FSV UK

 • Kompaktní kurzy v září 2024

  Využijte příležitosti setkat se s hosty ze zahraničních univerzit či experty z finančních institucí a detailně probrat atraktivní témata!

  Přehled zde
 • Ohodnoťte kurzy za letní semestr 2023/24

  Váš názor je pro nás důležitý. Prosíme, vyplňte nám zpětnou vazbu do 30. 6. a nevynechte slovní hodnocení.

  Chci hodnotit

Aktuality Přejít na aktuality

 • Den otevřených dveří na Institutu ekonomických studií - 21.6.

  Srdečně zveme všechny čerstvě přijaté do bakalářského programu Ekonomie a finance, ale i studentky a studenty středních škol, kteří o studiu na Institutu ekonomických studií FSV UK teprve uvažují, na letní Den otevřených dveří. Uskuteční se v pátek 21. června 2024 v dopoledních hodinách, zápis do studia pak mezi 12:00 a 15:00.

 • Michal Bauer a Petr Janský jmenováni profesory Univerzity Karlovy

  Srdečně blahopřejeme našim kolegům Michalovi Bauerovi a Petrovi Janskému k úspěšnému zakončení řízení ke jmenování profesorem na Univerzitě Karlově.

 • Kompaktní kurzy v září 2024

  V průběhu září 2024 opět proběhne několik kompaktních kurzů, které budou vyučovány blokovým způsobem, tedy v rámci 2-3 po sobě jdoucích dnů. Kurzy se budou počítat do ZS 2024/2025 a zápis do nich bude otevřen od 1. září 2024 až do prvního dne konání kurzu (včetně). Využijte příležitosti setkat se s hostujícími profesory z významných zahraničních univerzit či experty z privátních finančních institucí a rozšířit své znalosti v oblasti ekonomie a financí! 

 • Jaké dopady má zaměstnání při studiu na studijní výsledky? Výzkum týmu z IES byl publikován ve významném časopise.

  Naši kolegové Tomáš Havránek a Zuzana Havránková a naše absolventka Kateřina Kroupová posbírali 69 studií na téma vlivu souběžného zaměstnání na studijní výsledky a provedli meta-analýzu, která byla publikována v prestižním časopise Economics of Education Review. 

 • Deloitte: Consulting Experience Day

  Consulting Experience Day: Meet the Supply Chain & Network Operations team

  Láká tě kariéra v Consultingu, ale nemáš představu, jak taková práce vypadá nebo jestli by to bylo to pravé pro tebe?
  Jsi student/ka posledních ročníků nebo absolvent/ka VŠ a máš zájem o business a technologie?
  Staň se na jeden den konzultantem v týmu Supply Chan & Network Operations v Deloitte, vyzkoušej si, co naše práce obnáší, a dej si s námi drink na terase!

 • Julie Chytilová: Lidé žijící v chudobě nemají trpělivost a energii dělat rozhodnutí s dlouhodobým dopadem

  Julie Chytilová, jedna z nejúspěšnějších českých vědkyň na poli ekonomie, která je také garantkou bakalářského studia u nás na IES FSV UK, přijala pozvání do fakultního podcastu De Facto, kde hovořila o svých výzkumech v oblasti behaviorální ekonomie. Poslechněte si zajímavý rozhovor!

Život na institutu

 • Přidejte se k E-klubu

  Hlavním cílem E-klubu je pozitivní rozvoj vědeckého i společenského života na UK. Funguje jako spojovací článek mezi vedením IES a jeho studenty. E-klub se v současné době soustředí na pořádání přednášek s různými ekonomickými tématy, které jsou otevřené pro všechny zájemce i mimo IES. V minulosti byli jeho hosty například Doc. Ing. Zdeněk Tůma, CSc., bývalý guvernér České národní banky či Donald J. Johnston a Angel Gurria, generální tajemníci OECD.

 • Studujte v zahraničí

  Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí!
  Kromě studijních pobytů v rámci programu Erasmus+ existují další možnosti, jak vycestovat do zahraničí. Nabízejí se především výjezdy přes meziuniverzitní mezifakultní dohody, které lze částečně financovat z Fondu mobility UK. Dále lze využít mezivládní dohody, či program CEEPUS. Můžete také vycestovat jako freemover na jakoukoliv zahraniční univerzitu, kde si pobyt dojednáte individuálně.

 • Staňte se členy sdružení Alumni!

  Sdružení Alumni působí již od roku 1997 jako dobrovolné sdružení absolventů IES FSV UK.
  K hlavním cílům Alumni patří organizace setkání členů a podpora IES. Setkání probíhají formou každoročních banketů, které také navštěvují významní hosté a sponzoři.  Alumni v současné době na IES financuje program Alumni Chair.