Spolek Alumni IES FSV UK

O Alumni

Vítejte na stránkách spolku Alumni. Spolek (pod původním názvem Sdružení) Alumni působí již od roku 1997 jako dobrovolné seskupení absolventů Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

K hlavním cílům Alumni patří organizace setkání členů a podpora IES. Setkání probíhají formou pravidelných banketů, které také navštěvují významní hosté a sponzoři.

Spolek Alumni v současné době na IES financuje program Alumni Chair. Tato podpora se uskutečňuje zejména díky sponzorům spolku.Členství v Alumni je neocenitelným zdrojem bohatých kontaktů na studenty, předchozí absolventy a potenciální zaměstnavatele.

Členem sdružení Alumni se může stát každý absolvent jakéhokoli studijního programu na IES FSV UK. Členství vzniká připojením se do skupiny IES FSV UK Alumni na portálu sociální sítě Linkedin. Přes tuto skupinu probíhá komunikace členů a jsou přes ni rozesílány např. nabídky pracovních míst a pozvánky na banket. Do budoucna je tato skupina jediným prostředkem databáze členů.

O chod sdružení Alumni se stará představenstvo. Alumni uvítá Vaši pomoc zejména při organizaci setkání členů sdružení. Další informace je možné najít ve stanovách sdružení. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

AKTUÁLNÍ SPONZOŘI:

Operátor ICT

FONDEE

www.fondee.cz

Jan Hlavsa: „Pro ty, kterým jsme to nestihli říct přímo na večírku: založili jsme vlastní investiční platformu nazvanou Fondee. Jestli vás zajímá, jak si IESáci vedou s rozjížděním fintech startupu, podívejte se na www.fondee.cz. Disclosure: Lagrangeovy multiplikátory jsme u toho nepoužili.“

Členové

V současné době sdružuje Alumni již více než 600 členů, kteří dokončili některý ze studijních programů IES FSV UK. Mnoho našich členů úspěšně působí v akademické sféře, na významných pozicích v České národní bance nebo ve výzkumných institucích. Velká většina členů dnes také zastává výkonné funkce ve světových organizacích, velkých mezinárodních společnostech, významných domácích firmách nebo se soustředí na rozvoj vlastního podnikání.

Členem sdružení Alumni se může stát každý absolvent jakéhokoli studijního programu na IES FSV UK. Členství vzniká připojením se do skupiny IES FSV UK Alumni na portálu sociální sítě LinkedIn. Přes tuto skupinu probíhá komunikace členů a jsou přes ni rozesílány např. nabídky pracovních míst a pozvánky na banket. Do budoucna je tato skupina jediným prostředkem databáze členů. Pod touto skupinou je dostupný také aktuální seznam členů sdružení.

Možnosti jak přispět

Cílem sdružení IES Alumni je zajistit pravidelná setkávání absolventů IES, vzájemný networking členů sdružení a podpora Institutu ekonomických studií. V současné době je tato podpora cílená na Alumni Chair, což je pozice, kterou jednou za čas získává mladý a nadějný absolvent IES, který se nadále věnuje výzkumu a učí na IES. Tím přispíváme na rozvoj Institutu samotného. Alumni Chair by přitom nebylo možné sponzorovat bez Vás absolventů, kteří pravidelně přispíváte na banketech a večírcích Alumni. Pokud nejste nebo nemůžete být účastníky těchto setkání, a přesto chcete přispět, nabízíme Vám několik možností jak to udělat.

Přímá platba na bankovní účet

Nejjednodušší cestou jak přispět, je poslání libovolné částky na účet IES Alumni. Pokud budete chtít vystavit na příslušnou částku darovací smlouvu, do zprávy pro příjemce napište svůj mail, ozveme se Vám a vše připravíme.
Číslo účtu: 171517629/0300

Nefinanční pomoc

Chcete-li se aktivněji podílet na chodu IES Alumni a přispět nefinančně, nabídněte, čím byste mohli pomoci. Ozvěte se nám na alumni[at]alumni[dot]cz a rádi to společně probereme. V současné době už například sháníme mentory do dalšího kola Mentoringu, které bude probíhat od října 2015. Pokud byste měli zájem pomoci studentům s výběrem vhodného kariérního nastartování, i to je pro nás, a zejména pro ně, přínosné.

Pokud byste měli jakýkoliv další nápad, jak podpořit IES Alumni, jak finančně, tak nefinančně, určitě nás neváhejte kontaktovat. Budeme vděční i za zpětnou vazbu či nápady, jak výběr prostředků usnadnit. Děkujeme, že jste s námi!

Kontakty:

Sdružení Alumni

email: alumni(zavináč)alumni.cz

website: http://www.alumni.cz

LinkedIn Group: http://www.linkedin.com/groups?gid=90928

Aktuální členové předsednictva sdružení:

Eliška Krohová, Marija Alferovičová, Tomáš Honěk, Ladislav Frűhauf, Vojtěch Seman, Benedikt Kotmel, Martin Dózsa

Spolek Alumni je registrovaným občanským sdružením u Ministerstva vnitra ČR:

Spolek absolventů IES FSV UK – Alumnivznik:17.10.1997, IČO: 67362699
Opletalova 26