Prof. Petr Janský byl jmenován členem Rady Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství

Prof. Janský na MŠMT

Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství (NAÚ) bude mít od září dva nové členy, dalším čtyřem začne druhé funkční období. Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Mikuláš Bek jim dne 20.8.  předal jmenovací dekrety. Dosavadní členy NAÚ Iva Mathé a Tomáše Pavelku nahradí od 1. září ve funkci Jan Hančil a náš kolega, prof. Petr Janský. Ve funkci v Radě budou pokračovat Petr Noskievič, Eva Šmelová, Rikard von Unge a jako zástupce studujících Michal Farník.

Rada je výkonným orgánem Národního akreditačního úřadu. Má 15 členů, kteří jsou do funkce jmenováni na šest let. Členy Rady jmenuje vláda na základě nominací, které obdrželo MŠMT od vysokých škol, ministerstev, profesních komor a zaměstnavatelů.

Národní akreditační úřad pro vysoké školství je nezávislý úřad, který rozhoduje o akreditacích studijních programů, institucionálních akreditacích pro oblasti vzdělávání a akreditacích habilitačního řízení a řízení ke jmenování profesorem. Dále vykonává kontrolu dodržování právních předpisů při uskutečňování akreditovaných činností a provádí vnější hodnocení vzdělávací činnosti, vědecké, výzkumné, vývojové, inovační, umělecké a další tvůrčí činnosti a s nimi souvisejících činností vysokých škol.

Blahopřejeme a přejeme prof. Janskému v nové funkci mnoho zdaru!

Foto: MŠMT

Rada NAÚ