Odborníci z praxe

Odborníci z praxe

    Kurz   Stručný profil
Balcar Ing. Petr Balcar, MSBE JEB112 - Strategic Management Konzultant v oblasti finančního řízení, řízení výkonnosti, controllingu, strategie a projektového řízení s praxí v KPMG a Deloitte. Vyučující na Lehigh University.
Petra Batovska Mgr. Petra Bátovská JEM229 - Treasury Management Advokátka a Senior Associate ve společnosti Eldison, vyvíjející digitální platformy pro právní a firemní dokumenty. Specializuje se na financování firem a M&A.
vladimir dvorak PhDr. Vladimír Dvořák, FRM JEM142 - Banking and Financial Regulation Konzultant KPMG v oblasti řízení rizika, podnikové správy a finanční regulace. Specialista na účetnictví finančních instrumentů.
Fencl Ing. Tomáš Fencl, CFA, MBA JEM161 - Private Equity Konzultant a investor v oblasti private equity a rizikového kapitálu, dříve CFO v PriceFx a Lokalise. Držitel CFA a MBA z University of Michigan.
Eva Hromadkova Mgr. Eva Hromádková, Ph.D. JEM216 - Advanced Macroeconomics Analytička České národní banky, dříve ředitelka programu M.A. in Applied Economics na CERGE-EI. Držitelka doktorátu v oboru ekonomie a ekonometrie z CERGE-EI.
hulle Mgr. Tomáš Hülle, Ph.D. JEM159 - International Commercial Dispute Resolution Právník a zakladatel European Centre for Career Education (ECCEDU). Dříve ředitel investiční společnosti First Eastern a zaměstnanec významných světových advokátních kanceláří. 
chalupa Mgr. Ivan Chalupa JEM204 - Právo finančních služeb Of Counsel ve Squire Patton Boggs se zaměřením na M&A a podnikové finance. Disponuje rozsáhlou praxí v oblasti insolvence a regulace finančních služeb.
Martin Janicko PhDr. Ing. Martin Janíčko, Ph.D., FRM JEB152 - Recent Financial Crises: Theory and Evidence Risk manažer ve společnosti MND a.s., předtím ekonom modelující riziko ve společnosti Moody’s Analytics a kreditní analytik pro ExxonMobil. 
kotlan Ing. Viktor Kotlán, Ph.D. JEM198 - Bank Asset and Liability Management Ředitel správy aktiv a pasiv České spořitelny, odpovědný za správu bilance ve výši 65 mld Kč. Dříve hlavní ekonom ČS a vedoucí oddělení pro monetární politiku a strategii ČNB. 
Kamil Kovar Kamil Kovář, M.A. M.Sc. JEB152 - Recent Financial Crises: Theory and Evidence

Hlavní ekonom Moody’s Analytics pro finanční a makroekonomické předpovědi v eurozóně. Absolvent doktorátu v ekonomii a ekonometrii na CERGE-EI a MSc. v ekonomii z LSE.

Mysikova PhDr. Martina Mysíková, Ph.D. JEB053 - Labour Economics Ekonomka v oddělení Ekonomické sociologie v Sociologickém ústavu AV ČR. Specialistka na témata příjmové nerovnosti, blahobytu, ekonomie chování domácností a genderové nerovnosti na trhu práce.
Fialova PhDr. Kamila Fialová, Ph.D. JEB053 - Labour Economics Ekonomka v oddělení Ekonomické sociologie v Sociologickém ústavu AV ČR. Specialistka na témata z oblastí trhu práce, blahobytu a životní spokojenosti, příjmové nerovnosti a chudoby.
Polak Mgr. Petr Polák, MSc., Ph.D. JEB111 - Advanced Data Analysis in MS Excel

Ekonom ČNB v sekci měnové, kde se věnuje vnějšímu finančnímu vývoji a edituje Globální ekonomický výhled. Absolvent MSc. v infonomics na Univerzitě v Maastrichtu a Ph.D. z ekonomie na IES FSV UK. 

  Mgr. Michal Ranostaj, MBA JEM229 - Treasury Management Partner a právník ve společnosti Elvyn Capital. Expert na podnikové finance a restrukturalizaci. Držitel MBA z Chapman University. 
David Reiterman Mgr. David Reiterman JEM204 - Právo finančních služeb Právník a nezávislý konzultant v oblasti práva finančních služeb, regulace finančních institucí a transakcí na kapitálových trzích. 
tuma doc. Ing. Zdeněk Tůma, CSc. JEM142 - Banking and Financial Regulation Předseda dozorčí rady ČSOB, spoluzakladatel fondu IRQ. Dříve partner zodpovědný za finanční služby v KPMG Česká republika. Ex-guvernér České národní banky.
Petra Valickova Mgr. Petra Valíčková, Ph.D. JEM333 - Energy Markets & Economics Ekonomka Světové banky v oblasti energetické ekonomie a financí. Předtím konzultantka Frontier Economics.
Tomas Vyhnanek PhDr. Tomáš Vyhnánek JEB055 - Seminář k aktualitám I, JEB063 - Seminář k aktualitám II Ředitel odboru Centrální harmonizační jednotka na Ministerstvu financí ČR. Působil v manažerských pozicích na Úřadě vlády, Ministerstvu zdravotnictví, ČSOB a Deloitte.
walos Ing. Michal Walos JEM198 - Bank Asset and Liability Management Specialista České spořitelny v oblasti řízení aktiv a pasiv (ALM).
zacek Mgr. Jan Žáček, Ph.D. JEM184 - New Keynesian DSGE Modelling Hlavní analytik odboru makroekonomických prognóz v České národní bance. Držitel Ceny Karla Engliše od České společnosti ekonomické.