Historie Alumni

 

Sdružení Alumni bylo založeno v roce 1997 bývalými studenty IES FSV UK. Od té doby se začala rozvíjet snaha o podporu pedagogů a studentů IES FSV UK. V roce 2001 byl sdružením spuštěn Program podpory publikační činnosti studentů IES FSV UK. Ten byl od roku 2009 nahrazen programem Alumni Chair.

 

Zároveň sdružení Alumni uspořádalo několik setkání členů, která vždy měla bohatou účast a velmi pozitivní odezvu. Tyto společenské události sloužily, jak je již tradicí, i jako příležitost k získání prostředků do programu podpory mladých pedagogů na IES FSV UK.

 

Minulé události:

 • 30. listopadu 2018 se konalo setkání IES Alumni v prostorách Kampusu Hybernská. Vybrala se zatím rekordní částka na podporu Alumni Chair, tedy 84 tisíc korun. Na programu byl proslov pana profesora Mejstříka, tombola i soutěž. Významnými sponzory setkání a Alumni Chair byli nejen jednotlivci, ale hlavně společnost BizMachine. Fotografie z akce naleznete zde. 
 • 1. prosince 2017 bylo setkání absolventů IES Alumni v klubu Avion. Úvodní slovo sice nepřednesl pan profesor Mejstřík, kterého na poslední chvíli zradily hlasivky, ale dále na programu byla tombola a pub quizz. Všechny fotky z akce je možné nalézt zde.
 • 2. prosince 2016 proběhlo setkání IES Alumni v prostorách lodi Cargo Gallery Boat na Rašínově nábřeží. Akce se zúčastnilo zhruba 100 lidí. Na programu bylo hlasování valné hromady členů o novém výboru Alumni IES, nových stanovách a změně názvu sdružení na spolek. Během večera probíhala ochutnávka prémiové whiskey, raw dortů nebo také ekonomický IES Pub Quiz. Sponzorem tohoto setkání byla společnost Deepview. Fotogalerii naleznete zde.
 • 18.října 2012 se v sálech České národní banky uskutečnil IES Alumni Banket 2012, kterého se zúčastnilo více než 120 absolventů. Letos byla poprvé na programu panelová diskuze, jejímiž hosty byli právě zajímaví členové IES Alumni. Račte vstoupit do fotogalerie.
 • 22. listopadu 2011, Banket ve Vinné restauraci Monarch, jehož účast přesáhla 110 osob. K přečtení je prezentace nového ředitele IES Martina Gregora o tom jak si stojí IES s výukou a výzkumem na poli ekonomie, k prohlédnutí obrázky. Dále příkládáme krátkou zprávu o průběhu Banketu. Sponzory Alumni Chair 2011 byli LUX-IDent, Penta Investments, Renomia, Roland Berger Strategy Consultants a Procter & Gamble.
 • 1. března 2011 poděkování Michalu Mejstříkovi, spoluzakladateli IES, za působení a rozvoj IES, ke kterému osmnáct let přispíval jako pedagog, ředitel a mentor, které se konalo u příležitosti abdikace z postu ředitele v baru JazzDock. Návštěvnost dosáhla téměř jednoho sta hostů, více můžete shlédnout v galerii.
 • 2. prosince 2010, Banket v kavárně Adria navštívilo 120 hostů, můžete nahlédnout do fotogalerie. Sponzory Alumni Chair 2010 při této příležitosti byli LUX-IDent, Penta Investments, Renomia a Roland Berger Strategy Consultants.
 • 22. října 2009, Banket v prostorách ZOOM Kongresového centra v Praze. Více informací o banketu si můžete přečíst v přiloženém článku a fotografie můžete shlédnout zde. Zde si můžete stáhnout prezentace prof. MejstříkaJulie Chytilové. Na uspořádání tohoto banketu a cenu Alumni Chair 2009 přispěli sponzoři LUX-IDent, Penta Investments, Renomia a Roland Berger Strategy Consultants. Počet účastníků dosáhl 200.
 • 30. října 2008, Banket v reprezentačních prostorách ČNB pod záštitou guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy. Více informací o banketu si můžete přečíst v přiloženém článku nebo si můžete prohlédnout fotografie.
 •  27. října 2004, Banket v prostorách budovy společnosti PricewaterhouseCoopers, hostitele a hlavního sponzora, opět pod záštitou guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy.
 • 27. června 2001, Banket pod záštitou guvernéra ČNB Zdeňka Tůmy v prostorách hostitele a hlavního sponzora, společnosti PricewaterhouseCoopers. Jedním z výsledků Banketu 2001 byl nový program podpory publikační činnosti studentů IES FSV UK, na který Alumni vyčlenilo 40 000 Kč.
 • Duben 1999, Banket pod záštitou Ing. Pavla Kysilky, bývalého vice-guvernéra České národní banky a bývalého pedagoga naší školy. Ke dni konání této společenské akce absolvovalo studium na IES FSV UK (na úrovni magisterského studia) již 100 studentů a také počet členů sdružení Alumni dosáhl stovky. Banket 1999 finančně podpořili Citibank, Alcatel, Deloitte & Touche, APS Renomia a JOKO Consulting. 
 • Listopad 1997, setkání pod záštitou Doc. Josefa Zieleniece, bývalého ministra zahraničí a spoluzakladatele Fakulty sociálních věd UK. Tato akce se stala jakousi první, zakládací valnou hromadou sdružení Alumni.

 

 

Partneři

Deloitte
McKinsey & Company
Moneta Money Bank

Sponzoři

CRIF
ČSOB