Studijní programy

Bakalářské studium

Ekonomie a finance je náš základní bakalářský program, který trvá standardně tři roky. Je zaměřen na intenzivní výuku matematiky, statistiky a ekonometrie s teoretickými základy moderní ekonomie. Absolventi programu automaticky získávají jednu až tři zkoušky prvního stupně ACCA kvalifikace (F1-F3).

Bachelor in Economics and Finance (BEF) je placený anglický program pro zahraniční a případně domácí zájemce o finance i o ekonomickou teorii. Orientuje se na střední úroveň výuky ekonomie a standardně trvá tři roky. Předpokládá znalost ekonomie a matematických metod na úrovni středoškolského vzdělání. Nabízí možnosti specializace díky široké nabídce volitelných předmětů. Absolventi programu automaticky získávají jednu až tři zkoušky prvního stupně ACCA kvalifikace (F1-F3).

Magisterské studium

Ekonomie a finance je magisterský program, který standardně trvá dva roky. Od studentů vyžaduje zájem o ekonomickou teorii a její aplikace, schopnost aplikovat matematiku a zpracovávat data. Základ studia tvoří nabídka přibližně 60 kursů, z nichž povinné jsou pokročilá makroekonomie, mikroekonomie a ekonometrie. Ostatní předměty pokrývají tradiční i nově se rozvíjející oblasti ekonomie a financí, jakož i aplikované kursy s přesahem do obchodního práva. Značná pozornost je věnována empiricky orientovaným kursům. Dělí se na dvě specializace:

Absolventi obou specializací automaticky získávají jednu až tři zkoušky prvního stupně ACCA kvalifikace (F1-F3).

Master in Economics and Finance (MEF) je placený anglický program pro zahraniční zájemce o ekonomii a finance. Orientuje se na pokročilejší úroveň a standardně trvá dva roky. Předpokládá znalost ekonomie a matematických metod na úrovni bakalářského studia. Nabízí široké možnosti specializace díky široké nabídce volitelných předmětů v oblasti kapitálových trhů, makroekonomie, mikroekonomie, ekonometrie a statistiky. Uplatnění absolventů si můžete prohlédnout zde. Absolventi programu automaticky získávají jednu až tři zkoušky prvního stupně ACCA kvalifikace (F1-F3).

Corporate Strategy and Finance (CSF) je dvouletý placený magisterský program zajišťovaný ve spolupráci s University of Strasbourg. Jedná se o double degree program kompletně v angličtině, po jeho absolvování tedy student obdrží příslušný titul z obou institucí. Více informací naleznete zde.

Postgraduální studium

Doktorský program Ekonomie  standardně trvá čtyři roky a je určen pro studenty, kteří se zajímají o ekonomickou teorii a pokročilou ekonomickou analýzu s cílem pracovat v budoucnosti jako pedagogové, vědečtí pracovníci, ekonomové v mezinárodních organizacích a špičkoví analytici.

Další informace

Veškeré informace o studijních programech poskytuje studijní oddělení sídlící v budově fakulty na Smetanově nábřeží. Informace zahraničním studentům poskytuje Oddělení zahraničních styků.

Zájemce o studium odkazujeme na zvláštní stránku věnovanou zájemcům o studium.

VO Martina Jasova

VO Martina Jasova