Praktické informace

Studijní oddělení

Formuláře a návody

najdete zde.

Knihovny

Databáze a software

Psychologická pomoc

Studentská ombudsmanka

Aktuality

 • Materiály ze Dne otevřených dveří 21.6.

  Děkujeme, že jste se k nám přišli podívat na páteční Den otevřených dveří. 
  Zároveň vítáme všechny nově zapsané studentky a studenty. Slíbené odkazy a materiály najdete v aktualitě po rozkliknutí.

 • Mezinárodní soutěž pro mladé vědce Falling Walls Lab Czech Republic 2024

  12. září 2024 se v prostorách NTK uskuteční již 9. ročník mezinárodní soutěže Falling Walls Lab Czech Republic, jejímž cílem je dát dohromady budoucí generaci skvělých vědců a inovátorů. Uzávěrka přihlášek je 30. června 2024. Vítěz národního kola bude Českou republiku zastupovat na celosvětovém finále v Berlíně.

 • CFA Scholarships 2024

  The Chartered Financial Analyst (CFA) Institute offers Awareness Scholarships granted to students interested in taking the CFA exams. Full-time Charles University students at the Bachelor, Master, or Doctoral level are eligible for the scholarship. If interested, e-mail your applications to Dr. Jiří Novák no later than July 8, 2024.

 • Studentka IES Kateřina Švíková bude reprezentovat ČR na letošních olympijských hrách

  Na letošních XXXIII. olympijských hrách v Paříži bude mít náš Institut ekonomických studií, Fakulta sociálních věd i Univerzita Karlova svou reprezentantku!
  Windsurfařka Kateřina Švíková, studentka programu Ekonomie a finance, se kvalifikovala pro účast v jachtařské regatě a bude závodit v Marseille. Gratulujeme a fandíme!

 • Kompaktní kurzy v září 2024

  V průběhu září 2024 opět proběhne několik kompaktních kurzů, které budou vyučovány blokovým způsobem, tedy v rámci 2-3 po sobě jdoucích dnů. Kurzy se budou počítat do ZS 2024/2025 a zápis do nich bude otevřen od 1. září 2024 až do prvního dne konání kurzu (včetně). Využijte příležitosti setkat se s hostujícími profesory z významných zahraničních univerzit či experty z privátních finančních institucí a rozšířit své znalosti v oblasti ekonomie a financí! 

 • Julie Chytilová: Lidé žijící v chudobě nemají trpělivost a energii dělat rozhodnutí s dlouhodobým dopadem

  Julie Chytilová, jedna z nejúspěšnějších českých vědkyň na poli ekonomie, která je také garantkou bakalářského studia u nás na IES FSV UK, přijala pozvání do fakultního podcastu De Facto, kde hovořila o svých výzkumech v oblasti behaviorální ekonomie. Poslechněte si zajímavý rozhovor!