FSV UK

• Kompaktní kurzy v letním semestru 2023/24

Využijte příležitosti setkat se s hosty ze zahraničních univerzit či experty z finančních institucí a detailně probrat atraktivní témata!

Přehled zde

Aktuality Přejít na aktuality

• Rektorský sportovní den 14. května

V úterý 14. 5. 2024 se koná tradiční sportovní svátek Univerzity Karlovy – Rektorský sportovní den. V letošním roce se můžete zapojit v Praze a jejím blízkém okolí, v Hradci Králové a v Plzni. Vyzkoušejte si některou z připravených aktivit. Nabídka je široká a zahrnuje také šerm, lezení na stěně, golf, jízdu na koloběžkách, jógu či beachvolejbal.

• McKinsey Leadership skills for the future

McKinsey in Prague is excited to invite you to Leadership skills for the future, workshop designed for female students and young professionals, taking place on May 17.

• Seminář Tipy k využití AI v pedagogické praxi

Zveme všechny vyučující a studenty doktorského studia na seminář, kde budeme probírat doporučení pro využití AI v pedagogické praxi. Uskuteční se 22.5. od 10:00 v Jinonicích. Seminář přinese i vyhodnocení dotazníkového šetření k využití AI mezi studenty a pedagogy. Shrnutí tipů k využití AI v praxi jako podklad k diskusi bude rozeslán registrovaným účastníkům před začátkem semináře.

• Děkan FSV UK vyhlašuje 29. ročník Ceny Josefa Vavrouška

Děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy vyhlásil nový ročník soutěže o Cenu Josefa Vavrouška s podtitulem Lidské hodnoty a problémy rozvoje civilizace. Uzávěrka pro zasílání do letošního ročníku je stanovena na pátek 26. 7. 2024 do 12:00 hodin.

• Výběrové řízení: Organizačně správní pracovník / pracovnice pro Centrum doktorských studií

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy vypisuje výběrové řízení na dvě pracovní místa organizačně-správních pracovníků / pracovnic pro Centrum doktorských studií Institutu ekonomických studií (dále jen IES).

• Skupinové setkání "Kam mě mohou v kariéře zavést mé zájmy?"

Kariérní poradkyně PhDr. Sylvie Fišerová FSV UK vás zve na skupinové setkání na téma "Kam mě mohou v kariéře zavést mé zájmy? Sdílení, hra, rozvoj pomocí skupiny." Setkání se koná 21. 5. 2024, 14:30 - 16:00 v místnosti C612, Areál Jinonice. Srdečně jsou zváni studenti všech součástí i nedávní absolventi. Registrujte se.

Život na institutu

• Přidejte se k E-klubu

Hlavním cílem E-klubu je pozitivní rozvoj vědeckého i společenského života na UK. Funguje jako spojovací článek mezi vedením IES a jeho studenty. E-klub se v současné době soustředí na pořádání přednášek s různými ekonomickými tématy, které jsou otevřené pro všechny zájemce i mimo IES. V minulosti byli jeho hosty například Doc. Ing. Zdeněk Tůma, CSc., bývalý guvernér České národní banky či Donald J. Johnston a Angel Gurria, generální tajemníci OECD.

• Studujte v zahraničí

Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí!
    Kromě studijních pobytů v rámci programu Erasmus+ existují další možnosti, jak vycestovat do zahraničí. Nabízejí se především výjezdy přes meziuniverzitní mezifakultní dohody, které lze částečně financovat z Fondu mobility UK. Dále lze využít mezivládní dohody, či program CEEPUS. Můžete také vycestovat jako freemover na jakoukoliv zahraniční univerzitu, kde si pobyt dojednáte individuálně.

• Staňte se členy sdružení Alumni!

Sdružení Alumni působí již od roku 1997 jako dobrovolné sdružení absolventů IES FSV UK.
    K hlavním cílům Alumni patří organizace setkání členů a podpora IES. Setkání probíhají formou každoročních banketů, které také navštěvují významní hosté a sponzoři.  Alumni v současné době na IES financuje program Alumni Chair.