá byla z důvodu restriktivních opatření souvisejících s výskytem koronaviru přesunuta na květen 2021.

Více o profesoru Mlčochovi, jeho výzkumu i o ceně samotné si můžete přečíst v tiskové zprávě na stránkách České společnosti ekonomické.