Specializace: Ekonomická teorie a modelování

Profil specializace

Specializace Ekonomická teorie a modelování  nabízí rozsáhlou výuku v oblasti ekonomické a finanční teorie a dále v metodologie ekonomického měření a analýz. Kromě toho mají studenti tohoto programu možnost osvojit si hluboké specializované vědomosti ve vybraných ekonomických oblastech. Program připravuje účastníky na samostatné řešení teoretických i aplikovaných ekonomických problémů. Studenti jsou rovněž školeni ke spolupráci v různých skupinách a k rychlému přizpůsobení se dynamicky se měnícím podmínkám.

Profïl absolventa

Magisterský absolvent specializace Ekonomická teorie a modelování  je kvalifikován pro pokročilé modelování a kvantitativní analýzu v ekonomii a financích na základě matematických a statistických postupů. Studium a výuka jsou koncipovány tak, aby absolventi získali vzdělání a dovednosti, které by byly srovnatelné se vzděláním získaným na předních evropských univerzitách. Absolventi znají kvantitativní techniky a ekonomické zákonitosti zejména v makroekonomii, mezinárodním obchodu a financích, finančních trzích, veřejné ekonomii a hospodářské politice. Nejčastější uplatnění absolventů je ve sféře finančních institucí, analytických oddělení soukromých firem, konzultačních firmách, mezinárodních organizacích a ve výzkumu.

Předměty

Aktuální seznam naleznete zde.

VO Martina Jasova

VO Martina Jasova