FSV UK

 • Research seminar: Chishio Furukawa (Yokohama National University)

  Join us on Monday, March 4, in Room 105 at 14:00.
  Paper: A New Test for External Validity in Meta-Analyses.

  Details here
 • Kompaktní kurzy v letním semestru 2023/24

  Využijte příležitosti setkat se s hosty ze zahraničních univerzit či experty z finančních institucí a detailně probrat atraktivní témata!

  Přehled zde
 • Prezentace a materiály ze Dne otevřených dveří

  ke stažení zde

Aktuality Přejít na aktuality

 • Absolvent IES Adam Poloček získal 2. místo v soutěži FINdiplomka

  Absolvent magisterského programu Ekonomie a finance na IES FSV UK, Mgr. Adam Poloček, získal 2. místo v soutěži FINdiplomka, určené pro nejlepší diplomové práce z oblasti podnikových financí, controllingu a účetnictví. Gratulujeme!

 • Volby studentských ombudsosob proběhnou 4. a 5. března 2024

  Volby studentských ombudsosob proběhnou od 4. 3. 2024, 9:00 do 5. 3. 2024, 15:00 prostřednictvím online aplikace. Studentská ombudsosoba je ochráncem práv vysokoškolských studentů Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Seznam kanditátů najdete v této aktualitě.

 • Research seminar: Chishio Furukawa (Yokohama National University)

  We would like to invite you to a research seminar by Chishio Furukawa (Yokohama National University), which will take place on Monday, March 4, in Room 105 at 14:00.

 • Will a career at McKinsey be your next step? We can't wait to meet you!

  Diverse and complex problems require diverse talent, and we are looking for exceptional people to join us with a broad set of experiences and skills.

  Uncertain whether McKinsey is for you? Read interviews with IES alumni who joined McKinsey in the past.

 • Deloitte Meet-Up

  Studenti Institutu ekonomických studií mohou navštívit akci Deloitte MEET-UP – setkání s bývalými studenty IES, kteří nyní pracují v Deloitte. Věříme totiž, že propojování studentů s absolventy může být pro studenty přínosné a inspirativní.

  Akce se bude konat ve středu 13. března 2024 od 17 do 19:30 hodin v pražské kanceláři Deloitte na adrese Italská 2581/67, 120 00 Praha 2.

 • McKinsey Forward

  McKinsey’s Forward program is free 10-week online learning program that is offered in English and focuses on essential workplace skills like adaptability, communication, problem-solving, relationship building, and navigating the digital landscape. It targets people from different industries and roles, either early in their working life, or, those in non-managerial roles looking to upskill or reskill later in their careers.

Život na institutu

 • Přidejte se k E-klubu

  Hlavním cílem E-klubu je pozitivní rozvoj vědeckého i společenského života na UK. Funguje jako spojovací článek mezi vedením IES a jeho studenty. E-klub se v současné době soustředí na pořádání přednášek s různými ekonomickými tématy, které jsou otevřené pro všechny zájemce i mimo IES. V minulosti byli jeho hosty například Doc. Ing. Zdeněk Tůma, CSc., bývalý guvernér České národní banky či Donald J. Johnston a Angel Gurria, generální tajemníci OECD.

 • Studujte v zahraničí

  Využijte možnost vyjet na studijní pobyt do zahraničí!
  Kromě studijních pobytů v rámci programu Erasmus+ existují další možnosti, jak vycestovat do zahraničí. Nabízejí se především výjezdy přes meziuniverzitní mezifakultní dohody, které lze částečně financovat z Fondu mobility UK. Dále lze využít mezivládní dohody, či program CEEPUS. Můžete také vycestovat jako freemover na jakoukoliv zahraniční univerzitu, kde si pobyt dojednáte individuálně.

 • Staňte se členy sdružení Alumni!

  Sdružení Alumni působí již od roku 1997 jako dobrovolné sdružení absolventů IES FSV UK.
  K hlavním cílům Alumni patří organizace setkání členů a podpora IES. Setkání probíhají formou každoročních banketů, které také navštěvují významní hosté a sponzoři.  Alumni v současné době na IES financuje program Alumni Chair.