CFA Institute University Affiliation Program

Studijní programy IES FSV UK se kvalifikovaly do prestižního CFA Institute University Recognition Programu od společnosti CFA Institute. Jako první v ČR v roce 2013  získaly uznání český bakalářský a magisterský program Ekonomie a finance. V roce 2015 byly do programu přijaty i anglické programy Bachelor in Economics and Finance a Master in Economics and Finance.

Od roku 2017 jsou české i anglické bakalářské a magisterské programy zahrnuty v CFA Institute University Affiliation Program.

Status uznaného programu získává škola, pokud daný program pokrývá alespoň 70% tzv. Candidate Body of Knowledge (CBOK), vedoucího k profesnímu titulu CFA (tzv. CFA Program).

Seznam uznaných univerzit z celého světa a další informace o CFA jsou na stránce programu.

FITCH LEARNING SCHOLARSHIP – FREE CFA EXAM PREPARATION

We are pleased to open a new partnership with Fitch Learning who will offer our students preparing for CFA Level I exams free access to the online learning platform that may facilitate the preparation. Find out more at: Fitch Learning. Sign up and access the free online learning portal here: Fitch Learning - Future Leaders. Please, do not use any non-English alphabet symbols (háčky a čárky) in your name when registering, e.g. Tomáš Dvořák should register as “Tomas Dvorak”.

Awareness Scholarships

Díky členství v CFA Institute University Affiliation Program mají studenti IES volný přístup k CFA online materiálům. V rámci přestupu do nového programu byl také navýšen počet studentských stipendií CFA Program Awareness Scholarships dle následujícího schématu: Awareness Scholarship Official Rules. Stipendia snižují poplatky za zápis a složení zkoušky na US$350.

Uzávěrka přihlášek bude upřesněna. Své přihlášky zasílejte na adresu jiri.novak@fsv.cuni.cz.

Přihláška musí obsahovat:

• CV
  • výpis ze SIS
  • motivační dopis (1 strana)

Úspešní žadatelé budou informováni e-mailem do dvou týdnů po uzávěrce přihlášek a budou požádáni, aby se zaregistrovali na této stránce a požádali na ni o schválení stipendia představitelem IES FSV UK.

Více informací na stránce stipendia a také v průvodci pro studenty, který je dostupný v prokliku.

CFA Research Challenge

V roce 2022 vyhrál tým studentů IES FSV UK - Jakub Bobysud, Matej Leško, Peter Palovič a Ondřej Rosický 1. místo v lokálním (českém a slovenském) finále soutěže CFA Research Challenge. Článek zde a také zde.

V roce 2021 vyhrál tým studentů IES FSV UK - Anna Umlaufová, Martin Bosák, Tiep Luu Danh a Matěj Sainer 1. místo v lokálním (českém a slovenském) finále soutěže CFA Research Challenge. Článek zde.

V roce 2018 vyhrál tým studentů IES FSV UK - Tadeáš Krejčí, Michal Petrouš, Jakub Říha, Ira Saktor a Norbert Skákala - 1. místo v národním finále soutěže CFA Research Challenge. Rozhovor s Michalem Petroušem o tom, proč stojí za to se soutěže účastnit, si můžete přečíst zde.

V roce 2016 vyhrál tým studentů IES FSV UK - Pavel Růžek, Tomáš Juchelka, Robert Kaplan, Robert Ševinský a Ondřej Sláma - 1. místo v národním finále soutěže CFA Research Challenge. Rozhovor s Robertem Kaplanem o účasti v regionálním kole v Chicagu a o tipech pro budoucí soutěžící si můžete přečíst zde.